Jablonec nad Nisou má schválený rozpočet na rok 2021

20.02.2021 18:59:52 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou má schválený rozpočet na rok 2021

Jablonečtí zastupitelé schválili rozpočet na rok 2021, který bude schodkový. Počítá s příjmy ve výši 938 milionů a výdaji ve výši 1 183 milionů korun. Schodek ve výši 245 milionů korun je kryt tzv. financováním, zahrnujícím jak zůstatky na běžných účtech města a prostředky ve správě aktiv, tak splátky úvěrů a dlouhodobých závazků.

Běžné výdaje jsou v rozpočtu plánované ve výši 911 miionů Kč, kapitálové výdaje ve výši 272 milionů Kč a splátky úvěrů včetně splátek dlouhodobého závazku realizovaných energetických opatření EPC jsou ve výši 20,5 milionu Kč. Položka na jmenovité akce činí 233 milionů Kč včetně investic do projektových dokumentací a velkých oprav.

„Návrh městského rozpočtu na rok 2021 se připravoval od pololetí loňského roku, prošel několika čteními, projednal jej finanční výbor a doporučil ke schválení. Koncipovali jsme jej podle skutečnosti a rozpočtu roku předchozího a naším cílem bylo udržet stabilizaci hospodaření a pokrýt všechny potřeby chodu města," řekl ekonomický náměstek Milan Kouřil.

V roce 2020 obdržel Jablonec ze státního rozpočtu v důsledku koronavirové krize o 45,8 milionu Kč méně než v roce 2019. „Propad daňových příjmů byl obcím kompenzován nenávratným neúčelovým příspěvkem ze státního rozpočtu ve výši 1 250 Kč na obyvatele, pro Jablonec nad Nisou tato částka činila více jak 57 milionu korun," komentovala stav příjmů vedoucí odboru ekonomiky Kateřina Tuláčková a dodala, že kvůli panující pandemii byly příjmy pro rok 2021 navrhnuté v menší výši.

Pro rok 2021 se v rámci schváleného daňového balíčku změnilo rozpočtové určení daní ve prospěch obcí a krajů. „Poslední změna byla od 1. ledna 2018. Tehdy byl obcím navýšen podíl z celostátního výnosu daně z přidané hodnoty z 21,4 % na 23,58 %. Nyní se s účinností od začátku roku 2021 zvýšil podíl obcí z celostátního hrubého výnosu u všech daní z 23,58 % na 25,84 % a zrušilo se 40 % podílu z inkasa daně vybrané od osob samostatně výdělečně činných ve prospěch státu," přiblížil daňové změny náměstek Kouřil.

Rezervy rozpočtu 2021 jsou v objemu 72,5 milionu Kč a skládají se z 20milionové klasické rezervy, z rezervy na spolufinancování dotačních akcí z rozpočtu EU ve výši 1,5 milionu Kč a z rezervy na opravy ve výši 25 milionu Kč. Součástí jsou i rezervy po jednom milionu korun na opravy památek, krizové řízení či participaci.

„Nově pro rok 2021 je vytvořen milionový fond solidarity, který bude sloužit na pokrytí výpadků příjmů města kvůli poskytnutí případných úlev podnikatelům v důsledku pandemie. Z prodeje podílů bytů na Horní Proseči počítáme s 10 miliony na rozvoj dané oblasti a 12 milionů z nerozdělených prostředků zůstává v rezervě na opravy v kategorii B, které se uskuteční v případě příznivé finanční situace města," uzavřel náměstek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Za zimu už Jablonec vyčerpal polovinu rozpočtované částky
Rozhodnutí o dopravní strategii v Jablonci musí padnout do dubna
Jablonecké sportovní a kulturní subjekty získají více peněz
Cena stavby terminálu v Jablonci se zvýšila na dvojnásobek
Jaké bude zajištění dopravní obslužnosti v Jablonci od roku 2023?
Na tříleté dotace do kultury město Jablonec vydá přes čtyři miliony
Připravují projekt kokonínské kanalizace
Objem financí jabloneckých dotačních programů se pro rok 2021 zvýšil
Jabloneckou tradicí je rozpočtové provizorium

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena

Stezka pod Hrubým Rohozcem je momentálně uzavřena Město Turnov informuje občany, že z důvodu hrozícího pádu kamení je zavřena stezka pod zámkem Hrubý Rohozec. „Uzavření je kvůli možnému pádu kamení po odtávání sněhu a ledu. Děkujeme za pochopení," dodala tisková mluvčí města Turnov Klára Preislerová.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
Sportovci požádali město Jablonec o peníze
Jablonec se dohodl s Bytovým družstvem Horní Proseč
Do Německa i Polska s negativním testem, odběry spustí i v Harrachově
Rozhledna Černá Studnice, skvost architekta Hemmricha

Nejčtenější články

26.02.: V Jablonci dojde ke změnám v MHD od začátku března
28.02.: Otázky k pohybu mezi okresy i s formuláři ke stažení
26.02.: Jablonečtí strážníci zadrželi celostátně hledaného muže

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn