Jablonecký běh „Do pohody” měl pohodový průběh

01.05.2011 14:55:58 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký běh „Do pohody” měl pohodový průběh

Poměrně pěkné počasí přivítalo na čarodějnickou sobotu účastníky I. ročníku Jabloneckého běhu „Do pohody“, jak nazvali pořadatelé z jabloneckého Tri Clubu, veřejný závod kolem jablonecké přehrady.

Téměř 150 závodníků ve všech věkových kategoriích vyběhlo na trasy různých délek od 100 metrů pro benjamínky až po 10 000 metrů pro zkušené závodníky, ale i rekreační běžce. Pro hobíky a ty, kteří si chtěli svoji fyzičku jen prověřit byla připravena trasa jednoho okruhu kolem první přehrady v délce 3 300 metrů nazvaná „Zkus klus”.

„Poprvé jsme něco takového uspořádali, lidé na to nejsou příliš zvyklí, ale účast nás překvapila. Byla rozdělená zhruba napůl, 70 dětí a o málo víc dospělých, vždyť na nejdelší trať vyběhlo 55 závodníků + 6 štafet a „Zkus klus” zkusilo 17 startujících,” usmíval se spokojeně ředitel závodů Michal Francke.

Největší odměnou pořadatelům byla účast sedmi desítek dětí a závodníci byli mocně povzbuzováni přítomnými rodiči či prarodiči. Mezi benjamínkami (2007 a ml.) vyhrála čtyřletá Zdenička Janatová, kterou předběhl pouze jediný kluk Matouš Martínka. Ten si ovšem popletl kategorie a tak musel běžet ještě jednou se svými vrstevníky (2005/06) a vyhrál mezi kluky znovu. Co na tom, že ho porazila dvě liberecká děvčata, ale to je v tom věku běžné. Benjamínky vyhrál Jakub Dušek z Horního Hanychova a předžákyně Jana Kareisová z Dukly Liberec, dcera Lucie Samkové, bývalé reprezentantky v lyžování i triatlonu. Ve výčtu dalších výsledků můžeme najít členy jabloneckých oddílů lyžování, rychlostní kanoistiky nebo plavání a triatlonu. Z mimojabloneckých se zúčastnili mladí závodníci například z Benecka, Újezdu nad Černými Lesy, Prahy, Smržovky nebo Josefova Dolu.

Ze závodníků Jablonecka první místo vybojovali:

nejmladší žáci: Dušan Vodička - Spartak Smržovka

mladší žáci: Filip Sedláček - SKI klub Jablonec

starší žáci: Bára Antošová - SKI klub

mladší dorost: Lukáš Novák - Bižuterie triatlon, Klára Janečková - rychlostní kanoistika Jablonec

starší dorostenky: Daniela Prokopová - Bižuterie triatlon.

Po ukončení mládežnických závodů se na start postavili hobíci na trať závodu „Zkus klus”, která byla určena na jeden okruh kolem první přehrady. V mužském klání si to ve finiši rozdali švagři Jiří Novák a Karel Francke, oba z týmu Divoký Astma a pár vteřin zvítězil o tři roky mladší prvně jmenovaný. Třetí doběhl Honza Kosteník, který si odběhl od mixážního pultu, odkud hudbou bavil přítomné. Ženský závod vyhrála Hanka Štrynclová z Jovi teamu, před Gabrielou Tlustou a Danielou Roštejnovou ze Sportaerobic Liberec.

Pak už bylo na řadě finále vydařeného dopoledne na jablonecké přehradě, na start hlavního závodu na 10 kilometrů se postavilo 55 závodníků, z toho osm závodnic a šest tříčlenných štafet, které si trasu rozdělily na třetinu. Ihned po startu se na čele usadila dvojice atletů z SK Nové Město nad Metují, ze které byl lepším Michal Kunst, který o téměř minutu porazil Jiřího Čivrného. Další dvojici vytvořili z Kerda Sportu Radek Linhart a Martin Rexa. Ženský závod byl soubojem nejen zástupkyň různých sportovních odvětví, ale i generací. Vyhrála běžkyně do vrchu Tereza Zuzánková. Triatlonistka Jitka Šimáková vybojovala třetí místo a mezi ně se na druhou příčku vtěsnala o patnáct let starší Iveta Fořtová - Zelingerová bývalá reprezentantka v běhu na lyžích. K úplnosti výsledkové listiny chybí už jen uvést, že v soutěži rodin zvítězili Duškovi a v závodě štafet tým složený z plavců TJ Bižuterie - Tomáš Prokop, Petra Kuříková a Jindřich Maruška. „Myslím, že se nám obě akce vydařily, minulý týden aquatlon a dnes Běh do pohody. Vše organizovala skoro stejná parta z našeho Tri Clubu, z oddílu TJ Bižuterie plavání a triatlonu. Účast na obou pěkná, s počasím jsme také  byli spokojeni a snad i účastníci - všem velké díky,” uzavřel dvě sobotní klání David Janata, předseda Tri Clubu.

Kompletní výsledky ke stažení níže.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Výsledky open | Výsledky I | Výsledky II

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 99 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Muzea oslaví Mezinárodní den archeologie

Oslava nadšení z objevování historie - to je Mezinárodní den archeologie, který připadá na celém světě vždy na třetí říjnovou sobotu. Pracovníci Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě uchystali na sobotu 19. října akci nazvanou Malé archeologické putování Českou Lípou. Muzeum Českého ráje v Turnově si připravilo již na čtvrtek 24. října přednášku a komentované prohlídky. Přednáška Romana Sirovátky seznámí publikum s novými archeologickými objevy turnovských archeologů za poslední dva roky. Více podrobností

Aktuální dopravní uzavírky v Jablonci nad Nisou

Do 19. října bude úplně uzavřená ulice Tichá a ve dnech 17. - 26. října bude zcela uzavřená ulice Jindřichovská. Důvodem obou uzavírek v Jablonci nad Nisou budou překopy ulic kvůli plynovodu. Objízdné trasy nejsou vedené. Další úplná uzavírka se týká ulice Zlatá mezi ulicemi Svatopluka Čecha a V Luzích, a to od 11. do 20. října. Ani zde nebude vedená objízdná trasa a v době uzavírky tu bude probíhat stavba sítí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí házenkáři prohráli ve 3. kole Českého poháru
Pohár lyžařů Liberecka měl finále v libereckém Vesci
Rezerva FK Jablonec v Břízkách vyrukuje na Živanice
Liberečtí hasiči slavili 110. výročí své první budovy
Liberecký kraj zvažuje majetkový vstup do jilemnické nemocnice

Nejčtenější články

17.10.: Na jablonecké křižovatce U Balvanu se srazila dvě auta
16.10.: Hasiči vyjížděli k záchraně osoby na železničním mostě v Desné
16.10.: Sportem dětí Tanvald žije

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn