Jablonec obhájil prvenství v anketě Město pro byznys v Libereckém kraji

07.11.2012 16:51:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec obhájil prvenství v anketě Město pro byznys v Libereckém kraji

Jablonec nad Nisou obhájil své loňské prvenství v celostátním srovnávacím průzkumu a v Libereckém kraji se opět stal nejlepším městem pro byznys. Ocenění si město převzalo mimo jiné za vstřícnost a ochotu úředníků, rychlost vyřizování agendy nebo počet strážníků.

Na druhém místě skončil Frýdlant, třetí příčku obsadil Turnov. Ocenění převzal za Jablonec primátor města Petr Beitl na středečním slavnostním vyhlášení výsledků v hotelu Zlatý lev v Liberci. „Naším cílem je vytvořit ve městě férové podnikatelské prostředí, ocenění je pro nás výzvou a to, že se nám podařilo obhájit první místo, mě osobně velmi těší," řekl primátor Beitl.

Ve své řeči primátor zmínil úzkou spolupráci s firmami sdruženými ve Svazu výrobců skla a bižuterie, které po rozpadu Jablonexu znovu dokázaly otevřít dveře do světa tradičním jabloneckým výrobkům. Připomněl také dlouholetou tradici výroby automobilových komponentů v Jablonci a vyzdvihl progresivitu nadnárodní společnosti TRW, která v Jablonci navázala na úspěšnou výrobu podniku Autobrzdy.

Druhé místo získal v letošním ročníku ankety Frýdlant, jenž tak obhájil pozici z loňského roku. Velmi dobré hodnocení získal za přehlednost webových stránek úřadu, dopravní dostupnost, nebo za ceny stavebních pozemků. Třetí Turnov se zase podle hodnotitelů může pochlubit vzdáleností k dálnici, cenou za odvoz odpadu, nebo nízkou nezaměstnaností. 

„V rámci průzkumu se analytici společnosti Datank zaměřili také na zaměstnanost v kraji. Od roku 2009 se míra nezaměstnanosti na Liberecku snižuje. V loňském roce byla 9,5 %, přičemž celorepublikový průměr je 8,6 %," uvádí se na stránkách ankety bez uvedení současného stavu.

Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Druhou jmenovanou oblast, která se na celkovém hodnocení podílí padesáti procenty, mohou svým chováním radnice ovlivnit.

V rámci výzkumu Město pro byznys byla udělena také dílčí uznání:
Tanvald - uznání za růst počtu subjektů ve městě
Železný Brod - uznání za dobré hospodaření města
Liberec - uznání za otevřenost úřadu
Česká Lípa - uznání za spokojenost podnikatelů s odbornou kompetencí úředníků
Jablonec nad Nisou letos obhájil loňské krajské prvenství, cena pro celostátního vítěze minulý rok putovala do Nové Paky.

Celkové pořadí zúčastněných měst v Libereckém kraji:
1. Jablonec nad Nisou
2. Frýdlant
3. Turnov
4. Tanvald
5. Železný Brod
6. Nový Bor
7. Semily
8. Česká Lípa
9. Liberec
10. Jilemnice

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Prosincová úřední sobota v Jablonci nebude

Nouzový stav trvá do 12. prosince. Proto vzhledem k omezujícím opatřením jablonecký magistrát ruší prosincovou úřední sobotu na pracovišti správních agend v Komenského ulici. „Úřední sobota je plánovaná vždy na první sobotu v měsíci, v tomto případě na 5. prosince. Vzhledem ke stále platným opatřením jsme tuto úřední sobotu na odboru správním zrušili. V souvislostí s ní se ruší také obvyklý sanitární den, který jí vždy předchází, a tak je možné si i na pátek 4. prosince sjednat telefonicky na správním odboru úřední schůzku," řekl vedoucí odboru správního Petr Karlovský.

Opraví propojku v Rýnovicích

Do konce listopadu ještě oddělení správy komunikací provede velkoplošnou opravu spojky pro pěší i cyklisty v Rýnovicích. Cena prací je zhruba 300 tisíc korun. „Technické služby ještě do konce listopadu stihnou opravit zhruba stometrovou spojovací cestu pro pěší a cyklisty v Rýnovicích, která vede od kruhové křižovatky Ostrý roh směrem k řeznictví U Brožů. Oprava přijde město na necelých 300 tisíc korun," konstatoval ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že povrch komunikace už byl dožilý. „Opravou tak systematicky navazujeme na rekonstrukci okolních komunikací," dodal Kouřil. Další informace o rekonstrukcích silnic


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policejní pátrače v Libereckém kraji nejvíce zaměstnává mládež
Brathův altán získal nový háv
Město Jablonec předalo vitamíny a roušky do mateřských škol
Jak se vyvíjí kauza Crystalex a osud bytů na Klondajku v Harrachově
Horská služba Jizerské hory má nového náčelníka

Nejčtenější články

28.11.: Video: Semafor v Jablonci svítil zeleně před průjezdem tramvaje
29.11.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Jablonci 2020
29.11.: Veronika Vítková má dceru Elišku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn