Jablonecký festival nabídl opery, divadla i koncerty

27.09.2016 08:37:29 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký festival nabídl opery, divadla i koncerty

Druhý ročník hudebně dramatického festivalu Jablonec nad Nisou - Město plné tónů se nachýlil ke svému konci. Slavnostní tečku napíší Václav Hudeček s Ivo Kahánkem a hvězdný třpyt festivalu dodá Lucie Bílá s Petrem Maláskem.

„Pět měsíců hudby všech žánrů i divadla, devět více či méně tradičních scén včetně kostelních interiérů - to je jen kratinké shrnutí druhého ročníku Města plného tónů. V jeho průběhu jsme měli možnost vidět hvězdy divadelního i muzikantského nebe, zahraniční kapely, které se na svém turné jako jediné a často i první místo svého koncertu v České republice vybraly právě a jenom Jablonec. To je myslím velmi slušná bilance," zamyslel se před závěrečnými tóny 2. ročníku městského festivalu Město plné tónů (MPT) jablonecký náměstek pro kulturu Pavel Svoboda.

Na přípravě MPT se podílí čtyři městské kulturní subjekty - divadlo, Eurocentrum, Jablonecké kulturní a informační centrum a základní umělecká škola. „Na podiích jsme vedle profesionálů měli možnost vidět žáky a studenty hudby i divadelní ochotníky. Festival nabídl dvě opery, pět divadelních představení, 46 koncertů a jeden minifestival. Laťka je nastavená hodně vysoko a já věřím, že se nám ji příští rok povede neshodit, ale třeba posunout i o nějaký milimetr ještě výše. Letošní ročník končí, už se těším na ten příští," konstatoval Svoboda.

Rozhovor houslí s klavírem

V úterý 27. září od 19 hodin zaplní jablonecké městské divadlo tóny houslí a klavíru Václava Hudečka a Ivo Kahánka. Pro jablonecké publikum si připravili společný koncert s komorním souborem Barocco Sempre Giovane. „Václav Hudeček patří mezi českou a mezinárodní interpretační elitu již od šedesátých let, kdy zahájil strmou kariéru koncertem v Londýně s Roayl Philharmonic Orchestra, poté vystupoval po celém světě na nejprestižnějších pódiích a nahrál mnoho úspěšných CD, " jmenoval ředitel divadla Pavel Žur úspěchy houslisty, který se snaží podporovat nastupující interpretační generaci tím, že každý rok pořádá letní houslové kurzy v Luhačovicích a nejlepší ze studentů pak představuje na svých koncertech. Také Ivo Kahánek je interpretem nevšední emocionální síly a hloubky. Získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace, mnohými je považován za nejlepšího současného českého pianistu. V roce 2004 se stal absolutním vítězem Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro.

Komorní soubor Barocco Sempre Giovane, založený roku 2004, tvoří mladí profesionální hudebníci. „Soubor se specializuje na interpretaci skladeb vrcholného baroka, nevyhýbá se ale ani jiných slohovým obdobím. Spolupracuje s mnoha předními českými i zahraničními sólisty," představuje komorní soubor Žur.

V programu úterního večera zazní sklady z díla Jana Václava Stamice, Jakuba Jana Ryby, Wolfganga Amadea Mozarta a Josepha Haydna.

Vrchol patří Bílé s Maláskem

Pomyslnou třešničkou na dortu bude komorní koncert Lucie Bílé, která se v divadle představí o týden později v úterý 4. října od 19 hodin jen za klavírního doprovodu Petra Maláska. „Tímto koncertem oslavíme dvacetiletou spolupráci Lucie Bílé s jabloneckým divadlem i dětským pěveckým sborem Vrabčáci," připomněl Žur, jenž je nejen ředitelem divadla, ale také sbormistrem jmenovaného sboru, jenž si také připomíná kulaté jubileum, a to rovných 25 let od svého založení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Filumena Marturano vyprodala jablonecké divadlo
Sluneční lázně se vlnily v rytmu hudby
Mandragora ve Slunečních lázních obrazem
Prázdninové hudební léto na Jablonecku pokračuje i v srpnu
Město tónů tentokrát přináší kouzelnou flétnu, středověk, rock i swing
Svěcený připlul a roztleskal davy
Nedvědi rozvlnili letní scénu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Program kin v Jablonci nad Nisou od 17. do 30. října
Modernizaci skokanských můstků pod Ještědem chce podpořit i kraj
KAM ZA SPORTEM: ve dnech 18. až 20. října 2019
V Plavech chystají setkání se známou spisovatelkou

Nejčtenější články

16.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
14.10.: Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
14.10.: Gottův dvorní fotograf bude vystavovat v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn