Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost

15.09.2019 11:37:36 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost

Prostřednictvím telefonního čísla +420 770 135 469 budou od pondělí 16. září tři paní učitelky pomáhat žákům základních škol v případech, kdy si nebudou vědět rady s domácími úkoly. Mohou jim také vysvětlit novou školní látku. Projekt DOUČOVACÍ POHOTOVOST zajištuje a financuje statutární město Jablonec nad Nisou prostřednictvím příspěvkové organizace Dům dětí a mládeže Vikýř (dále Vikýř).

„Nápad na zřízení této služby pro děti vzešel z jednání městské Komise pro výchovu a vzdělávání. Následně jsem návrh doučování projednala s náměstkem pro oblast humanitní Davidem Mánkem a tohle je výsledek. V pondělí 16. září doučovací pohotovost startuje," řekla ředitelka Vikýře Martina Šípková s tím, že se jedná o pilotní projekt.

V Jablonci v současné době fungují dvě organizace, které zajišťují dětem doučování. Jsou to nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Kruháč a terénní služba Compitum. „Obě tyto organizace poskytují služby sociálního typu, což v praxi znamená, že je poskytují pouze svým klientům. Prostřednictvím Vikýře můžeme doučovací pohotovost nabídnout všem dětem v Jablonci," vysvětlil náměstek primátora David Mánek a dodal: „Na telefonní číslo doučovací pohotovosti 770 135 469 bude možné volat v pracovní dny od 17 do 20 hodin. O víkendech a o prázdninách služba fungovat nebude."

Kdo bude doučovací pohotovost zajišťovat?

Městská příspěvková organizace Vikýř má sepsané pracovní dohody se třemi učitelkami Základní školy Liberecká 26, které se od poloviny září do projektu zapojí. „I pro nás bude tento projekt výzvou a zároveň novou zkušeností, jak pomáhat dětem s pochopením látky základní školy," uvedla Monika Kulhánková, která bude jednou z učitelek na telefonu, a doplňuje, že je s kolegyněmi připravena i na variantu, kdyby měli volající žáci dotaz, se kterým by si po telefonu nedokázaly poradit. „Jsme domluveny s pedagogy z druhého stupně, že jim v případě nutnosti můžeme zavolat, takže máme jejich podporu," doplnila Kulhánková.

Ředitelka Vikýře Martina Šípková ke způsobu komunikace mezi volajícím žákem a doučovací pohotovostí ještě doplňuje: „Zvažujeme ještě variantu, jak využívat bezplatné mobilní aplikace, přes které by žáci mohli zasílat fotografie příkladů a úkolů, se kterými si neví rady. Učitelkám by to usnadnilo vysvětlování látky a mohly by snáze děti navést k vyřešení problému."

Pilotní program Doučovací pohotovost bude v provozu do 31. prosince 2019. Ještě před koncem roku se sejdou všichni aktéři, kteří se na chodu pohotovosti budou podílet. Společně vyhodnotí pro a proti projektu a následně rozhodnou, jak bude pokračovat. „Jsem rád, že se nám podařilo doučovací pohotovost přivést k životu v tak krátkém čase. Děkuji všem, kteří se na projektu podílí, a věřím, že pomůže mnoha žákům," uzavřel náměstek Mánek.

Volající na telefonní číslo doučovací pohotovosti volají do sítě Vodafone. Volání bude zpoplatněno dle ceny vlastníka tarifu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zářijový program ve Vikýři

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
Velké Hamry přivezly bod po prohraných penaltách
Jablonecká firma dostala za znečišťování ovzduší pokutu 200 tisíc korun
Začíná hlasování o nejoblíbenější knihovníky a knihovnice v kraji
Béčko Jablonce již patří ke špici ČFL

Nejčtenější články

21.10.: Neznámá šelma se stále pohybuje u Jablonce, vydali povolení k odlovu
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
21.10.: Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn