Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě

17.09.2019 09:06:53 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké podzimní slavnosti se odehrají v novém kabátě

Pokud se někomu stýská po letní pohodě, nesmí si nechat ujít Jablonecké podzimní slavnosti, které letos razantně mění svou tvář. V pátek 20. a sobotu 21. září se centrum města promění ve velkou tržnici s více než osmdesáti stánky. Bohatý bude i doprovodný program. Slavnosti budou oba dva dny probíhat od 10 do 18 hodin.

Slavnosti se budou konat na třech místech: Mírovém náměstí, Komenského ulici a v prostoru před OC Central. V programu vystoupí Wohnout, Voxel, Cop, Juwana Jenkins feat. Charlie Slavík (USA/ČR), Rene Trossman Band (USA/ČR), Musikvereinigung Neugablonz & Mladá dechovka (Německo/ČR), Sacra Circus, Divadlo b, Divadlo Studna, Bohemia Universal Dixieland, Rose Melody Štěpána Růžičky, Nautica a Jazztet.

Obchodní centrum Central připravilo v rámci akce speciální program - Jablkobraní, v rámci kterého proběhne soutěž o nejlepší jablečný moučník nebo dezert. Ti, kteří se nechtějí účastnit soutěže osobně, budou moci oblažit své chuťové pohárky ve staročeské cukrárně nebo na farmářských trzích, které budou součástí slavností.

„Věříme, že změna konceptu Jabloneckých podzimních slavností přiláká do centra Jablonce i obyvatele města a širokého okolí, kteří dříve na slavnosti nechodili. Program i nabídka ve stáncích jsou postaveny tak, aby si přišly na své všechny generace," řekl primátor Milan Kroupa.

Návštěvníci budou mít příležitost ochutnat speciality například z turnovského Puku bistro, libereckého Bistra Široká nebo místních restaurací Radnice a Půlměsíc. „Snažíme se v rámci slavností co nejméně zatěžovat životní prostředí, proto se veškeré jídlo bude vydávat v ekologických gastro obalech," upřesnila jednatelka Eurocentra Jablonec nad Nisou Jana Pěnčíková.

Na slavnostech dostanou prostor i regionální výrobci. V Komenského ulici budou stánkaři se sortimentem farmářských trhů a dalšího doplňkového prodeje.

V prostoru před OC Central vznikne zóna věnovaná dětem se středověkým kolotočem, střelnicí a cukrárnou, malováním na obličej nebo skákacím hradem. V pátek se zde bude konat soutěž o nejlepší jablečný dezert Jablkobraní, kterou pořádá obchodní centrum.

U příležitosti 10. výročí partnerství měst Jablonce nad Nisou a Kaufbeurenu přijedou do Jablonce zástupci tohoto bavorského města a také představitelé belgického města Ronse.

Akci pořádá a financuje statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Eurocentrem Jablonec nad Nisou.

Program akce:

Pátek 20. 9. 2019
10:00 Divadlo b: iOtesánek - představení o známém nenasytovi
11:00 Jazztet - swing
12:00 Oficiální zahájení slavností
12:03 Musikvereinigung Neugablonz & Mladá dechovka (Německo/ČR) - dechové orchestry
13:00 Rose Melody Štěpána Růžičky - swing
13:50 Sacra Circus: Neviditelný cirkus - klauni, pantomima
14:45 Juwana Jenkins featuring Charlie Slavík (USA/ČR) - blues / soul / rock
15:45 Sacra Circus: Šprušle - klaunské představení o úskalích šplhání do výšek
17:00 Wohnout

Sobota 21. 9. 2019
10:00 Divadlo Studna: Čínská hedvábná legenda - příběh o odvaze a moudrosti pro děti od pěti do sta let
11:00 Nautica - rock´n´roll / rock
12:05 Bohemia Universal Dixieland
13:20 Cop - bluegrass
14:40 Divadlo Studna: Čertovská pohádka - divadlo, kde dobro tradičně zvítězí nad zlem
15:45 Voxel - pop-folkový písničkář s kapelou
17:00 Rene Trossman Band (USA/ČR) - blues

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec oslaví 10. výročí partnerství s německým městem Kaufbeuren
Zářijový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Jablonecké podzimní slavnosti objektivem Jany Veselé
Obrazem: Jablonecké podzimní trhy 2017
Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2016

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FK Jablonec U19 přivezl z dánského Odense stříbro!
Na boj s drogovou závislostí dá letos kraj přes čtyři miliony korun
Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
25.01.: David Mánek chce z Tyršova parku opět udělat příjemné místo k životu
24.01.: Tomáš Slavík byl do třetice vítězný v Brazílii

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn