Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu

20.06.2020 18:16:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec urychlí své stavební plány v ulici U Zeleného stromu

Jablonec nad Nisou uzavře Smlouvu o spolupráci při přípravě a realizaci stavby dešťové kanalizace v ulicích Budovatelů, Soukenná a Dolní náměstí se Severočeskou vodárenskou společností, a. s. Díky koordinaci stavby mezi městem a správci sítí bude ulice U Zeleného stromu rozkopaná jen jednou a město ušetří na finančních výdajích za finální povrch komunikace dvě třetiny z celkových nákladů.

Odbor územního a hospodářského rozvoje (OÚaHR) připravuje na tento rok realizaci části stavby dešťové kanalizace v centru, která náleží do projektu II. etapy dešťové kanalizace v ulicích U Zeleného stromu a Soukenné, na Anenském a Dolním náměstí, jejíž realizace je v plánu v roce 2022.

„Stavbu koordinujeme s rekonstrukcí jednotné kanalizace a vodovodu v komunikaci U Zeleného stromu, na části Anenského náměstí a ve Fügnerově ulici, kterou provádí Severočeská vodárenská společnost, a s rekonstrukcí plynovodu, již realizuje GasNet, s.r.o. Protože oba správci sítí budou opravovat už letos, rozhodli jsme se k nim připojit s vlastní částí projektu, abychom do silnice I. třídy nezasahovali znovu v roce 2022 a neobtěžovali tak Jablonečany i řidiče opakovaným výkopem a uzavírkou komunikace. Navíc se při pokládce finálního povrchu budeme na nákladech podílet jednou třetinou, takže výrazně ušetříme," řekl náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Město tak už letos položí část odtokové stoky z budoucí retenční nádrže na Anenském náměstí do překopu pod silnicí I/14 - ulice U Zeleného stromu a ukončí ji výtokem do koryta Lužické Nisy.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukci Rádelského mlýna koronavir nezpomalil, skončí o rok dřív
Rýnovice - Ostrý roh. Místo, kudy jezdily dějiny
Začala přestavba křižovatky na Ostrém rohu v Jablonci nad Nisou
Přesuny zastávek MHD a objízdné trasy v Jablonci
Opravy komunikací v Jablonci jsou v plném proudu
Křižovatku U Zeleného stromu v Jablonci opět omezí úpravy zeleně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Na projekt Dětské univerzity opět přispěje i Liberecký kraj

Dětská univerzita při Technické univerzitě v Liberci bude v příštím školním roce pokračovat. Liberecký kraj podpoří její činnost již pošesté půl milionem korun. Stejnou částku odsouhlasili krajští radní i v předchozích letech. Finanční podporu musí projednat Zastupitelstvo Libereckého kraje. „Projekt Dětské univerzity je skvělým počinem. Rozšiřuje totiž nabídku kvalitních volnočasových vzdělávacích aktivit technického a přírodovědného zaměření na území celého Libereckého kraje. V prvních ročnících Dětské univerzity byly náklady hrazeny z prostředků Evropské unie, v posledních letech je provoz možný pouze díky dotaci Libereckého kraje, která dovoluje účast zájemcům bez ohledu na jejich socioekonomický status," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí. Cílovou skupinou Dětské univerzity jsou žáci základních a středních škol od 9 do 18 let. Roční hodinová dotace přímé výuky na jednoho účastníka bude v rozsahu od 50 do 100 hodin dle varianty celoročních kurzů.

V Jablonečku můžete navštívit četnickou stanici

Již od května je v Jablonci nad Jizerou každý víkend mezi 10.30 a 16 hodin nebo ve všední dny po domluvě 606 088 155, Vladimír Petříček otevřeno četnické muzeum. Najedete ho na náměstí v přízemí radnice. Četnická stanice otevřela v Jablonci nad Jizerou před 130 lety.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Návštěvnost Harrachova v červenci velká, akce na srpen jsou připravené
Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Od srpna nechoďte v noci do Srnčího dolu. Bude se tu lovit
Country Sisters zazpívají na Černé Studnici
Na Smržovce pořádají Tankové dny

Nejčtenější články

23.07.: Jablonečtí strážníci přivítali doma zachráněnou Karolínku
24.07.: Hasiči evakuovali devět lidí kvůli požáru bytu v Jablonci
24.07.: Obrazem: Velké Hamry v přípravě přehrály Rychnov nad Nisou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn