Jablonecká Nautica získala ocenění Zlatý oříšek 2013

01.01.2014 13:35:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká Nautica získala ocenění Zlatý oříšek 2013

Jablonecká skupina Nautica uspěla v celostátním kole soutěže Zlatý oříšek 2013 a po krajském ocenění získala i finálový Zlatý oříšek. Celkem bylo odměněno deset soutěžících z třiceti nominovaných, na začátku bylo přihlášeno 200 jednotlivců a skupin.

Kapela Nautica, která se již může pochlubit vlastním repertoárem a vyhrála v letošním roce i Dětskou portu, byla za Liberecký kraj nominována spolu s Matějem Říhou (několikanásobný mistr světa v karate) a básnířkou Gabrielou Jakoubkovou z Víchové nad Jizerou. Zlatý oříšek si domů odvezl Matěj a právě jablonecká skupina, kromě dalších osmi soutěžících z jiných krajů.

Nautica hraje ve složení Radka Bělíková - baskytara, metalofon, flétna a zpěv, Andrea Bělíková - akustická kytara, elektrická kytara, metalofon, flétna a zpěv, Jiří Samek - akustická kytara, elektrická kytara, steel kytara, banjo, dobro a zpěv, a Martin Gorčík - bicí. Věkový průměr členů skupiny je pouhých 12 let. Kapela působí na ZUŠ Jablonec nad Nisou a umělecky jí vede učitel Jan Krajník.

Pořad z vyhlášení soutěže Zlatý oříšek 2013 se bude vysílat 1. ledna 2014 ve 13.55 na ČT2, poté jej zřejmě najdete v internetovém archívu ČT. „Nautica v současné době využívá toho, že má vánoční prázdniny, a nahrává v analogovém studiu u M. Kluse své první autorské album, na které získala finance právě díky této soutěži," uvedla za skupinu Alena Bělíková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mezi vítězi krajského Zlatého oříšku je i jablonecká skupina Nautica

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Přednáška ve Vratislavicích poučí seniory o bezpečnosti na silnicích

Chystaná vzdělávací přednáška Senior bez nehod ukáže, jak se chovat v silničním provozu. Akce, která je určena především pro občany seniorského věku, se uskuteční v úterý 18. června od 17 hodin v Kulturním centru Vratislavice 101010. K vidění budou divadelní scénky na téma bezpečnost seniorů na silnicích v roli řidičů, spolujezdců, vlivu nemocí či medikamentů na výkon řidiče. Ty budou spojené s odborným výkladem a audiovizuální prezentací. Řeč bude i o tom, jak se správně chovat jako chodec, cyklista nebo jak správně cestovat autobusem či tramvají. To vše nevšední - interaktivní, velmi přístupnou a zábavnou formou.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pohár běžce Tanvaldu dosáhl „cílové mety“
Madame Rubinstein s famózní Danou Syslovou
Výpadky vlaků na Frýdlantsku a Tanvaldsku ohrožují důvěru v železnici
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Ve středu se poběží v Bedřichově Olympijský běh

Nejčtenější články

15.06.: Obrazem: Vrcholí přípravy na Noc Slovanských bojovníků
15.06.: Běháním u přehrady můžete pomoci psím útulkům
15.06.: Obrazem: Zahradní slavnost ve Vikýři 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn