Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost

15.09.2019 11:37:36 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost

Prostřednictvím telefonního čísla +420 770 135 469 budou od pondělí 16. září tři paní učitelky pomáhat žákům základních škol v případech, kdy si nebudou vědět rady s domácími úkoly. Mohou jim také vysvětlit novou školní látku. Projekt DOUČOVACÍ POHOTOVOST zajištuje a financuje statutární město Jablonec nad Nisou prostřednictvím příspěvkové organizace Dům dětí a mládeže Vikýř (dále Vikýř).

„Nápad na zřízení této služby pro děti vzešel z jednání městské Komise pro výchovu a vzdělávání. Následně jsem návrh doučování projednala s náměstkem pro oblast humanitní Davidem Mánkem a tohle je výsledek. V pondělí 16. září doučovací pohotovost startuje," řekla ředitelka Vikýře Martina Šípková s tím, že se jedná o pilotní projekt.

V Jablonci v současné době fungují dvě organizace, které zajišťují dětem doučování. Jsou to nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kruháč a terénní služba Compitum. „Obě tyto organizace poskytují služby sociálního typu, což v praxi znamená, že je poskytují pouze svým klientům. Prostřednictvím Vikýře můžeme doučovací pohotovost nabídnout všem dětem v Jablonci," vysvětlil náměstek primátora David Mánek a dodal: „Na telefonní číslo doučovací pohotovosti 770 135 469 bude možné volat v pracovní dny od 17 do 20 hodin. O víkendech a o prázdninách služba fungovat nebude."

Kdo bude doučovací pohotovost zajišťovat?

Městská příspěvková organizace Vikýř má sepsané pracovní dohody se třemi učitelkami Základní školy Liberecká 26, které se od poloviny září do projektu zapojí. „I pro nás bude tento projekt výzvou a zároveň novou zkušeností, jak pomáhat dětem s pochopením látky základní školy," uvedla Monika Kulhánková, která bude jednou z učitelek na telefonu, a doplňuje, že je s kolegyněmi připravena i na variantu, kdyby měli volající žáci dotaz, se kterým by si po telefonu nedokázaly poradit. „Jsme domluveny s pedagogy z druhého stupně, že jim v případě nutnosti můžeme zavolat, takže máme jejich podporu," doplnila Kulhánková.

Ředitelka Vikýře Martina Šípková ke způsobu komunikace mezi volajícím žákem a doučovací pohotovostí ještě doplňuje: „Zvažujeme ještě variantu, jak využívat bezplatné mobilní aplikace, přes které by žáci mohli zasílat fotografie příkladů a úkolů, se kterými si neví rady. Učitelkám by to usnadnilo vysvětlování látky a mohly by snáze děti navést k vyřešení problému."

Pilotní program Doučovací pohotovost bude v provozu do 31. prosince 2019. Ještě před koncem roku se sejdou všichni aktéři, kteří se na chodu pohotovosti budou podílet. Společně vyhodnotí pro a proti projektu a následně rozhodnou, jak bude pokračovat. „Jsem rád, že se nám podařilo doučovací pohotovost přivést k životu v tak krátkém čase. Děkuji všem, kteří se na projektu podílí, a věřím, že pomůže mnoha žákům," uzavřel náměstek Mánek.

Volající na telefonní číslo doučovací pohotovosti volají do sítě Vodafone. Volání bude zpoplatněno dle ceny vlastníka tarifu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zářijový program ve Vikýři

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Zásadská Pralyže 2020
Velkou cenu Jablonce vyhrál kladenský Radek Novák
Letošní výstavu Brody v Brodě doplní historické fotoaparáty
Zahájení tanečních kurzů v Desné je plánováno na únor 2020
Cestovatelská diashow Pavly Bičíkové v Desné o Kyrgyzstánu

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn