Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů

04.04.2020 10:58:31 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů

Jablonec nad Nisou požádal prostřednictvím Liberce DMPLJ o dočasné prodloužení intervalů tramvajové linky č. 11 z dosavadních 15 na 30 minut. Dopravní podnik zredukoval spoje mezi Libercem a Vratislavicemi, na žádost o prodloužení intervalu na lince z Liberce do Jablonce nereagoval. Jablonečtí radní však na své žádosti trvají.

Jablonecká rada schválila v průběhu března postupné omezení provozu MHD v souvislosti s vládními opatřeními proti šíření nákazy COVID-19. „Aktuálně jsme provoz snížili o 58 % oproti standardnímu jízdnímu řádu. Zároveň s omezením MHD na Jablonecku město vzneslo požadavek na úpravu jízdního řádu, konkrétně na prodloužení intervalů mezi spoji na tramvajové lince č. 11, kterou provozuje Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou," řekl ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar.

O dočasné prodloužení intervalů z 15 na 30 minut požádal Jablonec dopravní podnik prostřednictvím Liberce, protože statutární město Jablonec je v současné době pouhým přispěvatelem na provoz meziměstské tramvajové linky. DPMLJ údajně monitoruje a vyhodnocuje počty cestujících na jednotlivých linkách a připravuje úpravy provozu.

„Od 26. března byl omezen počet spojů na autobusové a tramvajové trakci, ale intervaly na lince č. 11 zůstaly beze změny. Zrušené byly pouze večerní spoje," vysvětlil Wejnar s tím, že zrušené byly v pracovní dny a v dopravních špičkách pouze spoje na lince č. 5 z Liberec

do Vratislavic nad Nisou, které zkracovaly interval mezi spoji linek č. 5 a 11 na 7,5 minuty. „Ale Jablonec žádal o úpravu jízdních řádů linek č. 11 tak, aby se prodloužil interval mezi spoji na lince č. 11 na 30 minut," uzavřel Luboš Wejnar. Radní statutárního města Jablonec nad Nisou svou žádost potvrdili také na svém prvním dubnovém zasedání.

Od 16. března jezdí Vratislavic za tramvajovou linku náhradní autobusový spoj, kvůli uzavírce křižovatky Poštovní - Budovatelů, kde probíhá velké rekonstrukce sítí a výstavby dešťové kanalizace. Přesunutá byla rovněž konečná linky č. 11 od Tyršova parku ke kinu Radnice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První tramvaj vyjela v Jablonci před 120 lety
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Na vodě jezděte jen na zelenou. Zachráníte ryby i mihule
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn