Jablonecký dres v průběhu času

16.08.2020 10:36:06 | Autor: Jakub Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký dres v průběhu času

Za týden opět začíná nejvyšší fotbalová liga a pro FK Jablonec to bude již 27. sezona. To už je hezká řádka let a tak jsme si pro osvěžení vaší paměti připravili grafický přehled dresů všech sezon počínaje rokem 1994.

Tehdy hrál Jablonec v pruhovaných zeleno-bílých dresech Umbro, ve kterých předtím suverénně vyhrál druhou ligu (pamětníci ale budou vědět, že domácí prvoligovou premiéru proti Ostravě odehrála Pešiceho jedenáctka překvapivě v červených venkovních dresech - a mnoho štěstí nepřinesly).

V dalších sezonách postupně oblékali Jablonečtí dresy firem - Puma (1997 - 2003), Gems (2003-2005), znovu Umbro (2005-2012), Nike (2012-2019) až po současnou americkou Capelli, která loni podepsala s Jabloncem smlouvu na následující tři sezony.

Zvláště v prvních sezonách se podoba dresu měnila i v průběhu rozehrané soutěže, jak přibývalo či ubývalo sponzorů, a tak samozřejmě nebylo možně v našem přehledu zachytit všechny použité varianty. Doufáme, že se vám náš přehled bude líbit a zpříjemní vám čekání na začátek nové sezony. Uvidíme, jestli budoucí borci ze Střelnice oblékat dres nový, nebo zůstanou u loňské varianty. Každopádně budeme držet palce.

Ligová jablonecká historie začala o něco dříve, v roce 1963 postupem do tehdejší II. fotbalové ligy. Zasloužila se o to parta kolem trenéra Ládi Čulíka. Historie jabloneckých dresů začala o rok později, v létě 1964, kdy fotbal z tehdejší Preciosy přešel pod patronaci automobilového giganta LIAZ. A tehdejší funkcionáři „šli s lidem" a vyhlásili na dresy, ve kterých bude LIAZ hrát, mezi fandy referendum. Sešly se tehdy mnohé náměty, z nichž zvítězil dres ZELENO - ČERNÝ s náhradní variací v provedení ZELENO-BÍLÁ. Tu tehdy převzali i atleti a dres se dvěma zelenými svislými pruhy a s bílým středem s nápisem LIAZ se později ukázal jako nejpoužívanější a zřejmě i nejúspěšnější. A také si v něm zahrál LIAZ Jablonec tehdejší federální ligu v letech 1974-76.

PS: Pokud byste nějaké faktické připomínky nebo doplňující informace napište nám prosím do redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poslední příprava fotbalistů Jablonce s rozpaky
No sláva! Jovo dorazil na Střelnici
Klokany jablonečtí fotbalisté přehráli, ale…
Trénujeme a ladíme …
Kupte do Jablonce Žežulku!
Na Střelnici rozhýbali škatulata
Jakub Podaný přestupuje do Jablonce!
Legenda Michal Špit opouští Jablonec
Tomáš Hübschman pokračuje!
Do Jablonce míří Pilař a Hrubý
Štěpánek trefil pro Jablonec Evropu
Jablonec posílí útočník Ivan Schranz

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dar města Jablonec pro Červený kříž

Jablonečtí zastupitelé odsouhlasili dar místnímu oblastnímu spolku ČČK. Město Červenému kříži daruje ze svého vozového parku automobil Škoda Fabia Hatchback. „S Červeným křížem spolupracujeme dlouhodobě a naše spolupráce se ještě podstatně zintenzivnila nyní v době pandemie, kdy ČČK zajišťuje řadu činností pro občany města," řekl primátor Jiří Čeřovský s tím, že v současné době mimo jiné připravuje ČČK další pracovníky na výpomoc v pečovatelské službě. „Automobil potřebuje Červený kříž, aby jeho členové byli mobilní a mohli operativně převážet materiál," vysvětlil primátor. Žádost o pomoc sdělila ředitelka ČČK Kateřina Havlová na jednání stálé pracovní skupiny jabloneckého krizového štábu.

Informace z MMN obcím a veřejnosti

Dopisem obcím a veřejnosti se snaží uvést na pravou míru informace o situaci v jilemnické a semilské nemocnici MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s. Celé znění otevřeného dopisu čtěte na našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?
Mistr košíkář nesmí postrádat zručnost ani fantazii
V září probíhala kampaň na zviditelnění neslyšících Deafember
Upravené jízdní řády budou platit v Jablonci od pondělí 26. října

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
23.10.: Městskou policii Jablonec povede dosavadní zástupce ředitele
23.10.: VIDEO: Kruhový objezd na Ostrém rohu v Jablonci je plně průjezdný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn