Jablonecká hala v požárním sportu přinesla dva národní rekordy

13.04.2015 21:11:40 | Autor: Věra Nutilová a Jiří Langer | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká hala v požárním sportu přinesla dva národní rekordy

Na 29. ročníku halového závodu v požárním sportu Jablonecká hala na Střelnici v Jablonci nad Nisou padly o víkendu dva národní rekordy. Postarali se o ně několikanásobná mistryně republiky Šárka Jiroušová z Poniklé časem 16.71 a Pavel Krpec z Kozlovic skvělým výkonem 16.02.

Zahájení hasičské sezony 2015 bylo slavnostní. Výrazně k tomu přispěla účast významných hostů - hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, místopředsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky, starosty SH ČMS Ing. Karla Richtra, ředitele ÚO HZS v Jablonci nad Nisou plk. Petra Bartoně a vrchního rady HZS plk. Ing. Zdeňka Borovičky, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku Jany Pastuchové, primátora města Jablonec nad Nisou Ing. Petra Beitla a dalších.

Ve svých zdravicích hosté ocenili zájem mladých lidí o požární sport. Hejtman Libereckého kraje Martin Půta připomněl výrazné úspěchy hasičských sportovců z nedávné doby, kteří skvěle reprezentovali kraj - týmy Poniklé, Jilemnice, Bozkova, Těpeř, Vilémova a dalších sborů. Mnozí bojovali na Mistrovství světa v požárním sportu ve Svitavách a hasičské olympiádě ve francouzském Mulhouse. Na startu nechyběla třeba ani Anežka Masná z Těpeř, mistryně světa z roku 2014. Hejtman dále ocenil skvělou spolupráci pořadatele, OSH v Jablonci nad Nisou s Hasičským záchranným sborem při pořádání Jablonecké haly, na které startují hasiči z celé České republiky.

Jablonecká hala 2015<br />Autor: Věra Nutilová

Výsledky:

SH ČMS:

Ženy 100 metrů: 1. Šárka Jiroušová, Poniklá 16.71, 2. Markéta Marková, Dolní Čermná 17.07, 3. Barbora Šubrtová, Velichovky 17.46.
Muži 100 metrů: 1.  Pavel Krpec, Kozlovice 16.02, František Kunovský, VŠB -TU Ostrava 16.13, 3. Radek Šuba, Juřinka 16.24.
Štafety ženy: 1. Chválenice 63.45, 2. Michálkovice A 67.76, 3. Poniklá A 68.86.
Štafeta muži: 1. VŠB - TU Ostrava 53.36, 2. Zbožnov 58.04, 3. Žebnice 58.77.

Profi - HZS:

100 metrů: 1. František Kunovský HZSP Deza Val. Meziříčí 16.00, 2. Pavel Krpec HZS MSK ÚO Ostrava 16.08, 3. Milan Netrval HZS Plzeňský kraj 16.37.
Štafety: 1. HZS Královéhradecký kraj 57.80, HZS Zlínský kraj 61.59, HZS Plzeňský kraj B 62.50.

Kompletní výsledky ze soboty i neděle najdete v zip souboru pod článkem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Jablonecká hala 2015 v požárním sportu

Diskutujte s námi

Ke stažení

Kompletní výsledky Jablonecká hala 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 24 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zateplováním se v krajských budovách ušetří ročně více než milion korun

V letech 2016-2019 ušetřil Liberecký kraj díky zateplování svých budov 3,5 milionu korun. Vyplývá to z analýzy dat z modulu ENERGIE. Ta probíhá pravidelně každý rok. Porovnávají se v ní mimo jiné spotřeby objektů před provedením revitalizačních opatření, tedy před zateplením, a po nich. Ve všech budovách ve správě Libereckého kraje se v letech 2016-2019 ušetřilo 3 250 000 kWh. Ve finančním vyjádření to je 3 500 000 korun. „Je jasně vidět, že investice do revitalizací plášťů budov se dlouhodobě vyplácejí. Navíc snížením spotřeby snižujeme i tzv. uhlíkovou stopu a pomáháme přírodě. Rozhodně v tom hodláme pokračovat," okomentovala výsledky analýzy statutární náměstkyně hejtmana pro řízení ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová.

Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát

Prodloužený víkend znamenal výrazně vyšší počet návštěvníků Krkonoš a s tím i nárůst počtu zásahů, do Špindlerova Mlýna letěl i vrtulník. Pět náročných zásahů jen za posledních 24 hodin má za sebou Horská služba ze Špindlerova Mlýna. Podrobnosti o zásazích na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
Tip na výlet v našem kraji, tentokrát na Čertovy kameny u Josefova Dolu
Na led vyjedou jablonečtí hokejisté až v polovině srpna

Nejčtenější články

11.07.: Lidí s koronavirem v kraji aktuálně 96, v okrese Jablonec přibylo 6 osob
12.07.: Obrazem: Premiérový Farský trh v Jablonci
10.07.: Do Jablonce míří Pilař a Hrubý

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn