Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

01.03.2019 14:19:23 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

Nový název, logo, více akcí v jabloneckých ulicích. Tak bude letos vypadat hudební a divadelní festival, který dříve nesl název Město plné tónů. Hlavním organizátorem akce je statutární město Jablonec nad Nisou, na programu se budou podílet Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou (ZUŠ), Eurocentrum Jablonec nad Nisou a Jablonecké kulturní a informační centrum (JKIC). Zahájení festivalu se uskuteční na přelomu května a června.

„Rádi bychom festival více přiblížili původní myšlence, která byla o tom dostat hudbu, tanec a divadlo do ulic našeho města. Připravujeme proto takový program, aby si z něj dokázal vybrat každý a zároveň byl pro každého také cenově dostupný," vysvětlil náměstek pro oblast humanitní David Mánek s tím, že většina akcí bude zdarma.

I v letošním roce plánuje pestrý program Základní umělecká škola. Patřit jí budou červnové středy před radnicí, chybět nebude klavír pod širým nebem ani akce ZUŠ Open. Eurocentrum připravuje program na letní scéně i v Tyršově parku a JKIC chystá koncerty v jabloneckých kostelech.

Hlavním impulsem, proč město odstoupilo od původního názvu a částečně i konceptu festivalu, bylo podání žádosti o registraci loga s včleněným názvem akce Jablonec nad Nisou - Město plné tónů zaměstnancem Městského divadla Jablonec nad Nisou. Žádost o registraci ochranné známky byla podána na Úřadu průmyslového vlastnictví 19. února 2019.

Přes veškerá jednání s žadatelem o registraci i s ředitelem divadla Pavlem Žurem se nepodařilo dospět ohledně užívání loga a názvu akce k dohodě. „Tato situace nás samozřejmě velice mrzí. Dotkla se především těch, kteří stáli u zrodu celého festivalu. Šli do toho s nadšením, věnovali Městu plnému tónů i svůj volný čas, ale bohužel před těmi pěti lety neřešili, komu patří nebo nepatří logo a název této akce," řekl náměstek David Mánek.

Kdo je skutečným autorem původního názvu Město plné tónů, v tuto chvíli není zcela jasné. Časové lhůty ale hrají proti statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a partnerům akce. Město může proti podané žádosti o registraci ochranné známky podat námitku. Nehledě na výsledek, zorganizovat festival v původní podobě by se letos už nepodařilo. „Zvolili jsme proto trochu radikálnější řešení. Jsem však přesvědčen, že ve výsledku celá tato nešťastná záležitost festivalu prospěje," uzavřel David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších

Jak se chovat při zdravotním omezení v silničním provozu bezpečně

Třicítka osob se zdravotním hendikepem se v Centru denních služeb v ulici U Balvanu zúčastnila besedy s preventistou a okrskářem městské policie. Téma besedy se soustředilo především na bezpečnost v dopravě. Městští strážníci se věnovali v krátké přednášce především oblasti dopravy, a to zvláště chodcům, cyklistům a dopravnímu značení. „Součástí byla i ukázka používání donucovacích prostředků, pout, zastavovacího terče a reflexních vest," popsal setkání v centru preventista jablonecké městské policie Miloslav Lejsek a dodal: „Seniorům a občanům se zdravotním postiženým se městská policie věnuje soustavně již několik let, aktivně spolupracujeme s kluby a svazem seniorů, Českým červeným křížem nebo Jablonecký klubem onkologických pacientů (JAKOP)."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový odbavovací systém Opuscard má přinést cestujícím víc pohodlí
Areál firmy Kitl ožil díky ochutnávkám a křtu knihy
Obhájí Tomáš Slavík vítězství ve finále JBC 4X Revelations?
Rybářské povolenky cizinci zakoupí v turistickém infocentru v Jablonci
Agroturistika funguje v Libereckém kraji na farmě Vysoká u Chrastavy

Nejčtenější články

18.07.: Cyklisté nedbají na výbavu svých kol, zjistili jablonečtí strážníci
19.07.: Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
19.07.: Vlaky Arriva se v pátek a sobotu představí v Libereckém kraji

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn