Jablonecko láká sklářskými expedicemi

07.07.2018 08:03:13 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecko láká sklářskými expedicemi

Na stále se zvyšující zájem návštěvníků našeho regionu o exkurze do provozu sklářských a bižuterních firem reaguje čerstvě vydaná brožura Expedice sklo. Tato letní novinka v nabídce jabloneckého turistického infocentra může inspirovat k výletu o prázdninách i vás.

V brožuře najdete místa, kam se za zrodem skleněného výrobku můžete podívat přímo v Jablonci nad Nisou, ale také v jeho blízkém i vzdálenějším okolí. Kromě známých míst, jako je harrachovská sklárna - nejstarší fungující v Čechách, se v nabídce objevují méně známá, a přesto leckdy zajímavá místa. „Za výpravu stojí například sklářský ateliér s tzv. fusingovou pecí umístěný uprostřed půvabné přírody v Heřmanicích u Frýdlantu, kde Vás ochotně provedou celou budovou a budete-li mít štěstí, ještě vám majitel zahraje na unikátní varhany," láká Petra Fapšo z turistického infocentra.

„Brožura obsahuje mnoho dalších tipů - třeba mačkárnu perlí nebo provozy, kde nahlédnete pod ruce zručným sklářům vyrábějícím figurky a drobné ozdoby na sklářském kahanu, nebo malířům svícnů a vánočních ozdob. Přímo v Jablonci můžete navštívit firmu, kde vzniká tzv. litá bižuterie a odznaky, v Josefově Dole či v Železném Brodě zas rytce a brusiče skla nebo dokonce celá sklářská studia a ateliéry. Dále jsou zde uvedené i železnobrodské firmy zaměřující se na výrobu autorských šperků z ručně vinutých perlí," pokračuje v bohatém výčtu Petra Fapšo.

Na „sklářskou expedici" můžete vyrazit i s dětmi. Kromě prohlídky provozu nabízí některé firmy dílničky, kde si děti či dospělí pod zkušeným dohledem mohou vyrobit svůj vlastní šperk. Na některých místech si dokonce mohou návštěvníci sami vyzkoušet, co krásná a náročná práce skláře obnáší.

Tiskovina, kterou vydalo Jablonecké kulturní a informační centrum, je doplněna úvodním textem hlavního kurátora jabloneckého Muzea skla a bižuterie PhDr. Nového a seznamem muzeí se sklářskou tematikou v regionu. Pro přehlednost je členěna do skupin podle jednotlivých druhů výroby a doplněna barevnými fotografiemi. Vychází v nákladu 6000 ks v českém jazyce těsně před letními prázdninami a bezplatně bude k dispozici na pultech infocenter v Jablonci a okolí a také na Centrále pro cestovní ruch v Praze na Staroměstském náměstí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po třech letech je možné vidět Jablonec z radniční věže
Ovečky z České televize se zatoulaly do Jablonce!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Ve Schneiderově vile v Jablonci pořádají výstavu Jaroslava Švihly

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT