Jablonecký Kitl bronzovou firmou roku, živnostníkem Sobotka z Těpeř

10.12.2013 09:32:32 | Autor: pjs | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou,Železný Brod

Jablonecký Kitl bronzovou firmou roku, živnostníkem Sobotka z Těpeř

Další úspěch zaznamenala jablonecká společnost Kitl s.r.o., výrobce bylinných sirupů a medicinálních vín, když v soutěži Firma roku 2013 obsadila skvělou třetí pozici. Živnostníkem roku se pak stal výrobce skleněných figurek Karel Sobotka z Těpeř.

Po zisku titulu Firma roku v Libereckém kraji a ocenění Zlatý klas s kytičkou ze soutěže Země živitelka, která byla hlavní cenou známého veletrhu, nyní společnost Kitl obstála v konkurenci více než tří tisíc dalších uchazečů. „Z ocenění máme ohromnou radost, protože se nám podařilo prosadit ve velké konkurenci. Považujeme to za ocenění naší práce a našich výrobků. Potvrzuje to, že jdeme po správné cestě," okomentoval úspěch v soutěži Jan Vokurka z Kitl s.r.o.

Firmou roku se stal výrobce koupelnových koberečků Grund. „Letos jsme zaznamenali rekordní počet soutěžících. Přihlásilo se 6 525 firem a živnostníků. Objevilo se mezi nimi mnoho zajímavých lidí, které stojí za to ocenit. I přesto, že si třeba neodnášejí celorepublikový titul, věřím, že jim účast bude prospěšná. Dokládají to i jejich první pozitivní reakce. Jsem rád, že je u nás mnoho lidí, kterým stojí za to ukázat své dovednosti. Rozhodnout se podnikat není v dnešní době jednoduché, proto jsem rád, že jim soutěže mohou pomoci zviditelnit se," uvedl ředitel soutěží Petr Lutonský. 

O titul Firma roku se ucházelo 3 116 společností, dalších 3 409 soutěžících bojovalo o titul Živnostník roku. „Pan Sobotka oslovil porotu hlavně svým vztahem k práci a k tradici, kterou drží. Je to člověk, který svou práci dělá především srdcem a na jeho tvorbě to je opravdu vidět," řekl ředitel firemního bankovnictví GE Money Bank Jan Novotný.

Letošní ročník Vodafone Firma roku a GE Money Bank Živnostník roku je již osmým v pořadí. V loňském roce se firmou roku stala První brněnská strojírna Velká Bíteš, která se zabývá vývojem a výrobou leteckých motorů, a zemědělec David Smetana, pěstitel oválné cibule nebo modrých brambor.

Celkové pořadí:

Vodafone Firma roku 2013: 1. Grund a.s. (Mladé Buky, Královéhradecký kraj), 2. Holík International, s.r.o. (Zlín, Zlínský kraj), 3. Kitl s.r.o. (Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj).

GE Money Bank Živnostník roku 2013: 1. Karel Sobotka (Těpeře, Liberecký kraj), 2. Vladimír Hejna (Chyšky, Jihočeský kraj), 3. Radek Zachariáš (Praha).

Vodafone Odpovědná firma roku 2013: ZLKL, s.r.o. (Loštice, Olomoucký kraj).

GE Money Bank Inovátor roku 2013: FLAJZAR, s.r.o. (Bzenec, Jihomoravský kraj).

Co dělá firma Kitl s.r.o.

Společnost je rodinnou firmou, která vyrábí medicinální sirupy a vína podle vlastních receptur. Používá k tomu vybrané bylinky a plody, z nichž některé si i sama pěstuje. „Chceme dělat nápoje, které léčí a léky, které chutnají" je mottem firmy.

Jméno firmy Kitl je odkazem na jméno slavného doktora Kittela, který je pro firmu inspirací léčitelskou a duchovní. Z úcty k němu zvolila firma jméno podobné, nikoliv však stejné, a má i mnoho aktivit na záchranu Kittelovska (muzeum, veřejnou sbírku apod.)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Ježíškova vánoční pošta v Turnově otevřela už 2. prosince

I v letošním roce se děti mohou těšit na Ježíškovu vánoční poštu a poslat dopis se svými přáními Ježíškovi prostřednictvím Regionálního turistického informačního centra Turnov. Děti mohou nosit své dopisy s uvedenou zpáteční adresou od pondělí 2. prosince do středy 18. prosince 2019 do Infocentra na náměstí Českého ráje, kde na ně čekají drobné dárečky a potvrzení o předání dopisu Ježíškovi. Další informace

Český ráj je součástí projektu Skalní města České republiky

Projekt Skalní města České republiky je téma, které aktuálně spojuje tři významné skalní oblasti České republiky - České Švýcarsko, Broumovsko a Český ráj. V letošním roce se díky dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj ČR a přispění Libereckého, Královéhradeckého, Středočeského a Ústeckého kraje podařilo vytvořit celou řadu marketingových aktivit. Ty by měly přispět ke zviditelnění celého projektu, jehož cílem je společná prezentace skalních oblastí České křídové pánve, které nemají ve světě obdoby. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou
Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v prosinci
Andělský parní vlak opět potěší děti na trase z Jilemnice do Rokytnice
Na ZŠ Liberecká také rozsvítili vánoční strom

Nejčtenější články

14.12.: Vyčarujte si krásné Vánoce s Bytovým textilem Matouš
04.12.: V jablonecké ulici Liberecká došlo ke srážce dvou aut
02.12.: Zasněžovací systém pomohl hasičům při likvidaci požáru v Kořenově

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn