Jablonecké ženy zahájily play off dvakrát vítězně

13.03.2018 13:02:48 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké ženy zahájily play off dvakrát vítězně

Historicky úspěšné tažení žen v I. lize basketbalu zakončí Jablonečanky souboji v play off, které by měly určit čtyři do semifinále. Finále se hrát nebude, dva nejlepší týmy by měly sehrát prolínací soutěž se dvěma nejhoršími týmy z extraligy. Zatím to vypadá tak, že z 1.ligy asi nikdo o postup usilovat nebude. B týmy hrát ŽBL nemohou, u ostatních jsou problémy s nedostatkem financí, nevyhovující haly a asi i hráčské soupisky (to je i případ Bižuterie). 

Čtvrtfinále play off hraje osm týmů na tři vítězné zápasy. Lepší z postavení v základní části začíná dvakrát doma, pak dvě odvety v našem případě v Brně, ale po případné jedné výhře Jablonce série končí, možný pátý zápas by se hrál ve středu 28. 3. v Jablonci. Věřme, že se rozhodne dřív.

Bižuterie Jablonec - Žabiny Brno B 77:62 (22:19, 39:37, 56:52)

Soupeř přivezl sice mladý celek, ale několik hráček mělo i bohaté extraligové zkušenosti. Všechny převyšovala nejen výškou a váhou nejlepší střelkyně zápasu Tereza Vitulová, autorka 24 bodů. V týmu Jablonce jsou rovněž hráčky z extraligy a tak byl předpoklad vyrovnaného a zajímavého zápasu. O výsledku se v polovině poslední čtvrtky, kdy se podařil únik na stav 65:54 v 35.minutě zápasu. Domácí hráčky svoji hru zrychlily a zejména podkošovou převahou potvrdily své vítězství. V této poslední části brněnské hráčky fyzicky odpadly a to rozhodlo.

Sestava a body: Klokočníková 14, T. Ješkeová 13, Grindlerová 12, K. Ješkeová 11. Andělová 9, Kučerová a Čmejrková po 8, Pískačová 2, Brožková a Herinková.

Bižuterie Jablonec - Žabiny Brno B 82:67 (16:19, 35:42, 56:53)

Nedělní zápas byl téměř kopií sobotního, i když nejlepší Brňanku Vitulovou domácí hráčky lépe bránily a navíc měla brzo čtyři fauly, tak byl hostující tým první poločas ve vedení, a to zejména špatnou obranou Bižuterie. Ve druhé části domácí zrychlili přechod do útoku a zejména obranu a tím si zajistili pro výhru stejný bodový rozdíl jako v sobotu. Soupeřkám činily potíže hlavně jablonecká rychlá křídla Adéla Grindlerová a Kristýna Ješkeová, která v poslední části ani nestřídala. Další děvčata přidala i zlepšenou střelbu ze střední dlouhé vzdálenosti, zejména trestných hodů - 72% a Bára Čmejrková přidala třikráttrojku. Za 14 dní jsou na programu zápasy v Brně. A nebo jen jeden?

Sestava a body: K. Ješkeová 16, Klokočníková 15, Čmejrková a Kučerová 14, Grindlerová 13, T.Ješkeová 10, Pískačová, Brožková a Herinková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 34 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V České Lípě a Liberci se konají Dny duševního zdraví

Jak spolupracovat při řešení problematiky osob s duševním zdravím bude hlavním tématem workshopu v rámci Dnů duševního zdraví. Akci pořádá Krajská koordinační skupina pro implementaci reformy psychiatrické péče v Libereckém kraji. Setkání proběhne při příležitosti 25. výročí činnosti FOKUSu Liberec o. p. s. dne 19. září v České Lípě a 10. října 2018 v Liberci.

110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát

Ve dnech 16. září až 21. října proběhne v městském muzeu Lomnice nad Popelkou výstava nazvaná 110 let tradiční české hračky aneb Pojďme si hrát, která zmapuje historii firem Schowanek, Tofa a Detoa z Albrechtic. Kompletní pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonecký magistrát může lépe komunikovat s neslyšícími
Jak se chovat při setkání s cizím člověkem poradila dětem policistka
Všemodelářská výstava proběhne na výstavišti
Nový územní plán v Janově se týká i kapličky v Hraběticích
Železný Brod padl ve Višňové

Nejčtenější články

16.09.: Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů
16.09.: Desenští dobrovolní muzikanti zahráli a zazpívali seniorům v Tanvaldě
17.09.: Při Běhu naděje v Jiřetíně vybrali pro nemocné děti 79 tisíc

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT