Jablonecký terminál má být v provozu nejpozději v červenci 2023

23.05.2020 15:49:51 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký terminál má být v provozu nejpozději v červenci 2023

V dubnu letošního roku zahájil Jablonec územní řízení pro projekty výstavby terminálu veřejné osobní dopravy a parkovacího systému v prostoru bývalé tržnice v ulici Kamenná. Předběžné celkové náklady na stavbu terminálu a parkovacího systému jsou odhadované na zhruba 260 milionů korun včetně DPH, město má alokovanou dotaci EU 152,5 milionu korun.

Jablonec má v Integrovaném plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec n. N. od začátku alokovanou dotaci EU na terminál 140 milionů Kč. „K tomu využijeme ještě dotaci EU 12,5 milionu Kč v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), která byla původně plánovaná na projekt Cyklopruhy Palackého v Jablonci nad Nisou," vysvětlil náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že projekt na cyklopruhy se přesune do ITI v novém Programového období EU 2021+. „Celkem tak máme na Terminál VOD alokovanou dotaci EU ve výši 152,5 milionu Kč," doplnil Roubíček.

Podmínky 51. výzvy IROP neumožňují žádat společně na terminál a parkovací systém, proto bude projekt Terminál VOD rozdělen na dva samostatné, a to na Terminál Jablonec nad Nisou a Parkovací systém v Jablonci nad Nisou se společnou dokumentací pro územní řízení i stavební povolení.

Vizualizace nového dopravního terminálu v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Maximálně možná dotace EU + ČR pro jeden projekt v rámci 51. výzvy IROP je 100 milionů Kč (85 % EU, 5 % ČR). Nejzazší termín pro ukončení realizace projektů je zatím stanoven do 30. 6. 2023, provoz terminálu a parkovacího systému tedy bude muset začít nejpozději k 1. 7. 2023," konstatovala Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu, která dodává, že žádosti o dotace se budou předkládat dvoukolově. „Předložení obou žádostí do IROP a předfinancování i spolufinancování obou projektů v případě přidělení dotace projedná zastupitelstvo města letos na podzim," připomněla Habadová.

Již v přípravné fázi je třeba určit budoucího provozovatele terminálu i parkoviště minimálně po dobu pětileté udržitelnosti projektů, tedy minimálně do roku 2028. „Měla by jím být městská obchodní společnost, proto jsem navrhl Technické služby Jablonec nad Nisou, s.r.o.," uvedl Roubíček.

Součástí projektu Terminál VOD je i lávka spojující budoucí terminál s železniční zastávkou Centrum. Na tento projekt bude město žádat o dotace až v rámci ITI Liberec - Jablonec nad Nisou v novém Programovém období EU 2021+.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S otevřením škol začnou v Jablonci jezdit školní autobusy
Část školních spojů v Libereckém kraji vyjede již 25. května
Turistické linky a spoje v Libereckém kraji obnovují provoz
Dvě zastávky MHD v Jablonci dočasně nahradí jedna
Jablonecko má nového dodavatele dopravních služeb
Soutěže architektů na podobu dvou území v Jablonci mají své vítěze
Přípravy na stavbu jabloneckého terminálu pokračují
Jablonec už má svůj vítězný návrh na terminál

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální překážky na jabloneckých komunikacích

Souhrn dopravních překážek na jabloneckých ulicích: 1) výkop do kříže na pěší zóně v křižovatce ulic Lidické a Komenského bude trvat do 8. června. Jeho důvodem je oprava plynárenského zařízení; 2) do 19. června budou probíhat práce ve výkopu v ulici Panenská, kde budou dělníci pracovat na odstranění havárie kanalizačního řadu; 3) do konce června bude stát lešení na chodníku u tribuny B fotbalového stadionu v ulici Vrkoslavická; 4) do 10. srpna se bude opravovat havárie kanalizace v ulici Plynární, staveniště zabere zhruba dva metry čtverečné ulice.

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červnu
Na vodě jezděte jen na zelenou. Zachráníte ryby i mihule
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Nejčtenější články

02.06.: Motocyklista upadl při předjíždění auta v Jablonci U Přehrady
04.06.: Obrazem: Fotbalová rozlučka Jozefa Kadlice v Tanvaldě
03.06.: Policisté z Jablonecka děkují za darované potraviny v nouzovém stavu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn