Jablonecká lezecká aréna prověřila nejlepší hasiče

28.11.2012 15:00:34 | Autor: Zdenka Štrauchová a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká lezecká aréna prověřila nejlepší hasiče

V jablonecké Lezecké aréně Makak se v úterý 27. listopadu konal Přebor Hasičského záchranného sboru ČR v lezení na obtížnost na umělé stěně 2012. Vítězové nakonec byli dva - Jaroslav Petečel ze stanice Praha Smíchov a Ondřej Ďoubal z Ostravy.

Pořadatelem letošního klání byl HZS Libereckého kraje ve spolupráci s GŘ HZS ČR, Statutárním městem Jablonec nad Nisou a Horskou službou ČR. Záštitu nad přeborem převzali Petr Beitl, primátor Jablonce nad Nisou a František Zadina, náměstek generálního ředitele HZS ČR.

Na začátku čekaly na závodníky dvě kvalifikační cesty obtížnosti 6a+ a 6b+/6c. Z toho pak postupovalo do finále celkem 15 skvělých lezců, kteří se vrhli pokořit výstupovou linii 7b. Ani tady si lezci „nevylámali zuby", přestože stavitelé cest předpokládali, že tuto hodně převislou těžkou cestu sotva kdo zdolá.

Připravena tak byla poslední cesta velkého superfinále, do kterého postoupili čtyři nejlepší. Obtížnost této cesty byla 7c, a i ta byla nakonec pokořena. Vítězové, kteří se dělili o první místo, byli nakonec dva. Jaroslav Petečel ze stanice Praha Smíchov a Ondřej Ďoubal z Ostravy.  

Pro lezce, kteří se do finále nedostali, byl připraven volný závod na rychlost. V tomto „výběhu" nakonec zvítězil Zdeněk Jirouš z liberecké stanice, který se dostal na top za 20,26 s.

Během soutěže mohli všichni účastníci také hlasovat, kolik chytů se nachází kolem nich v Lezecké aréně Makak na celkové ploše přes 2000m2, kde je instalováno přes 88 výstupových linií. Správnou odpovědí bylo číslo 12 500 chytů. Nejblíže tipoval Jiří Buriánek ze semilské stanice. Celkem se přeboru v lezení zúčastnilo i s kolegy z AČR, (kteří měli svou nesoutěžní kategorii), 54 závodníků.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zahájili rekonstrukci Komenského ulice v Turnově

Kvůli kompletní rekonstrukci byla v pondělí 17. února uzavřena ulice Komenského. Stavební práce budou probíhat až do 9. září 2020. Hned v první den uzavření přišly dopravní komplikace. Řidiči své vozy totiž odstavili do zálivů autobusových zastávek v Husově ulici, kam autobusy nemohly zajet a vyložit ráno děti do školy. Více podrobností na Našem Pojizeří

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program kin v Jablonci nad Nisou od 20. února do 4. března
Basketbalistky Bižuterie s pražskými celky nerozhodně
Slavnostně otevřeli pavilon intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2020
Atleti LIAZu byli na Gigantu neúspěšnějším oddílem v republice

Nejčtenější články

19.02.: Střet nákladního a osobního auta u Bílého Kostela si vyžádal lidský život
19.02.: Atleti LIAZu byli na Gigantu neúspěšnějším oddílem v republice
19.02.: V Železném Brodě slavnostně otevřou novou městskou knihovnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn