Jablonecké triatlonistky na velkých závodech třetí

20.08.2013 20:29:51 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké triatlonistky na velkých závodech třetí

Sportovní fanoušci, kteří sledují více sportovních odvětví kromě fotbalu, určitě zaznamenali, že nadějná reprezentantka v triatlonu Petra Kuříková o sobě v létě nedávala vědět. Petra byla sedm týdnů zraněná a přišla tak téměř o celou sezonu a o víkendu ve své premiéře obsadila třetí místo na MČR. Naopak Helena Erbenová šla v terénním triatlonu od závodu k závodu, stala se mistryní světa a vyhrávala téměř vše co se dalo. Na předposledním závodě Evropského poháru v saské Žitavě skončila tentokrát třetí.

Mistrovství České republiky v olympijském triatlonu na tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu se uskutečnilo o víkendu na Lipně, a byl to předposlední díl Českého poháru. Petra Kuříková by při plném treninku byla favoritkou na titul, ale únavová zlomenina nártu jí na sedm týdnů vystavila stopku. V pondělí 12. srpna v týdnu před závodem jí doktor povolil trénink, a tak si zkusila i závod a nakonec skončila třetí. Jablonecká závodnice tradičně při závodech těží z výborného běhu, ale tentokrát to neplatilo. Klidným během si doběhla pro třetí místo. Zvítězila Jana Jiroušková, která se k triatlonu vrátila po mateřské dovolené a získala titul po devíti letech.

„Po plavání jsem ještě byla ve špici, ale na kole a v běhu to bohužel ještě není ono, nemám natrénováno," hodnotila své vystoupení Petra. „O příštím víkendu musím absolvovat Evropský pohár v Karlových Varech, ale nejsem z toho vůbec nadšená," řekla NJ Kuříková.

Výsledky Lipno:

1. Jana Jiroušková (SK Orbea) 2:20:18, 2. Eva Potůčková (Hisport) 2:23:23, 3. Petra Kuříková (Bižuterie) 2:25:41.

Bývalá lyžařka Helena Erbenová, která se specializuje na terénní triatlon, kde se jezdí na horském kole místo na silničním, je na čele Evropského poháru a právě předposlední závod byl na pořadu nedaleko českých hranic v německé Žitavě v rámci Světového poháru.

Heleně se rovněž mimořádně povedlo plavání, ale na kole i v běhu hledala, ale nakonec našla, morální sílu, sprintovala a bylo z toho skvělé třetí místo. Při závodech bylo teplé počasí přineslo zákaz neoprénů, což české reprezentantce převapivě vyhovovalo. Častá účast na závodech přinesla zřejmě únavu: „Já jsem si na kole tentokrát sáhla hodně hluboko a první křeč mě chytla při přezouvání, pak se postupně střídaly v obou stehnech. Vůbec jsem si nebyla jistá, jestli budu moci závod dokončit. Byl to hrozný pocit," hodnotila průběh závodu Helena Erbenová.

Ještě kilometr před cílem byla asi 20 vteřin na čtvrtém místě a nebýt doprovodu (otec Jaroslav Balatka - pozn. autora) a jeho povzbuzování, asi by to už nezkusila: „dvě stě metrů před cílem jsem Rakušanku Karinu Wasle doběhla a nedala jí žádnou šanci. Když na to myslím zpětně, nechápu, kde se v člověku vezme po třech hodinách dřiny síla na sprint," hovořila v cíli Helena.

Výsledky Žitava ženy:

1. Jacqui Slach (VB) 2:50:02, 2. Kathrin Müller (SRN) 2:51:52, 3. Helena Erbenová (ČR) 2:53:22.

V elitní kategorii mužů v Žitavě startoval i závodník jablonecké Bižuterie Jan Francke, který se po letech na silnici vrhnul na horská kola a obsadil skvělé desáté místo jako třetí z Čechů.

Výsledky Žitava muži:

1. Ruben Ruzafa (Španělsko) 2:25:02, ...4. Jan Kubíček 2:32:58, 6. Jonáš Vojtěch 2:35:08, 10. Jan Francke (všichni ČR) 2:41:02.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výzkum okáčů pokračuje v Krkonoších i letos

Návštěvníci východní části Krkonoš si možná v hřebenových partiích mezi chalupou Na Rozcestí a Luční boudou všimli modrých či oranžových plastových praporků, mávajících na ně z vysokohorských luk. Nezapomněli je tam neukáznění turisté, ani nejde o bojovou hru. Označují takzvané příčné transekty, které výzkumníci používají ke sledování okáčů. Více informací

V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020

Druhý srpnový víkend (od 7. do 9. srpna) bude v Turnově i letos patřit všem filmovým nadšencům! Tradiční dvounoční filmový maraton tak dá konečně zapomenout událostem předchozích měsíců a ačkoliv Hollywood letos vypustil letní sezonu, víkend nabídne pestrý výběr nejlepších letošních filmů obohacený o filmy z let minulých. Podrobná pozvánka


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kováři z vesnic vymizeli, ale nezaniknou
Obrazem: Cvičení dobrovolných hasičů proběhlo v Josefově Dole
Pramen Boží vody ve Stromkovicích doplňuje křížová cesta
Shrnutí situace s Covidem za červenec v Libereckém kraji
Vrchol atletické sezony proběhne o víkendu v Plzni

Nejčtenější články

06.08.: Cyklistka objevila u Radčic havarované vozidlo s mrtvým řidičem
06.08.: V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
06.08.: Tři vítězství atletů LIAZU na mítinku v Innsbrucku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn