Jablonecké nemocnice se podle šetření města machinace s léky netýkají

05.04.2019 17:31:53 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké nemocnice se podle šetření města machinace s léky netýkají

Jablonecká městská nemocnice v souvislosti s nedávnou obžalobou primáře urologie z přednostního předepisování léků prověřila situaci ve všech svých odbornostech. „Neshledali jsme žádné nesrovnalosti," zní podle slov ředitele nemocnice Víta Němečka závěr kontroly. „Tím se prokázalo, že nemocnice se machinace s předpisy léčiv netýkaly," řekl náměstek primátora David Mánek.

Primář urologie jablonecké nemocnice Jaroslav Všetička je jedním z devíti lékařů, kteří čelí obžalobě v kauze nelegální podpory prodeje léků. Podle obžaloby údajně inkasoval stovky tisíc korun od farmaceutických firem za přednostní předepisování některých medikamentů. „Nemocnice reagovala na obžalobu jednoho ze svých zaměstnanců tím, že prověřila předepisování léků ve všech odbornostech a kontrola neukázala žádné nesrovnalosti," konstatoval ředitel nemocnice Vít Němeček s tím, že žaloba se týká aktivit obžalovaného zaměstnance mimo nemocnici v jeho soukromé ambulanci.

„Jablonecká nemocnice dlouhodobě věnuje při nákupu léků i zdravotnického materiálu velkou pozornost optimálnímu poměru cena - užitná hodnota. Dražší položky si musí každý primář vždy obhájit," dodal Němeček.

„Jsem rád, že kontroly nic neodhalily. Tím se nade vši pochybnost prokázalo, že se nemocnice machinace s předpisy léčiv netýkaly," konstatoval náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Podle Němečka v nemocnici proběhla kontrola léků vydávaných veřejnosti na recepty i spotřeba léků pro léčení hospitalizovaných pacientů za rok 2018 i v letech předcházejících. „Údaje o tzv. racionální preskripci za rok 2018 jsme si vyžádali také od VZP, a to za všechny odbornosti v naší nemocnici. Nevyplývají z nich podezření na účelovou preskripci dražších léků v nějakých vyšších finančních objemech," komentoval prověrky Němeček.

Provedené kontroly kvituje náměstek Mánek s uspokojením. „Očekával jsem tento způsob řešení situace včetně hlubší analýzy v nemocniční lékárně, i když Nemocnice Jablonec nikdy obžalovaná nebyla. Setrvání primáře Všetičky v městské nemocnici bude pak záviset na výsledku soudního řízení," uzavřel náměstek David Mánek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Začala rekonstrukce v ambulantní části rehabilitace a fyzikální medicíny
Modernizace přístrojového vybavení v jablonecké nemocnici finišuje
Krajský odborník bude působit i v jablonecké a jilemnické nemocnici
V Jablonci ocenili dárce krve medailemi Dr. Janského
Jablonecká nemocnice pořádala Den otevřených dveří

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na jablonecké radnici rozjedou po opravě páternoster

Ve středu 12. srpna po 15. hodině se znovu na radnici města Jablonec nad Nisou slavnostně rozjede po roční generální opravě páternoster.

Fotbalisté FC Lomnice jsou s přípravou na sezonu spokojení

V přípravě hráli fotbalisté FC Lomnice nad Popelkou většinou s týmy z krajského přeboru. Ze všech devíti přípravných zápasů zaznamenali jedinou prohru, proto vládne spokojenost s výsledky i celou přípravou. Cílem do nové sezony je umístění do 3. místa a postup do krajského přeboru. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

No sláva! Jovo dorazil na Střelnici
Aneta Langerová zazpívá v Harrachově
Nový páternoster na jablonecké radnici voní dřevem a leskne se mosazí
USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
Bára Hůlková byla v dálce dva centimetry od bronzové medaile

Nejčtenější články

11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
10.08.: Obrazem: Fotbalisté Jiskry Mšeno zvítězili v Pěnčíně

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn