Jablonecké Šmoulinky na domácím turnaji druhé

31.10.2016 07:25:25 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké Šmoulinky na domácím turnaji druhé

Basketbal jablonecké Bižuterie má v soutěžích několik družstev, vesměs ženských, a také v několika kategoriích. V té nejmladší děvčat do jedenácti let hrají svěřenkyně trenérky Jitky Wirsigové ml. hned dvě soutěže, východočeskou oblast U 11 a Šmoulinka CUP, který se hraje sice nepravidelně, ale s družstvy i z jiných oblastí. Druhý takový turnaj ve Šmoulince uspořádala jablonecká Bižuterie a před zraky svých rodičů či prarodičů a přátel basketbalu obsadila domácí děvčata pěkné druhé místo.

Děvčata už jeden takový turnaj absolvovala a v Praze na USK vybojovala rovněž druhé místo, stejně jako na domácím turnaji.

Přinášíme postřehy a referáty trenérky Jitky:

Jablonec - Litoměřice 43:4 (14:0, 18:4, 29:4)

Zápas jednoznačně v náš prospěch. Soupeř byl o něco mladší a bylo znát jeho herní nezkušenost. I v našem týmu se najdou ale hráčky ročníku 2008 či 2009, jenže převažují dívky, které už rok basketbal hrají a pomáhají nováčkům. Jednoznačně své kvality ukázala Eliška Ducháčková, která nastřílela 16 bodů. Jinak bylo celkem snadné získat míč, ale dát koš bylo pro některé dívky nadlidský výkon, i když se snažily seč jim síly stačily.

Jablonec - Jičín 36:19 (6:4, 16:13, 28:17)

Druhý zápas už byl o něco vyrovnanější, především v prvním poločase. I přes vyrovnanost jsem snažila střídat tak, aby se na hřiště dostalo všech 13 hráček, které ten den hrály. Příčinou vyrovnanosti byl opět velký počet střel na koš s malým procentem úspěšnosti. Hlavními střelci byli kromě již zmíněné Ducháčkové (14 bodů) byly i Johana Mašíčková (8 bodů) a Pavlína Komárková (10 bodů). Ve druhém poločase se nám začalo v útoku více dařit a tak náš bodový náskok narůstal. Určitě musím tým pochválit za pěknou spolupráci, díky které se snadněji v obraně získávali míče a v útoku jsme se díky přihrávkám rychleji dostávali do koše.

Jablonec - Pastelka Mladá Boleslav 12:54 (2:16, 6:24, 6:40)

Poslední zápas dne svedl dohromady týmy bojující o celkové prvenství v turnaji. Před zápas jsem doufala ve vyrovnanou bitvu, 1. čtvrtina mě ale ihned vyvedla z omylu. Soupeř na nás doslova vlétl a to holky úplně zaskočilo. Boleslavští byli rychlejší, aktivnější a všude o vteřinku či dvě dříve než my. Také jim na jeden koš většinou stačil jeden nebo dva pokusy, za to v našem případě jich bylo nepočítaně. Nepomohlo ani zamícháním se sestavou a hraní v nejsilnější sestavě. Mladá Boleslav potvrdila svoji nadvládu a odjížděla neporažena.

„Celkově je znát postupné zlepšení týmu a konečně se dostavují i výsledky v podobě výher. Pokud ovšem narazíme na trochu silnějšího soupeře, tak ztrácíme především na rychlosti, vytrvalosti a nepřesné střelbě," hodnotila hru svého týmu Jitka Wirsigová ml.

Další výsledky turnaje: Mladá Boleslav - Litoměřice 42:6, Mladá Boleslav - Jičín 61:6, Litoměřice - Jičín 27:15.

Pořadí v turnaji:

1. Pastelka Mladá Boleslav
2. Bižuterie Jablonec nad Nisou
3. Slovan Litoměřice
4. BK Jičín

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Profesor Suchomel získal Poctu České komory architektů

Muž, který před pětadvaceti lety založil Fakultu umění a architektury TUL a vedl ji jako první děkan, převzal 10. června v Praze prestižní uznání od členů své profesní komory. „Letos si připomínáme 25. výročí založení FUA a založení zcela nové školy architektury je jistě významnou součástí právě uděleného ocenění profesora Jiřího Suchomela za celoživotní dílo a přínos k rozvoji architektonického oboru," uvedl k ocenění děkan Osamu Okamura. Zásluhou Jiřího Suchomela vznikla liberecká fakulta k 1. prosinci 1994 inspirována školou architektury Michiganské univerzity v americkém Ann Arbor, na které Jiří Suchomel počátkem 90. let působil. Jejímu založení předcházelo několik ročníků letní školy architektury, kterou profesor Suchomel v Liberci organizoval.

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtyři góly v pařáku
Na otevření Letního kina v Jablonci dorazilo téměř tisíc návštěvníků
Liberecký hasič posbíral cenné kovy v závodě Championships FireFit
Douglaska tisolistá z Lomnice se uchází o titul Strom roku 2019
Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Nejčtenější články

24.06.: Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
25.06.: Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi
26.06.: Bedřichov pokřtil areál pro bikery. Vznikl díky účastníkům Jizerské 50

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn