Jablonecká škola v Janáčkově ulici získá novou podobu zahrady

12.06.2020 15:12:55 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká škola v Janáčkově ulici získá novou podobu zahrady

Na začátku června začala realizace další části projektu Modernizace ZŠ Jablonec nad Nisou - Kokonín, která se tentokrát týká objektu v Janáčkově ulici na Vrkoslavicích. Pracovat se bude na školní zahradě a hotovo by mělo být do konce prázdnin.

„Na zahradě vrkoslavické školy vznikne venkovní učebna přírodních věd, která bude zahrnovat altán včetně didaktické zahrady, ve které žáci najdou výukový prostor s pylony, model Slunce, Země, Měsíc, model řečiště a kryt pro obojživelníky a plazy - tzv. hadí dům. Kromě toho tu bude také dětské hřiště, ohniště, závětří a zpevněné plochy s možností parkování," popsal výsledek projektu náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Objekt v Janáčkově ulici je součástí Základní školy v Kokoníně, která má ještě dvě další pracoviště. „U budovy v Rychnovské ulici č. 216, tzv. lístečkové, se nyní dokončuje zcela nová
a moderní přístavba, v níž jsou školní dílny, šatny a venkovní prostor pro výuku pěstitelských prací. Dále se v původní budově vybuduje nová učebna jazyků," řekl vedoucí oddělení investiční výstavby Pavel Sluka.

Projekt s dotační podporu EU a ČR byl zhotovený pro obě školská pracoviště, v Rychnovské ulici nastoupili stavbaři už v loňském roce, v Janáčkově město přistupuje k realizaci letos. „Původně se měla venkovní učebna u objektu v Janáčkově ulici realizovat již v roce 2019, bohužel se nepodařilo vysoutěžit zhotovitele, respektive žádný uchazeč tehdy nepodal nabídku do výběrového řízení," vysvětlila roční odklad Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací.

Poskytovatelem dotace je Ministerstvo pro místní rozvoj, celkové náklady dotačního projektu činí téměř 41 milionu Kč, z toho přidělená dotace EU + ČR je celkem 21,7 milionu Kč. Dotaci město obdrží až po předložení a schválení závěrečného vyúčtování, a to v průběhu roku 2021.
Projekt je spoulufinancován z EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a je v souladu s Integrovaným plánem rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na projekt Dětské univerzity opět přispěje i Liberecký kraj

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci bude v příštím školním roce pokračovat. Liberecký kraj podpoří její činnost již pošesté půl milionem korun. Stejnou částku odsouhlasili krajští radní i v předchozích letech. Finanční podporu musí projednat Zastupitelstvo Libereckého kraje. „Projekt Dětské univerzity je skvělým počinem. Rozšiřuje totiž nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území celého Libereckého kraje. V prvních ročnících Dětské univerzity byly náklady hrazeny z prostředků Evropské unie, v posledních letech je provoz možný pouze díky dotaci Libereckého kraje, která dovoluje účast zájemcům bez ohledu na jejich socioekonomický status," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. Cílovou skupinou Dětské univerzity jsou žáci základních a středních škol od 9 do 18 let. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude v rozsahu od 50 do 100 hodin dle varianty celoročních kurzů.

V Jablonečku můžete navštívit četnickou stanici

Již od května je v Jablonci nad Jizerou každý víkend mezi 10.30 a 16 hodin nebo ve všední dny po domluvě 606 088 155, Vladimír Petříček otevřeno četnické muzeum. Najedete ho na náměstí v přízemí radnice. Četnická stanice otevřela v Jablonci nad Jizerou před 130 lety.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

S očkováním neváhejte, od 9. srpna dojde v Jablonci ke snížení kapacit
Návštěvnost Harrachova v červenci velká, akce na srpen jsou připravené
Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Country Sisters zazpívají na Černé Studnici

Nejčtenější články

23.07.: Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
24.07.: Hasiči evakuovali devět lidí kvůli požáru bytu v Jablonci
24.07.: Obrazem: Velké Hamry v přípravě přehrály Rychnov nad Nisou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn