Jablonecké městské lázně se musely uzavřít

20.01.2020 16:34:12 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecké městské lázně se musely uzavřít

Jednou za zastávek doprovodného programu Jizerská 50, respektive 50krát v sobotu 8. února měly být také jablonecké městské lázně. Na doporučení posudku o statice budovy je však město bylo nuceno pro veřejnost uzavřít.

„Program a zapojení jabloneckých firem do představování města turistům je jistě chvályhodný počin, s nímž se rozhodně dá jen souhlasit. Bohužel jsme nemohli slečně Strnadové souhlas k zastávce v městských lázních kvůli bezpečnosti dát," konstatoval náměstek pro ekonomiku a majetek města Milan Kouřil.

Městské lázně jsou bolavým místem Jablonce, který se už léta nedaří řešit. Historický objekt z let 1908-1909 láká k provozování nejrůznějších akcí, avšak podle stavebního zákona č. 183/2006 se nesmí provozovat pro jiné účely, než pro které byl zkolaudován, a to jsou lázně.

Od roku 2015 si město každý rok nechalo zpracovat odbornou zprávu: statické posouzení technického objektu (2015) a určených konstrukcí (2016), stavebně technický průzkum konstrukce klenby (2017), statické posouzení podhledu nad bazénovou halou (2018) a naposledy loni pak doplňující stavebně technický průzkum konstrukce klenby podhledu nad bazénovou halou.

„Všechny posudky odborníků na statiku se shodly v jednom: objekt je nutné uzavřít pro veřejnost, protože používání bazénové haly a dalších místností v budově lázní ve stávajícím stavu je zdraví a životu nebezpečné" připomněl náměstek Kouřil a dodal: „Protože máme na paměti hlavně zdraví a bezpečnost občanů i návštěvníků města, rozhodla rada města lázně uzavřít. Pochopitelně nám stav objektu není lhostejný, proto hledáme možnosti k jeho využití a zdroj financí k rekonstrukci. Jakmile jej najdeme, budeme veřejnost bez prodlení informovat."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec nad Nisou bude součástí závodu Jizerská 50
Na stavebně historický průzkum jabloneckých lázní přispěl kraj
Třicítka umělců z Liberce a Jablonce obsadí prostor opuštěných lázní
Jablonecké lázně jsou opět středem pozornosti
Jablečné lázně opět oživí Vánoční skleněný market
Město Jablonec děkuje mladým umělcům za počiny v lázních
Obrazem: Staré městské lázně v Jablonci oživeny!
Uskupení mladých umělců se chystá oživit jablonecké lázně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tři body a fotbal bavil
V Jablonci pořádali Cykloodpoledne s městskou policií
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
Komedie Stará láska nerezaví se představí v Železném Brodě

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: V jablonecké ulici Skřivánčí unikal v obytném domě plyn
27.09.: Akce Běhá celé Rádlo poosmé přispěla na dobrou věc
26.09.: Obrazem: Jablonecké podzimní slavnosti 2020 s koncertem Anny K.

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn