Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

01.03.2019 14:19:23 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

Nový název, logo, více akcí v jabloneckých ulicích. Tak bude letos vypadat hudební a divadelní festival, který dříve nesl název Město plné tónů. Hlavním organizátorem akce je statutární město Jablonec nad Nisou, na programu se budou podílet Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou (ZUŠ), Eurocentrum Jablonec nad Nisou a Jablonecké kulturní a informační centrum (JKIC). Zahájení festivalu se uskuteční na přelomu května a června.

„Rádi bychom festival více přiblížili původní myšlence, která byla o tom dostat hudbu, tanec a divadlo do ulic našeho města. Připravujeme proto takový program, aby si z něj dokázal vybrat každý a zároveň byl pro každého také cenově dostupný," vysvětlil náměstek pro oblast humanitní David Mánek s tím, že většina akcí bude zdarma.

I v letošním roce plánuje pestrý program Základní umělecká škola. Patřit jí budou červnové středy před radnicí, chybět nebude klavír pod širým nebem ani akce ZUŠ Open. Eurocentrum připravuje program na letní scéně i v Tyršově parku a JKIC chystá koncerty v jabloneckých kostelech.

Hlavním impulsem, proč město odstoupilo od původního názvu a částečně i konceptu festivalu, bylo podání žádosti o registraci loga s včleněným názvem akce Jablonec nad Nisou - Město plné tónů zaměstnancem Městského divadla Jablonec nad Nisou. Žádost o registraci ochranné známky byla podána na Úřadu průmyslového vlastnictví 19. února 2019.

Přes veškerá jednání s žadatelem o registraci i s ředitelem divadla Pavlem Žurem se nepodařilo dospět ohledně užívání loga a názvu akce k dohodě. „Tato situace nás samozřejmě velice mrzí. Dotkla se především těch, kteří stáli u zrodu celého festivalu. Šli do toho s nadšením, věnovali Městu plnému tónů i svůj volný čas, ale bohužel před těmi pěti lety neřešili, komu patří nebo nepatří logo a název této akce," řekl náměstek David Mánek.

Kdo je skutečným autorem původního názvu Město plné tónů, v tuto chvíli není zcela jasné. Časové lhůty ale hrají proti statutárnímu městu Jablonec nad Nisou a partnerům akce. Město může proti podané žádosti o registraci ochranné známky podat námitku. Nehledě na výsledek, zorganizovat festival v původní podobě by se letos už nepodařilo. „Zvolili jsme proto trochu radikálnější řešení. Jsem však přesvědčen, že ve výsledku celá tato nešťastná záležitost festivalu prospěje," uzavřel David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru Covid-19.

Základní informace

Překážky na jabloneckých ulicích

Tři dny, od 3. do 6. dubna, bude v jablonecké ulici Křížová stát lešení, které zabere zhruba metr široký a 12 metrů dlouhý pás. Od 6. do 9. dubna se budou v ulici Zlatá stavebníci provádět čtyři metry dlouhý výkop pro položení kabelu nízkého napětí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Počet nakažených koronavirem v kraji stoupl na 140, tři lidé se uzdravili
Ministerstvo průmyslu podpoří výrobu i technologie proti Covid-19
Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů
Krajský úřad vyčlenil pro potřeby karantény prostory ve dvou zařízeních
Koronavir má v Libereckém kraji už 136 lidí, z toho na Smržovce 15

Nejčtenější články

03.04.: Koronavir má v Libereckém kraji už 136 lidí, z toho na Smržovce 15
02.04.: Nakažených v Libereckém kraji 129 lidí, do obcí se rozvážejí nanofiltry
03.04.: Parkoviště pod Valdštejnem, na Jizerce a Malá Skále uzavřena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn