Jablonecké Tyršovy sady osvětlují nové lampy

23.11.2013 16:11:57 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké Tyršovy sady osvětlují nové lampy

Tyršovy sady, které byly vyhodnoceny v průzkumech pocitu bezpečí občanů provedených v letech 2008 a 2012 jako jedna z kriminálně nejrizikovějších lokalit v Jablonci nad Nisou, získaly letos na podzim nové osvětlení.

V parku a přilehlých ulicích Fügnerova a U Balvanu se ve druhé polovině listopadu rozsvítilo 39 nových pouličních lamp. Na osvětlení město získalo příspěvek v podobě dotace Ministerstva vnitra (MVČR). Celkové náklady na osvětlení rizikové lokality Tyršovy sady činily 1 047 000 korun, dotace z MVČR necelých 0,5 milonu.

„Jedná se o projekt v rámci programu prevence kriminality města," vysvětlil Jiří Vaníček, vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu, který má prevenci kriminality ve městě na starosti. V únoru letošního roku podalo město čtyři žádosti o dotace na projekty v rámci prevence kriminality. Uspěly tři projekty - Osvětlení rizikové lokality Tyršovy sady, Rozšíření kamerového systému o nový kamerový bod v ulici Vrkoslavická a projekt pro seniory Bezpečné stáří.

„V Tyršových sadech bylo letos v září odstraněno původní osvětlení a po konzultaci s pracovníky státní památkové péče nahrazeno novými stožáry s lampami nejen v prostoru parku, ale i v přilehlých ulicích," popsal průběh prací Jiří Vaníček.

„Sloupy jsou nižší než ty předešlé a lépe osvětlují chodníčky, park celkově působí útulněji a doufám, že díky novému osvětlení bude i bezpečnější," hodnotil nová světla primátor města Petr Beitl.

Tyršův park letos slaví 120 let od svého založení. Už vloni se začalo s jeho úpravou. Došlo k prořezu zeleně, odstranění nevyužívaných betonových vodních ploch. V letošním roce bylo v Tyršově parku obnoveno dětské hřiště, v průběhu letních měsíců došlo na opravu můstku v parku a nátěru altánu. Park dostal také nové odpadkové koše i 33 laviček. Náklady na údržbu zeleně, výměnu mobiliáře a herních prvků v parku si vyžádaly v roce 2013 téměř 900 tisíc korun. Dalších 1 047 000 korun stála výměna veřejného osvětlení v této rizikové lokalitě, na kterou v rámci prevence kriminality poskytlo ministerstvo vnitra státní účelovou dotaci ve výši 495 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ministerstvo vnitra poskytne Jablonci dotaci na osvětlení Tyršova parku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstava Vilém Heckel - kouzlo hor je prodloužena do 14. března

Pro mimořádný zájem návštěvníků je v Domě národopisců Scheybalových v Jablonci nad Nisou prodloužena výstava: Vilém Heckel - kouzlo hor do 14. března. Výstavu navštívila i dcera horolezce a fotografa Helena Heckelová. Podrobnosti o výstavě http://www.nasejablonecko.cz/jablonecko-aktualne/vystava-pripomene-fotografa-a-horolezce-vilema-heckela/?aktualitaId=62468

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V anketě Dřevěná stavba 2020 soutěží i několik projektů z Jablonecka
Lomničtí ochotníci předvedou v Josefově Dole Mnoho povyku pro nic
Schválené jsou také jedno a víceleté dotace z rozpočtu města Jablonec
Na namrzlé vozovce narazila řidička po smyku v Držkově do rozvaděče
Výstava připomene fotografa a horolezce Viléma Heckela

Nejčtenější články

23.02.: Obrazem: 17. Sportovní ples v Tanvaldě
24.02.: V Maršovicích vletělo auto do zastávky
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn