Jablonecké muzeum se opět těší na návštěvníky

25.05.2020 19:23:39 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké muzeum se opět těší na návštěvníky

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se opět otevře pro návštěvníky v úterý 26. května. Pro letošní sezonu bude upravena provozní doba, a to od 10 do 18 hodin.

Po celý týden, tedy až do 31. května, bude pro všechny návštěvníky vstup zdarma. Mimořádně bude otevřeno také v pondělí 1. června, kdy budou mít na oslavu Mezinárodního dne dětí zdarma vstup děti do 15 let, dospělí budou platit snížené vstupné v ceně 50 Kč.

Aktuálně muzeum nabízí stálé expozice bižuterie (Nekonečný příběh bižuterie) a skla (Čarovná zahrada - české sklo sedmi století). Je třeba počítat s tím, že návštěvnický režim bude omezen, zpočátku na 50 osob, dále podle aktuální situace. „Návštěvníci tedy musejí být připraveni na případné čekání na uvolnění míst. Tento čas ale mohou strávit v revitalizovaném muzejním parku," řekla ředitelka muzea Milada Valečková.

V sobotu 30. května se také opět otevřou dveře Liščí boudy na Kristiánově, až do pondělí 1. června bude vstup zdarma (1. 6. v rámci oslav Mezinárodního dne dětí), dále bude otevřeno o víkendu 6. - 7. června, a od soboty 13. června pak už denně, a to vždy od 10 do 17 hodin. Muzeum zde návštěvníkům nabídne stálou expozici Sklářská osada Kristiánov, zábavné programy pro objednané skupiny i pro rodiny s dětmi, prodej drobných suvenýrů, občerstvení.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Do skleněného krystalu budou moci návštěvníci od 20. června
Mezinárodní trienále JABLONEC 2020 – sklo ve všech podobách!
Rok Křišťálového údolí: desetitisíce turistů i zmínka v New York Times
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu
Křišťálové údolí láká k desítkám zážitků na jednu vstupenku
FOTO: Muzejní krystal v Jablonci je dokončen

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.

Kraj letos na obce bezplatně převede pozemky v hodnotě více než 5 milionů

Bezpečnost občanů je na prvním místě, a proto Liberecký kraj chce ještě v prvním pololetí tohoto roku převést více než 9,5 tisíce metrů čtverečných pozemků šesti obcím a přes 2,6 tisíce metrů čtverečných pozemků čtyřem městům. „Za pozemky v celkové hodnotě 5 064 088 korun od samospráv peníze nechceme. Cílem kraje je podpořit města a obce, aby stavěly podél komunikací chodníky, a zvýšila se tak bezpečnost chodců i řidičů," uvedla statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová. Největší plochu pozemků, cca 8584 m2, Liberecký kraj v současné době převádí na statutární město Liberec. Velký pozemek bezplatně získá i obec Pěnčín, kde se jedná o výměru cca 3768 m2.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
Ministr vnitra ocenil policistu a zaměstnance z Libereckého kraje
Novinky v KRNAP: nová zonace, návštěvní řád a značení cyklotras
Další dvě žádosti o dotaci z městského programu jsou úspěšné
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v červenci

Nejčtenější články

29.06.: Obrazem: Maturanti z Tanvaldu si převzali svá vysvědčení
29.06.: Ve Vratislavicích hoří v areálu pivovaru. Zranili se dva hasiči
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn