Jablonecký Čtenář roku by těžko hledal jen jednu knihu na pustý ostrov

18.03.2019 15:11:40 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký Čtenář roku by těžko hledal jen jednu knihu na pustý ostrov

Knihovny hledají v Březnu - měsíci čtenářů každý rok svého Čtenáře roku. V Jablonci se jím letos stal čtyřiasedmdesátiletý Jiří Koten. Do knihovny chodí nejen za knihami, ale také tu využívá internet a navštěvuje multimediální středisko. Čtenáře roku 2019 přijal ve své pracovně náměstek primátora David Mánek.

Jiří Koten dorazil na radnici ve společnosti manželky a vnuka. „Těší mě, že svou zálibu v knihách předáváte dál. Dnes mají děti často jiné záliby a knihy je příliš nezajímají. Vy ukazujete mladým směr, a proto máte mé velké uznání," přivítal čtenáře ve své pracovně náměstek David Mánek, který Jiřímu Kotenovi předal dort v podobě velkého knižního svazku.

„Vyhlašováním Čtenáře roku knihovny posilují společenský význam a prestiž četby a oceňují ty, kteří služeb knihoven nejvíce využívají. Letos jsme hledali svého nejlepšího čtenáře mezi muži od 18 let," vysvětlil ředitel Městské knihovny v Jablonci nad Nisou Zbyněk Duda s tím, že v průběhu března 2019 budou vybráni Mistři četby také ve všech krajích a celostátní vítěz bude slavnostně představen 7. dubna v přímém přenosu České televize při předávání cen Magnesia Litera 2019. „Pan Jiří Koten využívá našich služeb od studovny přes multimediální oddělení po půjčovny skoro denně, účastní se většiny našich pořadů, besed, setkání a přednášek," zdůvodnil volbu Duda.

„Když se mám zamyslet nad spojením já a kniha, je to jako zamyslet se nad svým životem. To proto, že kniha, respektive čtení, mě provází, co pamatuji," říká Jiří Koten. Kde vznikla jeho láska ke čtení, neví. Asi prý ve škole. Minula ho doba Rychlých šípů i Broučků, zato hltal Verneovky. „Pamatuji na knihu ruských pohádek Krása nesmírná a první knihu, u jejíhož nákupu jsem byl, Deník Kolji Sinicyna, ze které jsem radost neměl."

Na otázku, co čte rád, odpovídá, že jeho záběr je velmi široký. Avšak v poslední době si oblíbil monografie slavných lidí - umělců, sportovců, vědců. „Když někde čtu otázku, jakou knihu byste si vzal na ostrov, nedovedu odpovědět. Mám asi dvacet milovaných autorů, několik desítek, které mám rád, a několik stovek, které znám," konstatoval s úsměvem Čtenář roku 2019 z Jablonce nad Nisou.

Nultý ročník vyhlášení Čtenáře roku proběhl v roce 2010. Čtenář se volí vždy v Březnu - měsíci čtenářů, který navazuje na předchozí Březen - měsíc knihy a pozdější Březen - měsíc internetu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Knihovny v kraji oslaví již podesáté Březen, měsíc čtenářů
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v březnu
Krajská vědecká knihovna v Liberci vyhlašuje soutěž Mistr četby
Čtenářem roku Libereckého kraje 2018 vyhlášen Ondřej Schneider
Nejlepší čtenářskou babičkou je Blanka Bílková

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Upozornění pro cestující a veřejnost

Od úterý 21. ledna od 8 hodiny ranní se v jablonecké ulici Jarní přesunuje zastávka městské hromadné dopravy, a to v obou směrech. Nově ji až do odvolání najdete o 150 metrů dále v ulici Růžová u domu s číslem popisným 15. Důvodem přesunu je havárie plynovodu.

Uzavírka chodníku v jablonecké ulici SNP

Do 24. ledna budou probíhat stavební práce na chodníku ulice SNP v Jablonci nad Nisou. Důvodem je havárie podzemního vedení plynu. Oprava plynárenského vedení zabírá téměř čtyři čtvereční metry chodníku ulice SNP, dělníci tu budou pracovat do 24. ledna. Nový povrch pak chodník získá nejpozději do konce dubna tohoto roku.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jan Sýkora je opět v Jablonci
Tanvaldští koledníci získali přes 60 tisíc korun na dobrou věc
Díky milionům z krajského úřadu se opraví památky a vylepší expozice
Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru
Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou

Nejčtenější články

21.01.: Řidička za volantem usnula a zastavila se až na kruhovém objezdu
20.01.: Jablonecké městské lázně se musely uzavřít
20.01.: Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn