Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

17.10.2019 20:53:28 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě

Jablonec nad Nisou usiluje o to, aby tramvajová trať mezi Libercem a Jabloncem nezanikla. Zastupitelé na čtvrtečním zastupitelstvu města potvrdili vůli v projektu rekonstrukce tramvajové trati pokračovat a uvolnili na spolufinancování 55 milionů korun.

Po nástupu nového primátora Jiřího Čeřovského došlo k narovnání vztahů mezi Jabloncem a DPMLJ. Ve spolupráci s Ministerstvem dopravy nyní všechny strany jednají o možnosti, a za jakých podmínek, je možné realizovat první etapu celého projektu. Tedy rekonstrukci stávající tratě samostatně, jelikož by jinak hrozil během několika příštích let její zánik.

„Variantou realizovat pouze rekonstrukci stávající tratě se dosud nikdo nezabýval. Jsme tak nuceni řešit současnou krizovou situaci, kdy musíme dodržet termín pro podání žádosti, aby bylo vůbec možné rekonstrukci trati uskutečnit a tramvaj jako důležité meziměstské spojení pro občany obou měst zachovat," řekl primátor Čeřovský. Ve spolupráci s předsedou představenstva dopravního podniku Michalem Zděnkem a Ministerstvem dopravy nyní vedení Jablonce hledá řešení této složité situace.

„Dopravní podnik vítá a oceňuje aktivní přístup nového primátora Jablonce nad Nisou pana Jiřího Čeřovského. Jsme rádi, že se nám společnými silami konečně daří problematiku tramvajové trati mezi Jabloncem a Libercem posunout kupředu," sdělil Michal Zděnek. „Rozdělením současného projektu na rekonstrukci stávající trati a na její prodloužení snižujeme míru rizika, že by se projekt nerealizoval, a zvyšujeme šanci na to, že dotační peníze z programu OPD dopravní podnik získá," vysvětlil primátor. „Jsem velmi rád, že se nám daří s DPMLJ, který je žadatelem o dotaci, najít společnou řeč a máme společnou vůli složitou situaci řešit i za výrazné pomoci primátora statutárního města Liberec pana Ing. Jaroslava Zámečníka," dodal Čeřovský.

DPMLJ ve spolupráci s oběma městy, Jabloncem a Libercem, upravuje svoji žádost o dotaci, a to pouze na realizaci výše zmíněné I. etapy. Díky obratu ve vztazích a okamžitému jednání je získání dotačních prostředků reálné.

O projektu prodloužení tramvajové trati do centra města se bude v Jablonci nad Nisou dále jednat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Říjnové zastupitelstvo Jablonce má projednávat i tramvajovou trať
Provoz křižovatky Poštovní a Budovatelů se od 22. září opět obnoví
Změnou projektu prodloužení tramvaje vytvoří 13 parkovacích míst
Jablonecká křižovatka ulic Poštovní a Budovatelů zatím průjezdná
Stavba v centru Jablonce začne 2. září
Tramvaj číslo 11 kvůli pádu koalice v Jablonci jezdit nepřestane

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Nová okna pro jabloneckou školku

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na výměnu a opravu oken v jedné z jabloneckých školek. Realizace by měla proběhnout o prázdninách příštího roku. „Veřejná zakázka je vyhlášená na výměnu za repliky a opravu oken v Mateřské škole v ulici 28. října, a to v její staré části. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,3 milionu korun a vybraný zhotovitel ji musí zvládnout během prázdnin příštího roku, aby děti mohly do školky nastoupit opět od září 2020," řekl náměstek pro rozvoj města Petr Roubíček. Podle původního plánu měly opravy v této mateřské škole začít už tyto prázdniny, oprava a výměna oken byla rozdělená do dvou let. Městu se však nepřihlásil vhodný zhotovitel, proto musí vyhlásit výběrové řízení znovu.

Záměr vstupu kraje do MMN podpořilo semilské zastupitelstvo

Zastupitelé města Semily na svém jednání v pondělí 11. listopadu 2019 jednohlasně schválili záměr vstupu Libereckého kraje do společnosti MMN, a.s. prostřednictvím nabytí akcií společnosti v hodnotě až 162 500 000 Kč, a to za podmínky zachování péče v zařízeních provozovaných MMN, a.s. ve stávajícím rozsahu. Podrobnosti na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Bezpečně na silnice se zimními pneumatikami
Zlepšení béčka Bižuterie i v krajském přeboru
Hasiči řeší únik nebezpečných látek v Hamru na Jezeře
Jaké jsou aktuální uzavírky v Jablonci nad Nisou
Dvě vítězství vybojovaly ženy ve II. lize volejbalu

Nejčtenější články

18.11.: Setkání atletů na Střelnici se vydařilo
19.11.: V Plavech se sázelo stromořadí
17.11.: Do Jizerských hor vysadí tisíce původních stromků

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn