Jablonecká lezecká aréna prověřila nejlepší hasiče

28.11.2012 15:00:34 | Autor: Zdenka Štrauchová a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká lezecká aréna prověřila nejlepší hasiče

V jablonecké Lezecké aréně Makak se v úterý 27. listopadu konal Přebor Hasičského záchranného sboru ČR v lezení na obtížnost na umělé stěně 2012. Vítězové nakonec byli dva - Jaroslav Petečel ze stanice Praha Smíchov a Ondřej Ďoubal z Ostravy.

Pořadatelem letošního klání byl HZS Libereckého kraje ve spolupráci s GŘ HZS ČR, Statutárním městem Jablonec nad Nisou a Horskou službou ČR. Záštitu nad přeborem převzali Petr Beitl, primátor Jablonce nad Nisou a František Zadina, náměstek generálního ředitele HZS ČR.

Na začátku čekaly na závodníky dvě kvalifikační cesty obtížnosti 6a+ a 6b+/6c. Z toho pak postupovalo do finále celkem 15 skvělých lezců, kteří se vrhli pokořit výstupovou linii 7b. Ani tady si lezci „nevylámali zuby", přestože stavitelé cest předpokládali, že tuto hodně převislou těžkou cestu sotva kdo zdolá.

Připravena tak byla poslední cesta velkého superfinále, do kterého postoupili čtyři nejlepší. Obtížnost této cesty byla 7c, a i ta byla nakonec pokořena. Vítězové, kteří se dělili o první místo, byli nakonec dva. Jaroslav Petečel ze stanice Praha Smíchov a Ondřej Ďoubal z Ostravy.  

Pro lezce, kteří se do finále nedostali, byl připraven volný závod na rychlost. V tomto „výběhu" nakonec zvítězil Zdeněk Jirouš z liberecké stanice, který se dostal na top za 20,26 s.

Během soutěže mohli všichni účastníci také hlasovat, kolik chytů se nachází kolem nich v Lezecké aréně Makak na celkové ploše přes 2000m2, kde je instalováno přes 88 výstupových linií. Správnou odpovědí bylo číslo 12 500 chytů. Nejblíže tipoval Jiří Buriánek ze semilské stanice. Celkem se přeboru v lezení zúčastnilo i s kolegy z AČR, (kteří měli svou nesoutěžní kategorii), 54 závodníků.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 17 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tři žádosti o dotace na čističky odpadních vod jsou schválené

Od začátku dubna přijímalo oddělení dotací jabloneckého magistrátu žádosti o finanční příspěvek do Programu podpory technické infrastruktury. Program podporuje odkanalizování rodinných nebo bytových domů, které dosud nejsou napojené na veřejnou kanalizaci. „Nově se program týká i novostaveb, pokud má žadatel již schválenou žádost do 1. kola radou města v předchozích letech," upozornila Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací, a dodala: „Letos byly předloženy tři žádosti o dotace na domovní čistírny odpadních vod, které schválilo zastupitelstvo na svém zářijovém jednání." Žádosti se stále předkládají ve dvou kolech na oddělení dotací, dotace činí 50 % způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc Kč na jednu bytovou jednotku. Vyplácena je ex-post, závěrečné vyúčtování příjemce předkládá nejdříve k 1. březnu 2021.

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
Hasiči zasahovali po překopnutí plynového potrubí v Jablonci
V Tyršově parku má jablonecká městská policie nové stanoviště
Autobusy se na Ostrém rohu vrátí na své trasy
V Jablonci nad Nisou hlasovalo na stanovišti drive-in 34 voličů

Nejčtenější články

28.09.: VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
30.09.: Pro náš kraj chci pracovat se stejným nasazením, jako pro Harrachov
28.09.: Měsíc bude uzavřená část ulice Pod Skalkou v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn