Jablonečtí policisté dopadli zloděje, kteří kradli auta ve třech krajích

11.04.2016 19:23:52 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj,Jablonecko

Jablonečtí policisté dopadli zloděje, kteří kradli auta ve třech krajích

Jabloneckým kriminalistům se ve spolupráci s kriminalisty z Oddělení obecné kriminality v Semilech podařilo dvěma mužům prokázat krádeže devíti osobních motorových vozidel na území Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje.

„V uplynulých dnech policejní komisař z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku 36 a 43 let jako obviněných z několika trestných činů. Šestatřicetiletý muž je v současné době stíhán pro spáchání zločinu krádeže a přečinu podílnictví v souběhu s přečinem legalizace výnosu z trestné činnosti. Druhého muže komisař stíhá jako obviněného ze spáchání zločinu podílnictví, přečinu krádeže a přečinu legalizace výnosu z trestné činnosti dílem spáchaných ve spolupachatelství," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Obviněným mužům jablonečtí kriminalisté ve spolupráci s kriminalisty z Oddělení obecné kriminality v Semilech dosud prokázali krádeže devíti osobních motorových vozidel na území Libereckého, Královéhradeckého a Středočeského kraje. Jednalo se o jeden vůz značky Ford Galaxy a osm vozidel Škoda Octavia první a druhé řady. Tuto trestnou činnost páchali od roku 2014 do současnosti a způsobili tak dosud celkovou škodu ve výši 1 600 000 Kč.

„Mladší z obviněných mužů zpravidla vozidla kradl a od druhého obviněného za každé vozidlo obdržel částku 15 000 Kč. Starší muž poté odcizené vozy rozebíral na součástky, které následně prodával nebo celá vozidla legalizoval tím, že změnil jejich identifikátory. Taková vozidla se změněnými identifikátory poté prodával. Policistům se podařilo některé části odcizených vozů během šetření zajistit," vysvětlila Sochorová.

Komisař ve věci podal státnímu zástupci podněty k podání návrhů na vzetí obou zadržených a obviněných mužů do vazby. Soudce následně návrhy státního zástupce akceptoval a oba obviněné vzal do vazby. „Další jejich trestní stíhání tak již nyní probíhá vazebně. Nicméně celé šetření v současné době uzavřené není a kriminalisté i nadále ve věci provádějí další úkony. Za spáchání uvedených trestných činů hrozí mladšímu z obviněných zatím trest odnětí svobody až na osm let a staršímu v délce trvání šesti let, a to vzhledem k výši způsobené škody. Oba obvinění byli již v minulosti za obdobnou majetkovou trestnou činnost trestně stíháni," doplnila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Muž zapomněl platební kartu v bankomatu, už je chudší o 4 tisíce
Policisté dopadli dva zloděje aut na Harrachovsku
Poznáte muže, který podvedl pracovnici jablonecké pošty?
V Jablonci nad Nisou řádili lapkové

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn