Jablonec nad Nisou bude součástí závodu Jizerská 50

13.01.2020 10:29:54 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec nad Nisou bude součástí závodu Jizerská 50

Jablonec se zapojí do Jizerské 50 a po celou sobotu 8. února bude ve městě probíhat doprovodný program. Zapojí se téměř třicet organizací.

Proč Jizerská 50, 50krát jinak?

7.-9. února do Jizerských hor přijede neobvykle mnoho lyžařů a turistů. Odstartuje zde totiž další ročník Jizerské padesátky. Od startovní čáry na Bedřichově je to do Jablonce zhruba 9 km, což je 15 minut autem. Závodníci, jejich přátelé a příbuzní zde stráví téměř tři dny. Organizace Jablonec Jinak společně s místními sokoly si položili otázku, kolik z nich zavítá do Jablonce a co zde mohou vidět a zažít. Odpověď nebyla příliš uspokojivá, a tak se rozhodli uspořádat akci „Jizerská 50, 50krát jinak". „Cílem akce je otevřít brány Jablonce všem zájemcům, ukázat jeho zajímavá zákoutí a seznámit je s místními obchodníky, umělci, kulturními organizacemi a dalšími nadšenci, kteří se zapojí. V Jablonci by měla vzniknout alternativa pro ty, které neláká sobotní velký koncert na libereckém náměstí," uvedla jedna z organizátorek akce Eliška Šídová.

Číslo 50 jako inspirace a mapa. „Číslo 50 je naší velkou výzvou, jež ukáže, jaký potenciál Jablonec skýtá. Výsledkem bude mapa s 50 body, která bude moci turista navštívit," vysvětlila ředitelka organizace Jablonec Jinak Zuzana Slámová. Kavárny, restaurace, hračkářství, tělocvičny, galerie, květinářství, obchody s potravinami, ale také jen zákoutí v zapadlé ulici s domem s originální secesní fasádou či nevšední výhled na Jizerky, který by si turista neměl nechat ujít. Seznam participujících organizací je dlouhý. Zapojí se například Galerie N, Galerie kaplička, G&B Beads, La kavárna, Knihkupectví Serius, SUPŠ a VOŠ, Galerie Pouzar&ová, hračkářství Grónská zem, kavárna Šnytlík, Q burger, Mjölk architekti, CK trip a mnoho dalších.

Běžkařův průvod městem V pozdních odpoledních hodinách odstartuje v centru města běžkařův průvod městem. Zahájí ho architekt, divadelník a dlouholetý závodník Jizerské 50 - David Vávra. „Velká loutka běžkaře provede zájemce po nejzajímavějších místech Jablonce. Tyršovy sady se stanou závěrečnou rovinkou s performance místní taneční skupiny Parau Parau. Jedno ze zastavení bude i v bývalých jabloneckých městských lázních. Pomyslná cílová páska bude u vstupu do Sokolovny, kde v běhu bude pokračovat divadlo Vosto5," popsala program dramaturgyně Anna Strnadová.

Sokolovna jako epicentrum. Středem mapy bude jablonecká Sokolovna, jejíž foyer se na jeden den promění v kavárnu s živou hudbou a na ochozech kolem tělocvičny vznikne fotografická galerie. Zmiňovaní Mjölk architekti zde na jeden den zprovozní místní saunu. Právě v Sokolovně se večer odehraje jedinečný kulturní program připravený jak pro turisty, tak místní. Divadelní hra Slzy ošlehaných mužů o slavné lyžařské dvojici Hanče a Vrbaty od souboru Vosto5 bude vrcholem celého dne.

„Možnost spolupořádat akci Jizerská 50 padesátkrát jinak považujeme za příležitost, jak upozornit na celou Sokolovnu a její velký potenciál pro budoucí rozvoj celé oblasti u Tyršových sadů," doplnila jedna z členek T. J. Sokol Jablonec Jitka Skalická.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od července povede odbor rozvoje města Jablonec nový vedoucí

Jablonecký magistrát bude mít od července nového vedoucího odboru územního a hospodářského rozvoje. Rada města rozhodla na základě výsledku výběrového řízení jmenovat do funkce Martina Jančíka. Současný vedoucí odboru územního a hospodářského rozvoje Otakar Kypta rezignoval na svou funkci už počátkem tohoto roku, a to ke konci června. Do výběrového řízení předložili úplné přihlášky tři kandidáti. Výběrová komise doporučila na jmenování do funkce dva z nich. „Podle názoru komise jsou oba dva uchazeči pro funkci vedoucího v oblasti rozvoje vhodní z hlediska svých znalostí na úseku projektů či územního plánování," konstatoval tajemník magistrátu Marek Řeháček.

Jablonec investuje do ulice Hřbitovní

Květnová rozpočtová opatření Jablonce nad Nisou řešila tvorbu rezervy na restriktivní opatření ve výši 113 853 tisíc korun a pětimilionové rezervy na krizové situace. „Dodatečně jsme se rozhodli vyjmout z restriktivních opatření některé investice a přece jen je letos realizovat. Takovým projektem je investiční akce chodník a komunikace v ulici Hřbitovní za 7,2 milionu korun," komentoval rozpočtová opatření náměstek pro ekonomiku Milan Kouřil. Po vyjmutí této investice z rezervního fondu se její výše rovná částce 106,6 milionu korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Za středověkými mnichy a vládcem Jizerských hor na vrch Muchov
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červnu
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v červnu

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Na smržovském zámečku představí obrazy Fedderika Pipka
27.05.: VIDEO: Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn