Jablonec nad Nisou bude součástí závodu Jizerská 50

13.01.2020 10:29:54 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou bude součástí závodu Jizerská 50

Jablonec se zapojí do Jizerské 50 a po celou sobotu 8. února bude ve městě probíhat doprovodný program. Zapojí se téměř třicet organizací.

Proč Jizerská 50, 50krát jinak?

7.-9. února do Jizerských hor přijede neobvykle mnoho lyžařů a turistů. Odstartuje zde totiž další ročník Jizerské padesátky. Od startovní čáry na Bedřichově je to do Jablonce zhruba 9 km, což je 15 minut autem. Závodníci, jejich přátelé a příbuzní zde stráví téměř tři dny. Organizace Jablonec Jinak společně s místními sokoly si položili otázku, kolik z nich zavítá do Jablonce a co zde mohou vidět a zažít. Odpověď nebyla příliš uspokojivá, a tak se rozhodli uspořádat akci „Jizerská 50, 50krát jinak". „Cílem akce je otevřít brány Jablonce všem zájemcům, ukázat jeho zajímavá zákoutí a seznámit je s místními obchodníky, umělci, kulturními organizacemi a dalšími nadšenci, kteří se zapojí. V Jablonci by měla vzniknout alternativa pro ty, které neláká sobotní velký koncert na libereckém náměstí," uvedla jedna z organizátorek akce Eliška Šídová.

Číslo 50 jako inspirace a mapa. „Číslo 50 je naší velkou výzvou, jež ukáže, jaký potenciál Jablonec skýtá. Výsledkem bude mapa s 50 body, která bude moci turista navštívit," vysvětlila ředitelka organizace Jablonec Jinak Zuzana Slámová. Kavárny, restaurace, hračkářství, tělocvičny, galerie, květinářství, obchody s potravinami, ale také jen zákoutí v zapadlé ulici s domem s originální secesní fasádou či nevšední výhled na Jizerky, který by si turista neměl nechat ujít. Seznam participujících organizací je dlouhý. Zapojí se například Galerie N, Galerie kaplička, G&B Beads, La kavárna, Knihkupectví Serius, SUPŠ a VOŠ, Galerie Pouzar&ová, hračkářství Grónská zem, kavárna Šnytlík, Q burger, Mjölk architekti, CK trip a mnoho dalších.

Běžkařův průvod městem V pozdních odpoledních hodinách odstartuje v centru města běžkařův průvod městem. Zahájí ho architekt, divadelník a dlouholetý závodník Jizerské 50 - David Vávra. „Velká loutka běžkaře provede zájemce po nejzajímavějších místech Jablonce. Tyršovy sady se stanou závěrečnou rovinkou s performance místní taneční skupiny Parau Parau. Jedno ze zastavení bude i v bývalých jabloneckých městských lázních. Pomyslná cílová páska bude u vstupu do Sokolovny, kde v běhu bude pokračovat divadlo Vosto5," popsala program dramaturgyně Anna Strnadová.

Sokolovna jako epicentrum. Středem mapy bude jablonecká Sokolovna, jejíž foyer se na jeden den promění v kavárnu s živou hudbou a na ochozech kolem tělocvičny vznikne fotografická galerie. Zmiňovaní Mjölk architekti zde na jeden den zprovozní místní saunu. Právě v Sokolovně se večer odehraje jedinečný kulturní program připravený jak pro turisty, tak místní. Divadelní hra Slzy ošlehaných mužů o slavné lyžařské dvojici Hanče a Vrbaty od souboru Vosto5 bude vrcholem celého dne.

„Možnost spolupořádat akci Jizerská 50 padesátkrát jinak považujeme za příležitost, jak upozornit na celou Sokolovnu a její velký potenciál pro budoucí rozvoj celé oblasti u Tyršových sadů," doplnila jedna z členek T. J. Sokol Jablonec Jitka Skalická.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Syn nalezené seniorky v Semilech poděkoval hasičským kynologům

Přátelské setkání se uskutečnilo v pondělí odpoledne na hasičské stanici v Semilech za přítomnosti všech kynologů, kteří se účastnili nedávné pátrací akce po starší ženě v Semilech. Nechyběli ani hlavní aktéři, a to kynologičtí psi. Pan Daneš, syn včas nalezené ženy, obdaroval čtyřnohé zachránce speciálními pamlsky, na kterých si určitě s chutí pochutnají. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Už 13. ročník Jilemnické 50 se jel na Horních Mísečkách
Další budovy v Ralsku půjdou k zemi, kraj zde chce mít čisto a bezpečno
VIDEO: Cesta ze severu Čech až do španělské Marbelly
Cenná výhra Bižuterie nad týmem Žabiny Brno B
Blíží se další ročník Soutěže Karla Hubáčka

Nejčtenější články

26.01.: SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
27.01.: Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald
27.01.: Obrazem: Zásadská Pralyže 2020

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn