Jablonecký sbor Iuventus, gaude! letí do Sofie

09.05.2019 10:38:25 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký sbor Iuventus, gaude! letí do Sofie

Prestižní pozvání získal dětský pěvecký sbor jablonecké ZUŠ od dětského sboru bulharského rozhlasu na festival duchovní hudby v Sofii. V pátek 10. května odletí 50 iuvenťáků na svou další „uměleckou misi" s nejkrásnější českou a světovou muzikou.

V hlavním městě Bulharska stráví jablonecké děti čtyři dny naplněné bohatým kulturním programem. Děti čeká umělecký workshop a představení české kultury na Univerzitě Cyrila a Metoděje, koncert pravoslavných zpěvů a velký celovečerní koncert české a světové duchovní hudby v katolickém chrámu sv. Josefa, který týden před koncertem navštívil papež František. Poslední den pobytu si děti za doprovodu nových kamarádů prohlédnou památky hlavního města.

Bulharský národní rozhlasový dětský sbor je velmi důležitým kulturním subjektem Bulharska, který pravidelně vystupuje při uvítání vládních delegací a vystoupením zahajoval i ukončoval předsednictví Bulharska v Evropské unii.

Nejzajímavějším zážitkem pro děti bude - podle sbormistra Tomáše Pospíšila - setkání s kulturou ovlivněnou východním pravoslavím. Již samotná příprava pravoslavných zpěvů dávala tušit tak odlišný svět, s jakým se děti nesetkaly ani na svých loňských cestách po jižní Africe.

Za svou další uměleckou cestu vděčí jablonecké děti svým partnerům, a to především Statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a Nadaci Jablotron.

V Jablonci nad Nisou můžete „iuvenťáky" v nejbližší době slyšet na koncertech 31. května v kostele sv. Anny a 7. června v Eurocentru.

Zvláštní pozvání pak patří na páteční večer 13. září, kdy v podání souborů Musica Florea a Iuventus, gaude zazní na hladině jablonecké přehrady hudba Georga Friedricha Händela. Provedení vybraných částí slavného oratoria Mesiáš uzavře sérii koncertů a vystoupení festivalu Jablonecké tóny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sbor Iuventus, gaude! vystupoval na koncertech s Ondřejem Rumlem
Díky za vše krásné české aneb Iuventus, Gaude! v kostele sv. Anny
Video: Koncert Iuventus, Gaude! v kostele sv. Anny
Video: Natáčení alba Ondřeje Rumla se sborem Iuventus, Gaude!
Video připomíná cestu do Afriky sboru Iuventus, Gaude!
Tomáš Pospíšil: Děti už ví, že zpěvem mohou dělat radost nejen sobě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci funguje projekt Nezakopni o paragraf

Jablonec získal účelovou dotaci přesahující 30 tisíc korun z Dotačního fondu Libereckého kraje. Finance jsou určené na projekt prevence kriminality nazvaný Nezakopni o paragraf 2019. „Prostřednictvím projektu Nezakopni o paragraf 2019 chceme pomoci dětem, které se dostaly do střetu se zákonem, těžko se začleňují, nebo mají problémy výchovné," řekl náměstek primátora pro oblast sociální, zdravotní a humanitní David Mánek a dodal, že projekt má vést ke snížení rizikového chování a recidivy dětí. Celkové náklady projektu jsou necelých 52 tisíc korun, dotace z Dotačního fondu Libereckého kraje, z programu Prevence kriminality, činí 34 tisíc korun. Zbylých bezmála 18 tisíc zaplatí Jablonec z městské kasy. Projektu se v květnu zúčastnili žáci ze základní školy v Kamenné ulici.

Krakonošovy letní podvečery popatnácté na jilemnickém náměstí

V polovině července patří Masarykovo náměstí a nádvoří zámku v Jilemnici už pravidelně na čtyři dny velké regionální kulturní přehlídce nazvané Krakonošovy letní podvečery. Letos tuto akci již popatnácté pořádá Jilemnicko - svazek obcí od středy 17. do soboty 20. července. Podrobný článek na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krakonoši došla trpělivost s lidskými odpadky! Od 1. srpna uzavře hory
Obrazem: Závod veteránů Okolo Elišky 2019
Nejen o Rallye Dakar bude povídat Milan Engel
Tábor nejen pro neslyšící děti měl letos název Dobrodružství s přírodou
Při nehodě čtyř aut v Krásné Studánce zemřel jeden člověk

Nejčtenější články

14.07.: Obrazem: Letní hasičská country zábava v Tanvaldě
14.07.: Obrazem: Přípravné utkání FK Velké Hamry - FK Jablonec B
14.07.: Obrazem: Rally Bohemia 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn