Jablonecký magistrát zve děti k zápisu do mateřských škol

15.03.2016 08:02:23 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký magistrát zve děti k zápisu do mateřských škol

Zápis do jabloneckých mateřských škol bude letos 13. dubna. Často u něj však chybí děti, které by mateřskou školu potřebovaly ze všech nejvíce. Jablonecký magistrát proto přichází s barevnou a srozumitelnou pozvánkou: Pojďme do školky!

Nedostatek informací, nedůvěra ke školským zařízením a spousta dalších důvodů přivádí některé rodiny k rozhodnutí, že své dítě do školky nezapíší. „Ačkoliv jsou všechny informace dostupné, zveřejněné v měsíčníku i na webových stránkách, někteří rodiče je nedokáží dohledat, a proto na zápis rezignují. Také se stává, že čerpají mnohdy nesprávné či nepřesné informace z neodborných zdrojů, např. facebooku. Přemýšleli jsme proto, jak je přesvědčit, že docházka dítěte do školky je pro jeho další zdárný vývoj důležitá. Oddělení školství, kultury a sportu přišlo s barevnou, veselou, přátelskou a nápaditou osvětou," řekl náměstek primátora Pavel Svoboda.

Pojďme do školky!

V nejbližších dnech se v čekárnách pediatrických ordinací, v poradnách pro rodiny, v organizacích pracujících s rodinami a v mateřských centrech objeví letáky, které vyzývají rodiče, aby 13. dubna přivedli své tříleté a starší děti k zápisu do mateřských škol. „Připravili jsme srozumitelný leták, který ilustrovala devítiletá Julie Kocourková, abychom zaujali jak děti, tak jejich rodiče. Hned na první stránce jim sdělíme termín letošního zápisu, jenž se každý rok mění," vysvětlila Barbora Krsová z oddělení školství. Uvnitř letáku dětské postavičky říkají, proč je školka důležitá.

„Děti dětem vlastně zprostředkovaně popisují, co ve školce zažívají, co se tam naučí, že poznají nové kamarády a připraví se na vstup do základní školy," pokračuje Krsová s tím, že děti, které přichází do prvních tříd, aniž by absolvovaly mateřskou školu, jsou často ohrožené školním neúspěchem. „Ve školce se naučí sociálním dovednostem, osamostatní se, zlepší se ve vyjadřování, takže pak mají start v základní škole daleko snadnější a také mají mnohem větší šanci zvládnout další vzdělávání".

Jak je to u zápisu

Leták chce pomoci větší informovanosti všech rodičů. Popisuje, jak zápis probíhá, co mají dělat, když do školky přijdou, koho mají vyhledat i co je třeba si k zápisu s sebou přinést. Nezapomíná na seznam všech školek včetně kontaktů na ně. „Rodiče mohou mluvit s ředitelkou školky, nebo se obrátit přímo na mě, na letáku jsou všechny potřebné kontakty," podotkla Barbora Krsová.

A aby nechyběl ani motivační dárek pro samotné děti, je uvnitř letáku vložený nevybarvený obrázek. „Julinka připravila pro neznámé kamarády také omalovánku. Když si dítě vybarví některou postavičku v omalovánce, může mu rodič přečíst, co ta postavička říká v letáku o školce. Na druhé straně omalovánky je místo, kam děti mohou nakreslit svou vysněnou školku," uzavřela Krsová.

Školky otevírají své dveře

Aby měli rodiče lehčí rozhodování, nabízejí školky v průběhu března i první poloviny dubna své Dny otevřených dveří. Kdy je otevřená ta jejich školka, najdou na webových stránkách města v sekci vzdělávání. „Všechny informace jsou dobře propojené, takže jedním kliknutím se rodiče dostanou na další související témata včetně nejčastěji kladených otázek," informoval náměstek pro školství Svoboda.

Statuární město Jablonec nad Nisou zřizuje 18 mateřských škol a u zápisu do nich letos očekává necelých pět stovek dětí. „To ovšem mluvíme jen o těch tříletých, nevíme, kolik by mohlo přijít dětí čtyř a pětiletých nebo těch mladších," upozornil Svoboda. V roce 2015 přišlo k zápisu 601 dětí, přijato jich bylo 516, z toho 93 dětí mladších tří let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Letáček Pojďme do školky!

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších

Jak se chovat při zdravotním omezení v silničním provozu bezpečně

Třicítka osob se zdravotním hendikepem se v Centru denních služeb v ulici U Balvanu zúčastnila besedy s preventistou a okrskářem městské policie. Téma besedy se soustředilo především na bezpečnost v dopravě. Městští strážníci se věnovali v krátké přednášce především oblasti dopravy, a to zvláště chodcům, cyklistům a dopravnímu značení. „Součástí byla i ukázka používání donucovacích prostředků, pout, zastavovacího terče a reflexních vest," popsal setkání v centru preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek a dodal: „Seniorům a občanům se zdravotním postiženým se městská policie věnuje soustavně již několik let, aktivně spolupracujeme s kluby a svazem seniorů, Českým červeným křížem nebo Jablonecký klubem onkologických pacientů (JAKOP)."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový odbavovací systém Opuscard má přinést cestujícím víc pohodlí
Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy
Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
Rybářské povolenky cizinci zakoupí v turistickém infocentru v Jablonci
Agroturistika funguje v Libereckém kraji na farmě Vysoká u Chrastavy

Nejčtenější články

18.07.: Cyklisté nedbají na výbavu svých kol, zjistili jablonečtí strážníci
19.07.: Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
19.07.: Vlaky Arriva se v pátek a sobotu představí v Libereckém kraji

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn