Jablonečtí hokejisté si v Nymburce připsali další body

16.11.2018 10:49:37 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

K dalšímu zápasu II. hokejové ligy se vypravili jablonečtí Vlci na led soupeře a byli úspěšní. Nymburští byli před zápasem těsně za Vlky na třetím místě, a tak se očekával vyrovnaný boj, který se rozhodl až v poslední třetině.

NED Hockey Nymburk - HC Vlci Jablonec 3:5 (0:2, 3:2, 0:1)

Zpočátku se hostům hra nedařila, a tak se potvrzovalo, že to nebude jednoduché a soupeř měl několik šancí. Změna k lepšímu nastala po čtvrthodině hry, když samostatný nájezd proměnil Lukáš Tondr po přihrávce Lukáše Abraháma. Bylo ještě lépe, když za necelé tři minuty v čase 18:22 připojil další úspěch Tomáš Brokeš (Pavlů, Mulač) - 0:2.

Druhá třetina byla nejbohatší na góly a více jich nastříleli domácí. Úvod této části patřil Vlkům, na 3:0 zvýšil po třech a půl minutách nejlepší střelec Jabloneckých Kamil Bříška. Zdálo se, že tato branka domácí položí, ale ti po chybě hostů po chvilce snížili na 1:3. Góly se ale sypaly dál a rozhodující trefu na 1:4 přidal Marek Frk. Byl to opravdu velmi důležitý gól, protože do konce třetiny se podařilo domácím snížit na 3:4. Druhá třetina se Vlků tedy nepodařila, ale důležité bylo, že Jablonečtí udrželi vedení.

Polovina poslední třetiny byla o boji kdo z koho, a šance obou soupeřů se střídaly. Rozhodnutí padlo v čase 51:24, kdy rozhodl aktivní obránce Michal Pavlů vstřelením páté branky. Závěr hráli Vlci velmi zodpovědně a soupeře už k ničemu, co by mohlo ohrozit konečný výsledek, nepustili.

Branky a nahrávky: 25. Kuzďas (Kačírek), 28. Tržický (Kuzďas), 33. Kačírek (Kuzďas) - 16. Tondr, 19. Brokeš (Maďar), 24. Bříška (Tondr), 26. Frk (Pavlů), 52. Pavlů (Maďar). Vyloučení: 1:3, bez využití. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hrstka - Melovič, Havelka, Mrkvička, Pilař, Abraham,Pavlů - Plíhal, Bříška, Tondr - Brokeš, Mulač, Maďar - Brabec, Nezbeda, Frk - Homolka.