Jablonecké triatlonistky na velkých závodech třetí

20.08.2013 20:29:51 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké triatlonistky na velkých závodech třetí

Sportovní fanoušci, kteří sledují více sportovních odvětví kromě fotbalu, určitě zaznamenali, že nadějná reprezentantka v triatlonu Petra Kuříková o sobě v létě nedávala vědět. Petra byla sedm týdnů zraněná a přišla tak téměř o celou sezonu a o víkendu ve své premiéře obsadila třetí místo na MČR. Naopak Helena Erbenová šla v terénním triatlonu od závodu k závodu, stala se mistryní světa a vyhrávala téměř vše co se dalo. Na předposledním závodě Evropského poháru v saské Žitavě skončila tentokrát třetí.

Mistrovství České republiky v olympijském triatlonu na tratích 1,5 kilometru plavání, 40 kilometrů na kole a 10 kilometrů běhu se uskutečnilo o víkendu na Lipně, a byl to předposlední díl Českého poháru. Petra Kuříková by při plném treninku byla favoritkou na titul, ale únavová zlomenina nártu jí na sedm týdnů vystavila stopku. V pondělí 12. srpna v týdnu před závodem jí doktor povolil trénink, a tak si zkusila i závod a nakonec skončila třetí. Jablonecká závodnice tradičně při závodech těží z výborného běhu, ale tentokrát to neplatilo. Klidným během si doběhla pro třetí místo. Zvítězila Jana Jiroušková, která se k triatlonu vrátila po mateřské dovolené a získala titul po devíti letech.

„Po plavání jsem ještě byla ve špici, ale na kole a v běhu to bohužel ještě není ono, nemám natrénováno," hodnotila své vystoupení Petra. „O příštím víkendu musím absolvovat Evropský pohár v Karlových Varech, ale nejsem z toho vůbec nadšená," řekla NJ Kuříková.

Výsledky Lipno:

1. Jana Jiroušková (SK Orbea) 2:20:18, 2. Eva Potůčková (Hisport) 2:23:23, 3. Petra Kuříková (Bižuterie) 2:25:41.

Bývalá lyžařka Helena Erbenová, která se specializuje na terénní triatlon, kde se jezdí na horském kole místo na silničním, je na čele Evropského poháru a právě předposlední závod byl na pořadu nedaleko českých hranic v německé Žitavě v rámci Světového poháru.

Heleně se rovněž mimořádně povedlo plavání, ale na kole i v běhu hledala, ale nakonec našla, morální sílu, sprintovala a bylo z toho skvělé třetí místo. Při závodech bylo teplé počasí přineslo zákaz neoprénů, což české reprezentantce převapivě vyhovovalo. Častá účast na závodech přinesla zřejmě únavu: „Já jsem si na kole tentokrát sáhla hodně hluboko a první křeč mě chytla při přezouvání, pak se postupně střídaly v obou stehnech. Vůbec jsem si nebyla jistá, jestli budu moci závod dokončit. Byl to hrozný pocit," hodnotila průběh závodu Helena Erbenová.

Ještě kilometr před cílem byla asi 20 vteřin na čtvrtém místě a nebýt doprovodu (otec Jaroslav Balatka - pozn. autora) a jeho povzbuzování, asi by to už nezkusila: „dvě stě metrů před cílem jsem Rakušanku Karinu Wasle doběhla a nedala jí žádnou šanci. Když na to myslím zpětně, nechápu, kde se v člověku vezme po třech hodinách dřiny síla na sprint," hovořila v cíli Helena.

Výsledky Žitava ženy:

1. Jacqui Slach (VB) 2:50:02, 2. Kathrin Müller (SRN) 2:51:52, 3. Helena Erbenová (ČR) 2:53:22.

V elitní kategorii mužů v Žitavě startoval i závodník jablonecké Bižuterie Jan Francke, který se po letech na silnici vrhnul na horská kola a obsadil skvělé desáté místo jako třetí z Čechů.

Výsledky Žitava muži:

1. Ruben Ruzafa (Španělsko) 2:25:02, ...4. Jan Kubíček 2:32:58, 6. Jonáš Vojtěch 2:35:08, 10. Jan Francke (všichni ČR) 2:41:02.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Finanční úřad v Jablonci hledá právníka

Finanční úřad pro Liberecký kraj hledá pro Odbor metodiky a výkonu daní právníka v oboru Daně a poplatky a Legislativa a právní činnost s místem výkonu práce Finanční úřad pro Liberecký kraj, 1. máje 97, Liberec. Předpokládaný termín nástupu je 1. 12.2019. Lhůta pro podání žádosti je 21. 10. 2019. Bližší informace najdete na https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/nabidka-zamestnani/. Kontakt na kompetentní osobu: telefon: +420 485 211 210, e-mail: martin.prihunek@fs.mfcr.cz.

K penězům z benefice pro Samuela přidal náměstek Svoboda angličáky

Přes 50 tisíc korun, které se podařilo pro zdravotně postiženého Samuela vybrat na konci srpna na benefičním metalovém koncertě na hradě Trosky, přivezl v zapečetěné kasičce v pátek 6. září rodině do obce Sezemice jeden z hlavních organizátorů, muzikant Jakub Viták. Za rodinou se vypravil také náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda. Ten přivezl jako dárek chlapci sadu modelů autíček, takzvaných angličáků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů proti vzteklině se v Jablonci koná 19. září
Program Městského divadla Jablonec v září
Házenkáři postoupili do 3. kola poháru přes prvoligový Dvůr Králové
Jabloneckým školákům bude pomáhat doučovací pohotovost
Zkušební provoz linky z Tanvaldu na Smědavu byl úspěšný

Nejčtenější články

13.09.: Tatrhy se rozloučí s létem na jablonecké přehradě
13.09.: Památky se zábavou propojí v Jablonci 14. září
13.09.: Hasiči propagují kampaň Když jde o život, přeparkovat nestihnete!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn