Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu

24.05.2019 05:31:59 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu

Jablonečtí fotbalisté mají před sebou poslední zápas - nedělní derby se Slovanem Liberec. A zápas bude mít náboj, ne že ne! Slovan totiž bude bojovat o evropskou šanci v souboji s Baníkem Ostrava, který hraje v Plzni. Oba celky mají shodný počet bodů a tak je jasné, že Slovan pojede do Jablonce vyhrát!

Vítězstvím Slavie nad Ostravou se jablonecký tým zbavil obav z baráže s vítězem druhé skupiny Fortuna ligy a tak na Střelnici mohou slavit: EVROPA JE OPĚT NAŠE! Je to fantastický úspěch jabloneckého fotbalu, velká reklama pro město a celý region. Už nyní se těšíme na los, který přivede do Jablonce kvalitního soupeře.

Radův Jablonec získal v lize bramborovou medaili, hned za třemi hlavně finančními giganty českého fotbalu - Slávií, Plzní a Spartou a i když se mnohému může zdát, že je to jaksi „ve stínu", fakt je ten, co by řada dalších klubů za tento „stín" dala!

I když v neděli půjde jabloneckým hochům „jenom" o čest, měli by se s diváky rozloučit úspěšným výsledkem a hlavně, atraktivním fotbalem. Klub by rád přilákal na Střelnici daleko větší počet diváků, byť ten divácký problém se už dotkl i donedávna neustále vyprodané Plzně. Málo platné, zhýčkaný divák chce hlavně atraktivní fotbal, fotbal, kdy se na hřišti pořád něco děje a hlavně férovou ligu. A v tom má FAČR co dělat. Divák nemá k českému fotbalu důvěru, to je dlouhodobý fakt, bohužel. K té musí rozhodně svoje říci hráči na hřišti, ale také, a možná, že hlavně, pánové ze svazu, co za ten fotbal odpovídají. Výstřelky sudích jsou do nebe volající, pravidla si vykládají skutečně „volně", ale jsou prakticky beztrestní. A to komise sudích ještě provokuje, když třeba sudího Berku, co poškodil Jablonec v Plzni, týden nato pošle Berku přímo do Jablonce byť jen k „VAR". Nejsem sám, koho sudí otravují a vytáčí do běla.

Nedivím se pak následným excesům, jaký se stal včera například po finále sudím z VAR v Olomouci, neboť to řízení zápasu panem Ardeleanu skutečně bylo na hranici férovosti. Ve finále poháru odpískat penaltu, co zápas prakticky rozhodla, za zákrok, jakých jindy projde padesát, to je vrchol otrlosti a je to odsouzeníhodné. A to mohou fotbalové veličiny tisíckrát opakovat, že si to sudí obhájí a ta Procházkova ruka, ta na rameni byla. A těch excesů a nespravedlností předvedli sudí tolik, a to i ti u VAR, že by měl vzít Pepík Chovanec klobouk z věšáku, poděkovat za důvěru a odejít. Berbr mocně útočil na předchozího šéfa, Poláka Listkiewicze, ale za něho se toto nedělo, to ani náhodou!

Otrávení z českého fotbalu jde už tak daleko, že se ve středočeském kraji začíná fotbalové hnutí zabývat myšlenkou, hrát fotbal bez FAčR, jenom pro sebe, pro radost z tak krásného sportu, jakým fotbal bezesporu je. Až tam to dotáhlo současné fotbalové vedení. Ryba smrdí od hlavy, to platilo, platí a platit bude. Neviditelný a hlavně nečinný předseda fotbalu a pod ním arogance moci, to je současné vedení fotbalu co vyhání diváky z ochozů. Je 21. století, je doba internetu, kdy informace jsou dostupné všude a hned. A český fotbal si myslí, že si svoje hrátky bude hrát bez ohledu na fanoušky. No ten současný bude, ale bez fanoušků ... Jako sparťan přeji upřímně slávistům to jejich „double", slávistickým fandům ty krásné zážitky co prožívají a přál bych si, aby se ze současného Edenu rozšířila fotbalová eufórie a radost z fotbalu i na ostatní stadiony. Včetně toho jabloneckého, pochopitelně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ze Sparty bez Hovorky a bez bodu
Již podruhé za sebou závěr patřil domácím
Ostrava byla příjemný soupeř. Čtvrté místo pro Jablonec zajištěno!
Jablonec urazil fotbalového boha, a sklidil
Základní úkol splněn, teď nadstavba!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn