Jablonecké Tyršovy sady osvětlují nové lampy

23.11.2013 16:11:57 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké Tyršovy sady osvětlují nové lampy

Tyršovy sady, které byly vyhodnoceny v průzkumech pocitu bezpečí občanů provedených v letech 2008 a 2012 jako jedna z kriminálně nejrizikovějších lokalit v Jablonci nad Nisou, získaly letos na podzim nové osvětlení.

V parku a přilehlých ulicích Fügnerova a U Balvanu se ve druhé polovině listopadu rozsvítilo 39 nových pouličních lamp. Na osvětlení město získalo příspěvek v podobě dotace Ministerstva vnitra (MVČR). Celkové náklady na osvětlení rizikové lokality Tyršovy sady činily 1 047 000 korun, dotace z MVČR necelých 0,5 milonu.

„Jedná se o projekt v rámci programu prevence kriminality města," vysvětlil Jiří Vaníček, vedoucí oddělení krizového řízení magistrátu, který má prevenci kriminality ve městě na starosti. V únoru letošního roku podalo město čtyři žádosti o dotace na projekty v rámci prevence kriminality. Uspěly tři projekty - Osvětlení rizikové lokality Tyršovy sady, Rozšíření kamerového systému o nový kamerový bod v ulici Vrkoslavická a projekt pro seniory Bezpečné stáří.

„V Tyršových sadech bylo letos v září odstraněno původní osvětlení a po konzultaci s pracovníky státní památkové péče nahrazeno novými stožáry s lampami nejen v prostoru parku, ale i v přilehlých ulicích," popsal průběh prací Jiří Vaníček.

„Sloupy jsou nižší než ty předešlé a lépe osvětlují chodníčky, park celkově působí útulněji a doufám, že díky novému osvětlení bude i bezpečnější," hodnotil nová světla primátor města Petr Beitl.

Tyršův park letos slaví 120 let od svého založení. Už vloni se začalo s jeho úpravou. Došlo k prořezu zeleně, odstranění nevyužívaných betonových vodních ploch. V letošním roce bylo v Tyršově parku obnoveno dětské hřiště, v průběhu letních měsíců došlo na opravu můstku v parku a nátěru altánu. Park dostal také nové odpadkové koše i 33 laviček. Náklady na údržbu zeleně, výměnu mobiliáře a herních prvků v parku si vyžádaly v roce 2013 téměř 900 tisíc korun. Dalších 1 047 000 korun stála výměna veřejného osvětlení v této rizikové lokalitě, na kterou v rámci prevence kriminality poskytlo ministerstvo vnitra státní účelovou dotaci ve výši 495 tisíc korun.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ministerstvo vnitra poskytne Jablonci dotaci na osvětlení Tyršova parku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci nad Jizerou rozsvítí vánoční strom už 23. listopadu

Městský úřad v Jablonci nad Jizerou, místní dobrovolné spolky a Katolická farnost zvou na slavnostní rozsvícení Vánočního stromu, které se bude konat v sobotu 23. listopadu 2019 od 14 hodin v Pilišťatech u hájenky. Více podrobností

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Střelecké závody v semilské hale ozdobila Kateřina Emmons
U odbočky na Rádlo narazilo auto do divočáka
Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
19.11.: Pozvánka na již devátý ročník Charitativního zumba maratonu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn