Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu

20.06.2020 18:16:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu

Jablonec nad Nisou uzavře Smlouvu o spolupráci při přípravě a realizaci stavby dešťové kanalizace v ulicích Budovatelů, Soukenná a Dolní náměstí se Severočeskou vodárenskou společností, a. s. Díky koordinaci stavby mezi městem a správci sítí bude ulice U Zeleného stromu rozkopaná jen jednou a město ušetří na finančních výdajích za finální povrch komunikace dvě třetiny z celkových nákladů.

Odbor územního a hospodářského rozvoje (OÚaHR) připravuje na tento rok realizaci části stavby dešťové kanalizace v centru, která náleží do projektu II. etapy dešťové kanalizace v ulicích U Zeleného stromu a Soukenné, na Anenském a Dolním náměstí, jejíž realizace je v plánu v roce 2022.

„Stavbu koordinujeme s rekonstrukcí jednotné kanalizace a vodovodu v komunikaci U Zeleného stromu, na části Anenského náměstí a ve Fügnerově ulici, kterou provádí Severočeská vodárenská společnost, a s rekonstrukcí plynovodu, již realizuje GasNet, s.r.o. Protože oba správci sítí budou opravovat už letos, rozhodli jsme se k nim připojit s vlastní částí projektu, abychom do silnice I. třídy nezasahovali znovu v roce 2022 a neobtěžovali tak Jablonečany i řidiče opakovaným výkopem a uzavírkou komunikace. Navíc se při pokládce finálního povrchu budeme na nákladech podílet jednou třetinou, takže výrazně ušetříme," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Město tak už letos položí část odtokové stoky z budoucí retenční nádrže na Anenském náměstí do překopu pod silnicí I/14 - ulice U Zeleného stromu a ukončí ji výtokem do koryta Lužické Nisy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukci Rádelského mlýna koronavir nezpomalil, skončí o rok dřív
Rýnovice - Ostrý roh. Místo, kudy jezdily dějiny
Začala přestavba křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou
Přesuny zastávek MHD a objízdné trasy v Jablonci
Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu
Křižovatku U Zeleného stromu v Jablonci opět omezí úpravy zeleně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Lokalita Přírodního divadla v Rokytnici po čase opět ožije!

Letní příroďák je zábavnou akci pro všechny, která se uskuteční už v sobotu 15. srpna od 15 hodin v areálu Přírodního divadla v Rokytnici nad Jizerou. Pobaví vás dva koncerty, letní kino i společná zábava. Po celou dobu bude zajištěno bohaté občerstvení, výběr nápojů i možnost opečení si špekáčků na ohni. Vstupné je dobrovolné. Podrobná pozvánka

S rehabilitací znovu do Krkonoš

Oddělení rehabilitace a fyzikální medicíny jablonecké nemocnice zve všechny zájemce o své zdraví na tradiční podzimní seminář v Krkonoších s pestrým programem. Seminář z cyklu Cesty ke zdraví se tentokrát bude zabývat klouby a vším, co s nimi souvisí, nese název Jak ochránit a uzdravit bolavé klouby. „Náš seminář vám dá příležitost poznat různé přístupy ke svým potížím, také jak jim předcházet, či návod, jak pomoci sobě či svým blízkým. Vyslechnete si přednášky, zažijete tematická cvičení, chůzi s holemi Nordic Walking a nahlédnutí do svého nitra. To vše v krásné krkonošské přírodě," zve na seminář primářka oddělení MUDr. Alena Svárovská. Termín konání je 10. 9. - 13. 9. 2020. Bližší informace o akci včetně způsobu přihlášení jsou zveřejněny na webových stránkách nemocnice www.nemjbc.cz nebo k doptání na svarovska@nemjbc.cz, případně na telefonu 483 345 811.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po stopách řemesel v kraji: kvalita z kůže vydrží po generace
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Skryté skvosty: Kraví roklí přes Jelení vrch až do Psího kostela

Nejčtenější články

12.08.: V jablonecké ulici 5. května se srazilo osobní auto s dodávkou
13.08.: ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
13.08.: Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn