Jablonecká škola v Janáčkově ulici získá novou podobu zahrady

12.06.2020 15:12:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká škola v Janáčkově ulici získá novou podobu zahrady

Na začátku června začala realizace další části projektu Modernizace ZŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín, která se tentokrát týká objektu v Janáčkově ulici na Vrkoslavicích. Pracovat se bude na školní zahradě a hotovo by mělo být do konce prázdnin.

„Na zahradě vrkoslavické školy vznikne venkovní učebna přírodních věd, která bude zahrnovat altán včetně didaktické zahrady, ve které žáci najdou výukový prostor s pylony, model Slunce, Země, Měsíc, model řečiště a kryt pro obojživelníky a plazy - tzv. hadí dům. Kromě toho tu bude také dětské hřiště, ohniště, závětří a zpevněné plochy s možností parkování," popsal výsledek projektu náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Objekt v Janáčkově ulici je součástí Základní školy v Kokoníně, která má ještě dvě další pracoviště. „U budovy v Rychnovské ulici č. 216, tzv. lístečkové, se nyní dokončuje zcela nová
a moderní přístavba, v níž jsou školní dílny, šatny a venkovní prostor pro výuku pěstitelských prací. Dále se v původní budově vybuduje nová učebna jazyků," řekl vedoucí oddělení investiční výstavby Pavel Sluka.

Projekt s dotační podporu EU a ČR byl zhotovený pro obě školská pracoviště, v Rychnovské ulici nastoupili stavbaři už v loňském roce, v Janáčkově město přistupuje k realizaci letos. „Původně se měla venkovní učebna u objektu v Janáčkově ulici realizovat již v roce 2019, bohužel se nepodařilo vysoutěžit zhotovitele, respektive žádný uchazeč tehdy nepodal nabídku do výběrového řízení," vysvětlila roční odklad Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

Poskytovatelem dotace je Ministerstvo pro místní rozvoj, celkové náklady dotačního projektu činí téměř 41 milionu Kč, z toho přidělená dotace EU + ČR je celkem 21,7 milionu Kč. Dotaci město obdrží až po předložení a schválení závěrečného vyúčtování, a to v průběhu roku 2021.
Projekt je spoulufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020
Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce
Asistenti pomáhali v Jablonci i v době koronavirové
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Albrechticích a Jablonečku
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, pět přibylo i v okrese Jablonec
02.07.: Kuba a Kája děkují záchranářům po autonehodě v Polubném
03.07.: Pozitivní test na koronavirus zavřel jabloneckou školku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn