Jablonečtí asistenti prevence kriminality mají oči otevřené

24.07.2015 13:17:51 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí asistenti prevence kriminality mají oči otevřené

Primátor Petr Beitl se ve čtvrtek 23. července osobně setkal se dvěma asistenty prevence kriminality, kteří od začátku července působí u Městské policie Jablonec nad Nisou. Jiří Netušil a Radek Džobák se s ním podělili o první dojmy ze své práce.

„Činnost asistentů je dalším dílkem do skládačky v naší snaze o bezpečnější město," řekl primátor. „Měl jsem trochu obavu z toho, jak komunita na naši práci zareaguje," přiznal se Jiří Netušil a vzápětí spokojeně konstatoval, že byl příjemně překvapen, že je lidé přijímají dobře. „Ptají se, o co vlastně jde, zajímají se," usmíval se sympatický asistent prevence kriminality.

„Asistenti zatím chodí ve dvou, je to tak lepší, mohou se doplňovat. Mají oči otevřené a jsou aktivní," chválí své svěřence jejich mentor zkušený jablonecký strážník Luboš Nigrin. „Ráno dostaneme plán práce se záchytnými body a podle něj jdeme. V procházených lokalitách si děláme poznámky, které pak konzultujeme s mentorem" ukazoval primátorovi sešit s poznámkami mladší z asistentů Radek Džobák. Asistenti prevence kriminality se pohybují po Jablonci zejména v rizikových lokalitách, spolupracují se sociální pracovnicí, chodí i do romských rodin a přispívají ke zklidnění konfliktních situací.

Jiří Netušil při práci na ulici „Jablonec je důkazem toho, že jak projekt asistentů prevence kriminality, tak zaměstnávání dlouhodobě nezaměstnaných pomáhá řešit sociální otázky a přispívá k sociálnímu smíru ve společnosti," konstatoval primátor Beitl, zdůraznil jednoznačně pozitivní dojem i přínos pro město z práce pracovníků veřejně prospěšných prací. „Legislativní prostředí zatím zásadnějšímu řešení sociálních otázek příliš nepřeje a stát přenáší zodpovědnost na obce, aniž by jim k tomu dal nástroje. Domnívám se, že cesta, kterou v Jablonci prošlapáváme, se zatím ukazuje, jako ta správná a je to v současné situaci umění možného," konstatuje jablonecký primátor Petr Beitl.

Dotaci na asistenty prevence kriminality ve výši 248 000 získalo město od ministerstva vnitra v rámci programu prevence kriminality na zřízení pozic dvou asistentů, jejich proškolení, provoz a supervizi mentorem na dobu 6 měsíců. „Celorepubliková koncepce programu prevence kriminality počítá s pokračováním projektu," informoval primátora Jiří Vaníček z odd. krizového řízení, který projekt v Jablonci připravil.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tanvaldští si své asistenty prevence kriminality chválí
Asistenti prevence kriminality začínají v Jablonci pracovat
V Tanvaldě vybrali nové asistenty prevence kriminality
Na bezpečnost u přechodů v Jablonci nově dohlédnou i nezaměstnaní

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.

V Jablonci požehnají obnovený křížek v ulici Prosečská

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní požehnání obnoveného křížku v ulici Prosečská, které proběhne v pondělí 21. září v 16 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů je v Jablonci zdarma
Den otevřených dveří primátora Jablonce každou první středu v měsíci
Na trasách v okolí Harrachova uklízeli dobrovolníci odpadky
B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn