Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru

18.10.2019 16:48:15 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve třetím kole Českého Poháru prohráli ve čtvrtek jablonečtí házenkáři v domácím prostředí s prvoligovým pražským Chodovem o čtyři branky a do osmifinále zaslouženě postupují hosté z Prahy.

Handball Jablonec - Chodov Praha 21:25 (11:11)

Jablonečtí házenkáři se již několikrát v historii Českého poháru dostali do třetího kola a pokaždé vypadli, tentokrát byli nejblíže k historickému postupu do osmifinále, bohužel domácí zápas nezvládli.

Soupeř z pražského Chodova přijel v omlazené sestavě bez několika klíčových opor, naopak Jabloneckým se po dlouhé době vrátil uzdravený Krčka do sestavy a domácí tedy letos poprvé nastoupili v nejsilnější sestavě. Ovšem respekt či nervozita způsobila hned v úvodu utkání mnoho technických chyb a zákonité vedení Chodova 2:7 ve 12. minutě, kdy za jablonecké házenkáře se prosadil pouze Žák na křídle. Po time-outu domácích se zlepšila obrana i hosté začali chybovat v útočné fázi a domácí v 17. minutě prohrávali již pouze 6:7. Domácí se dostali do hry a díky Krčkovi a Patriku Trejbalovi se dostali 10 vteřin před koncem poločasu do vedení 11:10. Domácí euforii po vstřelení branky hosté ještě stihli potrestat brankou a zároveň vyloučením domácího hráče za faul při střelbě. Poločas skončil 11:11.

Druhou půli začali domácí v oslabení, ovšem brankář David Hlinka chytil obě šance hostů a Jablonečtí naopak skórovali nejdříve na 13:11 a pak i 15:13 a domácí hráli výborně, to běžela 39. minuta utkání. Pak ovšem nastal jablonecký black-out. Jablonečtí v útoku neproměnili tři vyložené šance z hranice brankoviště a v dalších třech postupných útocích šikovní hráči hostů 3 x vypíchli domácím míč s přehledem zakončili a naráz domácí házenkáři prohrávali 15:19. Domácí tým se z tohoto knock-outu již do konce utkání nezvedl, soupeř si dál užíval radost z každé vstřelené branky. Utkání se dohrálo v poklidu a skončilo zaslouženým vítězstvím Chodova 21:25.

Sestava a branky Jablonce: D. Hlinka, Kubal - P. Trejbal 4, Krčka 3, Novotný 3, S. Svoboda 3, Šatava 3, Jandera 2, Žák 2, Střižík 1, Smrček, Radosta, Preisler.

Hodnocení trenéra Františka Dědečka: „Bohužel jsme poznali rozdíl v hráčském nasazení mezi první a druhou ligou, soupeř byl v útočné razantnější, důraznější, rychlejší a chytřejší, měl prostě drajv na bránu, my jsme si v útoku většinou naivně přihrávali bez jakéhokoliv tlaku na obranu a nešli si tzv. pro facku, brankáře i obranu měli oba týmy v stejné kvalitě, ale v nasazení, s chutí vstřelit na branku jsme jednoznačně zaostali, je to velká škoda. Musíme se poučit už hned tuto sobotu 19. 10., kdy hrajeme doma derby s Libercem od 17.00, tak se musíme zlepšit, pokud chceme uspět."