Jablonecký Kitl bronzovou firmou roku, živnostníkem Sobotka z Těpeř

10.12.2013 09:32:32 | Autor: pjs | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou,Železný Brod

Jablonecký Kitl bronzovou firmou roku, živnostníkem Sobotka z Těpeř

Další úspěch zaznamenala jablonecká společnost Kitl s.r.o., výrobce bylinných sirupů a medicinálních vín, když v soutěži Firma roku 2013 obsadila skvělou třetí pozici. Živnostníkem roku se pak stal výrobce skleněných figurek Karel Sobotka z Těpeř.

Po zisku titulu Firma roku v Libereckém kraji a ocenění Zlatý klas s kytičkou ze soutěže Země živitelka, která byla hlavní cenou známého veletrhu, nyní společnost Kitl obstála v konkurenci více než tří tisíc dalších uchazečů. „Z ocenění máme ohromnou radost, protože se nám podařilo prosadit ve velké konkurenci. Považujeme to za ocenění naší práce a našich výrobků. Potvrzuje to, že jdeme po správné cestě," okomentoval úspěch v soutěži Jan Vokurka z Kitl s.r.o.

Firmou roku se stal výrobce koupelnových koberečků Grund. „Letos jsme zaznamenali rekordní počet soutěžících. Přihlásilo se 6 525 firem a živnostníků. Objevilo se mezi nimi mnoho zajímavých lidí, které stojí za to ocenit. I přesto, že si třeba neodnášejí celorepublikový titul, věřím, že jim účast bude prospěšná. Dokládají to i jejich první pozitivní reakce. Jsem rád, že je u nás mnoho lidí, kterým stojí za to ukázat své dovednosti. Rozhodnout se podnikat není v dnešní době jednoduché, proto jsem rád, že jim soutěže mohou pomoci zviditelnit se," uvedl ředitel soutěží Petr Lutonský. 

O titul Firma roku se ucházelo 3 116 společností, dalších 3 409 soutěžících bojovalo o titul Živnostník roku. „Pan Sobotka oslovil porotu hlavně svým vztahem k práci a k tradici, kterou drží. Je to člověk, který svou práci dělá především srdcem a na jeho tvorbě to je opravdu vidět," řekl ředitel firemního bankovnictví GE Money Bank Jan Novotný.

Letošní ročník Vodafone Firma roku a GE Money Bank Živnostník roku je již osmým v pořadí. V loňském roce se firmou roku stala První brněnská strojírna Velká Bíteš, která se zabývá vývojem a výrobou leteckých motorů, a zemědělec David Smetana, pěstitel oválné cibule nebo modrých brambor.

Celkové pořadí:

Vodafone Firma roku 2013: 1. Grund a.s. (Mladé Buky, Královéhradecký kraj), 2. Holík International, s.r.o. (Zlín, Zlínský kraj), 3. Kitl s.r.o. (Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj).

GE Money Bank Živnostník roku 2013: 1. Karel Sobotka (Těpeře, Liberecký kraj), 2. Vladimír Hejna (Chyšky, Jihočeský kraj), 3. Radek Zachariáš (Praha).

Vodafone Odpovědná firma roku 2013: ZLKL, s.r.o. (Loštice, Olomoucký kraj).

GE Money Bank Inovátor roku 2013: FLAJZAR, s.r.o. (Bzenec, Jihomoravský kraj).

Co dělá firma Kitl s.r.o.

Společnost je rodinnou firmou, která vyrábí medicinální sirupy a vína podle vlastních receptur. Používá k tomu vybrané bylinky a plody, z nichž některé si i sama pěstuje. „Chceme dělat nápoje, které léčí a léky, které chutnají" je mottem firmy.

Jméno firmy Kitl je odkazem na jméno slavného doktora Kittela, který je pro firmu inspirací léčitelskou a duchovní. Z úcty k němu zvolila firma jméno podobné, nikoliv však stejné, a má i mnoho aktivit na záchranu Kittelovska (muzeum, veřejnou sbírku apod.)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka

Položí finální asfalty mezi Přepeře a sídliště na Přepeřské v Turnově

Položí finální asfalty mezi Přepeře a sídliště na Přepeřské v Turnově Za jednodenní úplné uzavírky proběhne v sobotu 1. srpna pokládka vrchního krytu mezi Přepeřemi a sídlištěm na Přepeřské v Turnově. Tím by měl být hotový úsek od turnovského viaduktu po začátek Přepeř. Vyfrézovaný úsek je pak v katastru Ohrazenic u sjezdu z D10 u stavebnin. Tato uzavírka potrvá do 20. 8. 2020. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žena v Tanvaldě oslnila policejní auto laserem, hrozí jí trest a ujel jí vlak
V Libereckém kraji je aktuálně situace s koronavirem stabilní
I ve městě lze opéci buřta u ohně, ale za určitých podmínek
Podnikatelský inkubátor podporuje vznik a rozvoj inovativních firem
Od 4. srpna budou na Sněžku vozit stavební materiál

Nejčtenější články

03.08.: Obrazem: Slavnostní otevření nové rozhledny Schovanka v Plavech
02.08.: Křehká krása 2020 bude!
02.08.: Další skalp pro jablonecké béčko byly Teplice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn