Jablonečanům pomáhají fond a programy v rozpočtu

26.02.2020 16:43:09 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečanům pomáhají fond a programy v rozpočtu

Součástí městského rozpočtu v Jablonci jsou také Fond na zlepšení úrovně bydlení a programy na podpory výstavby technické infrastruktury či obnovy městské památkové zóny. Zatímco žádosti do fondu je už možné podávat, a to do konce března, oba programy začnou přijímat žádosti od 1. dubna.

Fond na zlepšení úrovně bydlení

Žádosti o zápůjčky je možné do fondu podávat už od 22. listopadu loňského roku, žadatelé mají čas ještě do 31. března roku 2020. „Finance mohou Jablonečané využít na obnovu střechy, rekonstrukci fasády, topení či sociálního zařízení nebo na výměnu oken," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že loni byly vyčerpány zápůjčky v celkovém objemu 1,2 mil. korun. „Ve fondu jsou na zápůjčky vyčleněny dva miliony korun," dodal Kouřil.

Loni město schválilo poskytnutí zápůjček pěti fyzickým osobám v celkovém objemu 716 tisíc korun a dvěma právnickým osobám v celkové výši 531 tisíc korun, a to na obnovu střechy, výměnu oken, rekonstrukci fasády, topení a sociálního zařízení.

Program podpory výstavby technické infrastruktury 2020

bude opět podporovat výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček řekl, že pro letošní rok je v rozpočtu alokovaná částka 1,5 milionu korun. O podporu formou investiční dotace budou moci žádat majitelé rodinných a bytových domů v katastrálních územích Jablonce nad Nisou, kteří mohou získat 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tisíc korun na jednu bytovou jednotku.

„Žádosti je možné předkládat na oddělení dotací od 1. dubna do konce října tohoto roku, tradičně bude příjem žádostí dvoukolový," konstatovala vedoucí oddělení dotací Iveta Habadová, která dodává, že potvrzení o schválení projektového záměru radou města vydaná v letech 2013, 2014, 2016-2019 zůstávají v platnosti, pokud splňují podmínky programu

pro rok 2020. Poskytnutí dotace do 50 tisíc Kč schvaluje rada města, nad 50 tisíc Kč zastupitelstvo města.

Program obnovy městské památkové zóny Jablonec 2020

je určený pouze majitelům domů nacházejících se v městské památkové zóně, které nejsou kulturní památkou, a proto nemohou žádat o dotace z Ministerstva kultury, z Programu regenerace MPR a MPZ. „Rozpočet na něj pamatuje částkou 1,5 mil. korun, přičemž oprávněný žadatel může opět žádat o 50 % neinvestiční dotaci, maximálně však 150 tis. Kč na jeden dům, to znamená, že výše maximální dotace se v letošním programu navyšuje o 50 tis. Kč," uvedl náměstek Roubíček a pokračoval: „Dotace je poskytována na úhradu nákladů spojených se zachováním a obnovou autentických prvků a konstrukcí - na opravu střechy, výměnu oken, vstupních dveří a obnovu fasády."

Žádosti bude přijímat také oddělení dotací, a to od 1. dubna, konečným termínem je 30. října 2020, fyzická realizace projektu musí být ukončena nejpozději do konce října příštího roku 2021.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na jablonecké radnici rozjedou po opravě páternoster

Ve středu 12. srpna po 15. hodině se znovu na radnici města Jablonec nad Nisou slavnostně rozjede po roční generální opravě páternoster.

Fotbalisté FC Lomnice jsou s přípravou na sezonu spokojení

V přípravě hráli fotbalisté FC Lomnice nad Popelkou většinou s týmy z krajského přeboru. Ze všech devíti přípravných zápasů zaznamenali jedinou prohru, proto vládne spokojenost s výsledky i celou přípravou. Cílem do nové sezony je umístění do 3. místa a postup do krajského přeboru. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

No sláva! Jovo dorazil na Střelnici
Aneta Langerová zazpívá v Harrachově
Nový páternoster na jablonecké radnici voní dřevem a leskne se mosazí
USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
Bára Hůlková byla v dálce dva centimetry od bronzové medaile

Nejčtenější články

11.08.: Fotografové z Jablonecka se setkali na Novoveském koupališti
11.08.: Stavba okružní křižovatky Ostrý roh pokračuje druhou etapou
10.08.: Obrazem: Fotbalisté Jiskry Mšeno zvítězili v Pěnčíně

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn