Jablonecký sbor Iuventus, gaude! letí do Sofie

09.05.2019 10:38:25 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký sbor Iuventus, gaude! letí do Sofie

Prestižní pozvání získal dětský pěvecký sbor jablonecké ZUŠ od dětského sboru bulharského rozhlasu na festival duchovní hudby v Sofii. V pátek 10. května odletí 50 iuvenťáků na svou další „uměleckou misi" s nejkrásnější českou a světovou muzikou.

V hlavním městě Bulharska stráví jablonecké děti čtyři dny naplněné bohatým kulturním programem. Děti čeká umělecký workshop a představení české kultury na Univerzitě Cyrila a Metoděje, koncert pravoslavných zpěvů a velký celovečerní koncert české a světové duchovní hudby v katolickém chrámu sv. Josefa, který týden před koncertem navštívil papež František. Poslední den pobytu si děti za doprovodu nových kamarádů prohlédnou památky hlavního města.

Bulharský národní rozhlasový dětský sbor je velmi důležitým kulturním subjektem Bulharska, který pravidelně vystupuje při uvítání vládních delegací a vystoupením zahajoval i ukončoval předsednictví Bulharska v Evropské unii.

Nejzajímavějším zážitkem pro děti bude - podle sbormistra Tomáše Pospíšila - setkání s kulturou ovlivněnou východním pravoslavím. Již samotná příprava pravoslavných zpěvů dávala tušit tak odlišný svět, s jakým se děti nesetkaly ani na svých loňských cestách po jižní Africe.

Za svou další uměleckou cestu vděčí jablonecké děti svým partnerům, a to především Statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a Nadaci Jablotron.

V Jablonci nad Nisou můžete „iuvenťáky" v nejbližší době slyšet na koncertech 31. května v kostele sv. Anny a 7. června v Eurocentru.

Zvláštní pozvání pak patří na páteční večer 13. září, kdy v podání souborů Musica Florea a Iuventus, gaude zazní na hladině jablonecké přehrady hudba Georga Friedricha Händela. Provedení vybraných částí slavného oratoria Mesiáš uzavře sérii koncertů a vystoupení festivalu Jablonecké tóny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sbor Iuventus, gaude! vystupoval na koncertech s Ondřejem Rumlem
Díky za vše krásné české aneb Iuventus, Gaude! v kostele sv. Anny
Video: Koncert Iuventus, Gaude! v kostele sv. Anny
Video: Natáčení alba Ondřeje Rumla se sborem Iuventus, Gaude!
Video připomíná cestu do Afriky sboru Iuventus, Gaude!
Tomáš Pospíšil: Děti už ví, že zpěvem mohou dělat radost nejen sobě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Víkend křišťálového údolí připravují v Muzeu skla a bižuterie
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
V Jablonci otevřou novou galerii Pouzar&ová
Derby dělilo body, ale první půle nenadchla

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
19.10.: Od listopadu budou jablonečtí strážníci nasazovat autům botičky
17.10.: Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn