Jablonecko láká sklářskými expedicemi

07.07.2018 08:03:13 | Autor: Radana Schaeferová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecko láká sklářskými expedicemi

Na stále se zvyšující zájem návštěvníků našeho regionu o exkurze do provozu sklářských a bižuterních firem reaguje čerstvě vydaná brožura Expedice sklo. Tato letní novinka v nabídce jabloneckého turistického infocentra může inspirovat k výletu o prázdninách i vás.

V brožuře najdete místa, kam se za zrodem skleněného výrobku můžete podívat přímo v Jablonci nad Nisou, ale také v jeho blízkém i vzdálenějším okolí. Kromě známých míst, jako je harrachovská sklárna - nejstarší fungující v Čechách, se v nabídce objevují méně známá, a přesto leckdy zajímavá místa. „Za výpravu stojí například sklářský ateliér s tzv. fusingovou pecí umístěný uprostřed půvabné přírody v Heřmanicích u Frýdlantu, kde Vás ochotně provedou celou budovou a budete-li mít štěstí, ještě vám majitel zahraje na unikátní varhany," láká Petra Fapšo z turistického infocentra.

„Brožura obsahuje mnoho dalších tipů - třeba mačkárnu perlí nebo provozy, kde nahlédnete pod ruce zručným sklářům vyrábějícím figurky a drobné ozdoby na sklářském kahanu, nebo malířům svícnů a vánočních ozdob. Přímo v Jablonci můžete navštívit firmu, kde vzniká tzv. litá bižuterie a odznaky, v Josefově Dole či v Železném Brodě zas rytce a brusiče skla nebo dokonce celá sklářská studia a ateliéry. Dále jsou zde uvedené i železnobrodské firmy zaměřující se na výrobu autorských šperků z ručně vinutých perlí," pokračuje v bohatém výčtu Petra Fapšo.

Na „sklářskou expedici" můžete vyrazit i s dětmi. Kromě prohlídky provozu nabízí některé firmy dílničky, kde si děti či dospělí pod zkušeným dohledem mohou vyrobit svůj vlastní šperk. Na některých místech si dokonce mohou návštěvníci sami vyzkoušet, co krásná a náročná práce skláře obnáší.

Tiskovina, kterou vydalo Jablonecké kulturní a informační centrum, je doplněna úvodním textem hlavního kurátora jabloneckého Muzea skla a bižuterie PhDr. Nového a seznamem muzeí se sklářskou tematikou v regionu. Pro přehlednost je členěna do skupin podle jednotlivých druhů výroby a doplněna barevnými fotografiemi. Vychází v nákladu 6000 ks v českém jazyce těsně před letními prázdninami a bezplatně bude k dispozici na pultech infocenter v Jablonci a okolí a také na Centrále pro cestovní ruch v Praze na Staroměstském náměstí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po třech letech je možné vidět Jablonec z radniční věže
Ovečky z České televize se zatoulaly do Jablonce!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledanou osobu

Ve čtvrtek 19. července krátce před osmou hodinou večer strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou v Dlouhé ulici zajistili muže, po němž bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Nejprve se jim snažil utéct, ale v chytili ho v Revoluční ulici a v poutech předali Policii ČR. Další krimi zprávy z Jablonecka

Absolvováním Cesty sklářů můžete vyhrát noc na Kristiánově

Chcete strávit tajuplnou noc uprostřed černočerné jizerskohorské tmy? Je to jednoduché! Stačí absolvovat všechna zastavení naučné stezky Cestou Jizerskohorských sklářů. Odevzdejte správně vyplněný letáček v některém z koncových míst (Muzeum skla a bižuterie nebo Kristiánov), připojte vstupenky z obou objektů a své kontaktní údaje. Budete zařazeni do slosování o Noc na Kristiánově pro dvě osoby! Soutěž jabloneckého muzea probíhá od 1. 6. do 31. 8. 2018. Výherce bude vylosován v rámci Sklářské slavnosti na Kristiánově v sobotu 1. září 2018.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Opilá řidička skončila v jablonecké ulici Prosečská mimo silnici
Láďa Janata slavil sedmdesát
Stát vypsal dotační programy na financování cyklistických stezek
Dejte i vy nový domov železnobrodskému skřítkovi Střípkovi
Kasteláni myslí o prázdninách na děti a nabízejí prohlídky pro rodiny

Nejčtenější články

20.07.: Policie pátrá po řidiči, který řídil auto po I/35 u Jeřmanic v protisměru
18.07.: Řidič přehlédl v Jablonci červenou na semaforu a srazil se s tramvají
18.07.: Pod vlivem alkoholu řidič v Desné při couvání narazil do vozidla

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT