Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná

16.01.2021 19:56:16 | Autor: ft, jf, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká Podhorská ulice bude od neděle 17. ledna průjezdná

Od 4. ledna 2021 byla kvůli demontáži ocelových věží zcela uzavřena Podhorská ulice v Jablonci nad Nisou. Podpůrný systém doposud držel tamní budovu Střední školy řemesel a služeb, ve které by letos mělo vyrůst další Centrum odborného vzdělávání Libereckého kraje. Demoliční firma, Integra stavby a.s., již ocelové konstrukce odstranila a po následném úklidu bude možné projet celou ulicí bez omezení. Konkrétně od neděle 17. ledna ve večerních hodinách.

„Dobrou zprávou je, že se podařilo ocelové věže i přes nepřízeň počasí sundat ve velice krátkém čase. Smluvní termín byl s firmou stanoven do 24. ledna 2021, ale díky profesionálnímu přístupu společnosti se povedl termín zkrátit o jeden týden. Jsem rád, že mohou řidiči projet Podhorskou ulicí bez dalších omezení," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Na standardní trasy se vrací městská hromadná doprava

Aktuální stav Podhorské ulice v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje V neděli 17. ledna končí úplná uzavírka části ulice Podhorská, která je od pondělí 18. ledna opět zcela průjezdná v obou směrech. „Linky MHD č. 102, 108 a 116 se opět vrátí na své standardní trasy se zastávkami Podhorská a Podhorská, Vikýř," oznámil ředitel Jablonecké dopravní, a.s., Luboš Wejnar s tím, že náhradní zastávka v ulici 5. května u parčíku naproti základní škole je zrušená.

Z důvodu nepříznivého počasí a nutnosti zabezpečit zimní údržbu však Liberecký kraj apeluje na to, aby nenechávali řidiči svá vozidla v Podhorské ulici zaparkovaná. Komunikace již totiž bude od neděle 17. ledna sloužit svému původnímu účelu a nebude ji možné využívat k odstavení automobilů.

Liberecký kraj prozatím otevřel sedm Center odborného vzdělávání. To poslední, osmé, má vyrůst právě v jablonecké Podhorské ulici v budově Střední školy řemesel a služeb. Práce však zkomplikovala částečná havárie stropů na konci roku 2018. „Nyní již nic nebrání tomu, aby byl projekt zdárně dokončen. Mělo by se to stihnout do konce letošního roku," doplnil náměstek Miklík.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Dvě dopravní nehody v jeden den na jednom místě v Jablonci
Stavba jabloneckého Centra odborného vzdělávání nabírá další zpoždění
Zabezpečovací práce na budově v jablonecké Podhorské ulici pokračují
Nové učebny Centra odborného vzdělávání mají žáci v České Lípě
Další centrum odborného vzdělávání otevřeli na liberecké průmyslovce
Metrostav zahájí sanaci budovy SOŠ řemesel a služeb v Jablonci
Kraj nadále řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci
Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci
Havárie v budově SŠ řemesel v Jablonci uzavře Podhorskou ulici

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Od 3. března přichází další změny jízdních řádů

Od středy 3. března 2021 dochází ke změně jízdních řádů regionálních autobusových linek, a to v důsledku opatření proti šíření nemoci Covid-19. Provoz prázdninových jízdních řádů je prodloužen (do 12. června, respektive do odvolání). Provoz školních spojů doplněných za účelem přepravy žáků do ZŠ je do odvolání pozastaven. Více informací naleznete na našem webu v sekci Jízdní řády/Připravované změny.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sčítání lidu, domů a bytů 2021 se blíží
Darujte plazmu, vyzývají odborníci. Mnoho z nás ji může potřebovat
Rekonstrukce střechy panelového domu v Harrachově je bezodkladná
Jablonec začal s distribucí roušek osobám v nouzi
Rozhledna Dubecko měla být původně jen vysílač mobilního operátora

Nejčtenější články

04.03.: Jablonečtí strážníci nepochybili, říká výsledek prověrky
05.03.: Ministr vnitra udělil výjimku pro občany jablonecké Proseče a Vratislavic
04.03.: Ke srážce dvou aut došlo v prostoru jablonecké křižovatky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn