Jablonecký primátor navštívil slavnosti v partnerském městě

17.07.2019 21:17:26 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký primátor navštívil slavnosti v partnerském městě

Primátor Milan Kroupa navštívil partnerské město Jablonce nad Nisou Kaufbeuren v době, kdy se tam konala tradiční městská slavnost Tänzelfest. Obě města si letos v září připomenou deset let od podpisu partnerské smlouvy.

„Tänzelfest nazývají místní pátým ročním obdobím a nesmí na něm, podle jejich slov, nikdo chybět," řekla Kateřina Hujerová, která má na jabloneckém magistrátě na starosti partnerské vztahy. Jablonecká delegace absolvovala oblíbený Lagerleben, neboli večerní a noční historický trh s táborovými leženími různých spolků, institucí, škol apod. „Tábor-stánek Jablonce byl v Ludwigstrasse v sekci partnerských měst mezi italskou Ferrarou a maďarským Szombathely. O zábavu se staral Spolek jabloneckých dam a pánů - s harmonikou a houslemi dokázala hrstka tanečníků vytvořit uvolněnou pouliční atmosféru začátku 20. století," popsala Hujerová a dodala, že kolemjdoucí kromě české muziky mohli ochutnat také svatební koláčky, chleba se škvarky, víno či sirupy od firmy Kitl.

„Líbilo se mi sobotní vystoupení dechových orchestrů. Sedm místních kapel rozšířilo také několik muzikantů od nás z Jablonce, kteří společně s kolegy z Neugablonz zahráli Jaguar-Marsch. Pak se začlenili do velkého orchestru, který dirigoval kaufbeurenský primátor Stefan Bosse," vzpomněl primátor Kroupa a zve na oplátku do Jablonce. „V září naše města slaví deset let od podpisu partnerské smlouvy. Toto jubileum si připomeneme o Jabloneckých podzimních slavnostech, kam budou pozvána i další partnerská města. V kulturním programu se pak objeví kaufbeurenská dechovka Musikvereinigung Neugablonz a současný Kaufbeuren představí výstava fotografií v Domě česko-německého porozumění."

Partnerství Jablonce a Kaufbeurenu je velmi živé. Na začátku července se v Neugablonz slavilo 100. výročí založení jabloneckého fotbalu. V přátelském zápase se utkaly BSK Neugablonz a FK Jablonec (junioři), v němž zvítězili domácí 3:2. Ve stejnou dobu měřili v Kaufbeuren své síly i házenkáři a opět vyhráli domácí.

Druhý z projektu Bunter Bus

Petra Laurin z rýnovického Domu česko-německého porozumění pořádala pro veřejnost zájezd Po stopách Jablonečanů. „Letos je to již druhý autobusový zájezd z Jablonce do Kaufbeurenu - ten první se uskutečnil v dubnu a účastnili se ho především jablonecké děti a teenageři. Jednalo se o pokračování projektu Bunter Bus, který za Jablonec organizovala římsko-katolická farnost v čele s Borkem Tichým a Petrou Handlířovou," připomněla Kateřina Hujerová s tím, že do Jablonce brzy zavítají dva autobusy z Kaufbeuren, jeden v září, druhý v říjnu.

Tänzelfest (Tanečková slavnost)

má několikasetletou tradici, je vůbec nejstarší dětskou oslavou v Bavorsku a trvá dva týdny. Letošní ročník byl věnovaný 700. jubileu kostela sv. Blažeje a patronem slavností se stal farář Bernhard Waltner. Vedle oblíbeného dopoledního dětského trhu, kde nejmenší obyvatelé města v historických kostýmech předvádí různá řemesla a nabízí vlastnoručně vyrobené zboží, je hlavním tématem návštěva císaře Maxmiliána I., který do Kaufbeurenu zavítal na přelomu 15. a 16. století. Tuto událost připomíná slavnostní průvod, v němž pochoduje 1600 kaufbeurenských dětí od 3 do 16 let v dobových kostýmech, 150 koní a 35 alegorických vozů. Pivní stan na okraji města nabízí pravé allgäuské speciality v podobě křupavého kolena či vepřové pečeně s typickým bramborovým knedlíkem a zelím. To vše se zapíjí tuplákem bavorského piva ze zdejšího pivovaru.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Primátor Jablonce Kroupa se setkal se svým protějškem z Kaufbeurenu
Schuhplattler na jabloneckých Podzimních slavnostech
Studenti z Německa se opět podívali do Jablonce
Němečtí policisté navštívili kolegy v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bělou u Staré Paky čeká referendum o kravínu

Obec Bělou u Staré Paky čeká v sobotu 5. října 2019 v místním referendu hlasování o výstavbě velkokapacitního kravína. Projekt velkokapacitního kravína pro 484 krav a 100 telat se připravoval několik let. V červnu 2019 výstavbu posvětilo zastupitelstvo obce. Na základě petice, kterou podepsalo více jak 100 občanů Bělé, obec proto vyhlásila k výstavbě kravína na 5. října místní referendum. Více podrobností na Našem Pojizeří

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlepší firmou Liberecka je výzkumný ústav, živnostníkem sklář
Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2019
V Liberci se hrál špičkový stolní tenis
Program kin v Jablonci nad Nisou od 19. září do 2. října
Na 52. ročníku Posvícenského koláče ve Studenci startovalo 538 běžců

Nejčtenější články

19.09.: Po tragické nehodě u Jítravy zemřeli dva lidé
22.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2019
20.09.: Zemřel pan Arnošt Fučík

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn