Jablonečtí plavci lovili v domácím bazénu medaile

19.11.2019 10:58:48 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí plavci lovili v domácím bazénu medaile

O víkendu zaplnily jablonecký bazén plavecké naděje Liberecka, které bojovaly o medaile v přeboru Libereckého kraje v sedmi kategoriích od těch nejmladšího žactva po dospělé. Na bloky si po oba dva dny stouplo 220 závodníků z osmi oddílů kraje včetně toho jabloneckého z Bižuterie. Šedesátka plavců z Jablonce vybojovala 51 zlatých medailí, 40 stříbrných a 41 bronzových.

Nejúspěšnějšími z plavců domácí TJ Bižuterie byli Ondřej Grus (2006) - 9x zlato, Zdeňka Janatová (2007) - 8x zlato a 1x stříbro. Sestra Ondřeje Veronika (2008) přidala 6x zlato, stejně jako Šimon Danilevič (2008). I Zdeňka Janatová má úspěšného bráchu Jendu (2009), který získal 5x zlato a 1x stříbro

Zlato přidal i Šimon Kuncl za 200 metrů prsa a stříbro na 100 metrů prsa, zkušenější František Harakal‘ vybojoval 2x zlato a 2x stříbro, Klára Lutovská vyhrála jedno zlato a 1x bronz, který přidala dvakrát i její sestra - dvojče Beata.

Markéta Pěničková získala 5x stříbro, vždy za svojí oddílovou kolegyní Verčou Grusovou. Podobně na tom byl i Tobias Merker, který má 1x zlato a k tomu 5x stříbro, vždy za Šimonem Danilevičem

Své první medaile vybojovali i nejmladší plavci jabloneckého oddílu, kteří teprve sbírají zkušenosti. Julie Šerhantová - vyplavala 2x stříbro, Matouš Resl 1x zlato a 1x bronz, Viktorka Patková 1x stříbro a 1x bronz a úspěšných bylo i několik dalších začínajících plavců.

Startovali i plavci ročníku narození 2004 a starší, kde sbíral tituly Matěj Volech a několik umístění na stupních. Parta „dříve narozených" - Volech, Prošek, Sádovský a Rydlo - získala zlato ve štafetě 4x50m polohový závod a má i zlato ve štafetě 4 x 50 kraul, kde Proška vystřídal Halbich.

Celkem se přeborníky Liberecka stalo 14 plavců Bižuterie Jablonec, k tomu závodníci přidali 5 vítězství ve štafetách.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nová stezka dětem ukáže Zelené putování za tajemstvím stromů
V zásadském areálu bude hrát kapela Volupsije
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz
Jediná šance jak to napravit je Baník

Nejčtenější články

04.07.: Zahraniční dělníci o nákaze často nevědí. Otestujte se, vybízejí hygienici
04.07.: Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
06.07.: Jediná šance jak to napravit je Baník

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn