Jablonecký magistrát zve děti k zápisu do mateřských škol

15.03.2016 08:02:23 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký magistrát zve děti k zápisu do mateřských škol

Zápis do jabloneckých mateřských škol bude letos 13. dubna. Často u něj však chybí děti, které by mateřskou školu potřebovaly ze všech nejvíce. Jablonecký magistrát proto přichází s barevnou a srozumitelnou pozvánkou: Pojďme do školky!

Nedostatek informací, nedůvěra ke školským zařízením a spousta dalších důvodů přivádí některé rodiny k rozhodnutí, že své dítě do školky nezapíší. „Ačkoliv jsou všechny informace dostupné, zveřejněné v měsíčníku i na webových stránkách, někteří rodiče je nedokáží dohledat, a proto na zápis rezignují. Také se stává, že čerpají mnohdy nesprávné či nepřesné informace z neodborných zdrojů, např. facebooku. Přemýšleli jsme proto, jak je přesvědčit, že docházka dítěte do školky je pro jeho další zdárný vývoj důležitá. Oddělení školství, kultury a sportu přišlo s barevnou, veselou, přátelskou a nápaditou osvětou," řekl náměstek primátora Pavel Svoboda.

Pojďme do školky!

V nejbližších dnech se v čekárnách pediatrických ordinací, v poradnách pro rodiny, v organizacích pracujících s rodinami a v mateřských centrech objeví letáky, které vyzývají rodiče, aby 13. dubna přivedli své tříleté a starší děti k zápisu do mateřských škol. „Připravili jsme srozumitelný leták, který ilustrovala devítiletá Julie Kocourková, abychom zaujali jak děti, tak jejich rodiče. Hned na první stránce jim sdělíme termín letošního zápisu, jenž se každý rok mění," vysvětlila Barbora Krsová z oddělení školství. Uvnitř letáku dětské postavičky říkají, proč je školka důležitá.

„Děti dětem vlastně zprostředkovaně popisují, co ve školce zažívají, co se tam naučí, že poznají nové kamarády a připraví se na vstup do základní školy," pokračuje Krsová s tím, že děti, které přichází do prvních tříd, aniž by absolvovaly mateřskou školu, jsou často ohrožené školním neúspěchem. „Ve školce se naučí sociálním dovednostem, osamostatní se, zlepší se ve vyjadřování, takže pak mají start v základní škole daleko snadnější a také mají mnohem větší šanci zvládnout další vzdělávání".

Jak je to u zápisu

Leták chce pomoci větší informovanosti všech rodičů. Popisuje, jak zápis probíhá, co mají dělat, když do školky přijdou, koho mají vyhledat i co je třeba si k zápisu s sebou přinést. Nezapomíná na seznam všech školek včetně kontaktů na ně. „Rodiče mohou mluvit s ředitelkou školky, nebo se obrátit přímo na mě, na letáku jsou všechny potřebné kontakty," podotkla Barbora Krsová.

A aby nechyběl ani motivační dárek pro samotné děti, je uvnitř letáku vložený nevybarvený obrázek. „Julinka připravila pro neznámé kamarády také omalovánku. Když si dítě vybarví některou postavičku v omalovánce, může mu rodič přečíst, co ta postavička říká v letáku o školce. Na druhé straně omalovánky je místo, kam děti mohou nakreslit svou vysněnou školku," uzavřela Krsová.

Školky otevírají své dveře

Aby měli rodiče lehčí rozhodování, nabízejí školky v průběhu března i první poloviny dubna své Dny otevřených dveří. Kdy je otevřená ta jejich školka, najdou na webových stránkách města v sekci vzdělávání. „Všechny informace jsou dobře propojené, takže jedním kliknutím se rodiče dostanou na další související témata včetně nejčastěji kladených otázek," informoval náměstek pro školství Svoboda.

Statuární město Jablonec nad Nisou zřizuje 18 mateřských škol a u zápisu do nich letos očekává necelých pět stovek dětí. „To ovšem mluvíme jen o těch tříletých, nevíme, kolik by mohlo přijít dětí čtyř a pětiletých nebo těch mladších," upozornil Svoboda. V roce 2015 přišlo k zápisu 601 dětí, přijato jich bylo 516, z toho 93 dětí mladších tří let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Letáček Pojďme do školky!

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Výstava Turistika na Semilsku přenese do časů vzniku Riegrovy stezky

Novou výstavu Turistika na Semilsku - 110 let Riegrovy stezky a Klubu českých turistů otevřou v semilském muzeu. Díky velkoformátovým historickým fotografiím a dalším dobovým materiálům vás tato výstava přenese do časů výstavby Riegrovy stezky. Zároveň připomene činnost Klubu českých turistů v Semilech od jeho vzniku až dodnes. Další informace

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec opět povede ODS
Obrazem: 16. ročník Semilského pecnu
Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský
Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
Na neukázněné řidiče v Libereckém kraji dohlížel policejní autobus

Nejčtenější články

18.09.: Zastupitelé Jablonce odvolali primátora Kroupu
18.09.: V Desné byl autem sražen chodec
18.09.: Novým primátorem Jablonce zvolen Jiří Čeřovský

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn