Jablonecký běh „Do pohody” měl pohodový průběh

01.05.2011 14:55:58 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký běh „Do pohody” měl pohodový průběh

Poměrně pěkné počasí přivítalo na čarodějnickou sobotu účastníky I. ročníku Jabloneckého běhu „Do pohody“, jak nazvali pořadatelé z jabloneckého Tri Clubu, veřejný závod kolem jablonecké přehrady.

Téměř 150 závodníků ve všech věkových kategoriích vyběhlo na trasy různých délek od 100 metrů pro benjamínky až po 10 000 metrů pro zkušené závodníky, ale i rekreační běžce. Pro hobíky a ty, kteří si chtěli svoji fyzičku jen prověřit byla připravena trasa jednoho okruhu kolem první přehrady v délce 3 300 metrů nazvaná „Zkus klus”.

„Poprvé jsme něco takového uspořádali, lidé na to nejsou příliš zvyklí, ale účast nás překvapila. Byla rozdělená zhruba napůl, 70 dětí a o málo víc dospělých, vždyť na nejdelší trať vyběhlo 55 závodníků + 6 štafet a „Zkus klus” zkusilo 17 startujících,” usmíval se spokojeně ředitel závodů Michal Francke.

Největší odměnou pořadatelům byla účast sedmi desítek dětí a závodníci byli mocně povzbuzováni přítomnými rodiči či prarodiči. Mezi benjamínkami (2007 a ml.) vyhrála čtyřletá Zdenička Janatová, kterou předběhl pouze jediný kluk Matouš Martínka. Ten si ovšem popletl kategorie a tak musel běžet ještě jednou se svými vrstevníky (2005/06) a vyhrál mezi kluky znovu. Co na tom, že ho porazila dvě liberecká děvčata, ale to je v tom věku běžné. Benjamínky vyhrál Jakub Dušek z Horního Hanychova a předžákyně Jana Kareisová z Dukly Liberec, dcera Lucie Samkové, bývalé reprezentantky v lyžování i triatlonu. Ve výčtu dalších výsledků můžeme najít členy jabloneckých oddílů lyžování, rychlostní kanoistiky nebo plavání a triatlonu. Z mimojabloneckých se zúčastnili mladí závodníci například z Benecka, Újezdu nad Černými Lesy, Prahy, Smržovky nebo Josefova Dolu.

Ze závodníků Jablonecka první místo vybojovali:

nejmladší žáci: Dušan Vodička - Spartak Smržovka

mladší žáci: Filip Sedláček - SKI klub Jablonec

starší žáci: Bára Antošová - SKI klub

mladší dorost: Lukáš Novák - Bižuterie triatlon, Klára Janečková - rychlostní kanoistika Jablonec

starší dorostenky: Daniela Prokopová - Bižuterie triatlon.

Po ukončení mládežnických závodů se na start postavili hobíci na trať závodu „Zkus klus”, která byla určena na jeden okruh kolem první přehrady. V mužském klání si to ve finiši rozdali švagři Jiří Novák a Karel Francke, oba z týmu Divoký Astma a pár vteřin zvítězil o tři roky mladší prvně jmenovaný. Třetí doběhl Honza Kosteník, který si odběhl od mixážního pultu, odkud hudbou bavil přítomné. Ženský závod vyhrála Hanka Štrynclová z Jovi teamu, před Gabrielou Tlustou a Danielou Roštejnovou ze Sportaerobic Liberec.

Pak už bylo na řadě finále vydařeného dopoledne na jablonecké přehradě, na start hlavního závodu na 10 kilometrů se postavilo 55 závodníků, z toho osm závodnic a šest tříčlenných štafet, které si trasu rozdělily na třetinu. Ihned po startu se na čele usadila dvojice atletů z SK Nové Město nad Metují, ze které byl lepším Michal Kunst, který o téměř minutu porazil Jiřího Čivrného. Další dvojici vytvořili z Kerda Sportu Radek Linhart a Martin Rexa. Ženský závod byl soubojem nejen zástupkyň různých sportovních odvětví, ale i generací. Vyhrála běžkyně do vrchu Tereza Zuzánková. Triatlonistka Jitka Šimáková vybojovala třetí místo a mezi ně se na druhou příčku vtěsnala o patnáct let starší Iveta Fořtová - Zelingerová bývalá reprezentantka v běhu na lyžích. K úplnosti výsledkové listiny chybí už jen uvést, že v soutěži rodin zvítězili Duškovi a v závodě štafet tým složený z plavců TJ Bižuterie - Tomáš Prokop, Petra Kuříková a Jindřich Maruška. „Myslím, že se nám obě akce vydařily, minulý týden aquatlon a dnes Běh do pohody. Vše organizovala skoro stejná parta z našeho Tri Clubu, z oddílu TJ Bižuterie plavání a triatlonu. Účast na obou pěkná, s počasím jsme také  byli spokojeni a snad i účastníci - všem velké díky,” uzavřel dvě sobotní klání David Janata, předseda Tri Clubu.

Kompletní výsledky ke stažení níže.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Výsledky open | Výsledky I | Výsledky II

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 99 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
Mohlo to na Slavii dopadnout jinak?
Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení

Nejčtenější články

31.05.: FOTO: Nové motomuzeum přilákalo do Železného Brodu stovky fandů
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
30.05.: Obrazem: Fotbalisté Smržovky podlehli Lučanům

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn