Jablonec je Městem pro byznys desetiletí

28.11.2019 10:06:17 | Autor: jf, dp, pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec je Městem pro byznys desetiletí

Jablonec nad Nisou má od úterý 26. listopadu 2019 titul Město pro byznys desetiletí. Získal jej na základě faktu, že je dlouhodobě nejúspěšnějším městem ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který provádí Týdeník Ekonom s podporou společnosti Eurovia. Ke kritériím patří podnikatelské prostředí či přístup veřejné správy. Na druhém místě v Libereckém kraji za Jabloncem skončil v hodnocení desetiletí Železný Brod, třetí byl Turnov.

Jablonec v Libereckém kraji za posledních deset let vyhrál pětkrát, třikrát byl druhý a jednou třetí. V roce 2012 skončil sedmý v celorepublikovém hodnocení 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí, v roce 2017 dokonce čtvrtý, loni byl jedenáctý. „V celorepublikové TOP 10 se pětačtyřicetitisícové město opakovaně umísťuje například vysokým počtem podnikatelů nebo kvalitní podporou webových stránek," uvedl za organizátory soutěže David Pavlát.

Průměrné umístění Jablonce nad Nisou v letech 2009-2019 je tak 1,9. K silným stránkám Jablonce patří podpora webových stránek, počet podnikatelů a stabilita krajiny. „Je to skvělý úspěch, ale stále je co zlepšovat," řekl primátor Jiří Čeřovský, který ocenění v Liberci přebral. Dodal, že velkým tématem k řešení je v Jablonci už delší dobu doprava a nevýhodou je, že už ve městě není prostor pro vytvoření průmyslové zóny. „Jablonec je zasazený v krásném prostředí, které ho však limituje. Nemůžeme nabídnout podnikatelům plochy, kde bychom vytvořili průmyslovou zónu," uzavřel Čeřovský.

Primátor Jablonce Jiří Čeřovský při převzetí ocenění<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad NisouUspěly i Železný Brod a Turnov

Celkově druhý Železný Brod má na svém kontě tři krajská vítězství a tři stříbrná umístění. Celorepublikově se vyšplhal nejvýše v roce 2014, a to na sedmnácté místo. Kvalitních výsledků dosahuje zejména v oblasti přístupu veřejné správy. K tomu je třeba připočítat i v rámci celorepublikového srovnání vysoký růst ekonomických subjektů nebo třeba kvalitní financování veřejné dopravy. Třetí Turnov posbíral za uplynulých deset let v regionu jedno zlato, dvě stříbra a dvakrát bronz. V roce 2010 se mezi více než dvěma sty městy v rámci České republiky umístil na 14. příčce. Turnov se může pochlubit kvalitní elektronickou komunikací nebo vysokým počtem studentů a učňů v odborném vzdělávání.

Z hlediska srovnání krajů byly pro Liberecký kraj jako celek vůbec nejúspěšnějšími roky 2009, 2012 a 2017. V prvním případě se čtyři města v kraji dostala do TOP50 v rámci celé České republiky. V roce 2012 obsadil Jablonec nad Nisou sedmé místo, o pět let později dokonce čtvrté místo, čímž stanovil dosavadní maximum Libereckého kraje ve celostátním srovnání.

Cílem srovnávajícího výzkumu, který se věnuje podnikatelskému prostředí a přístupu veřejné správy, je vytvořit diskusní platformu na téma možností podpory malého a středního podnikání ze strany samospráv. Pro pracovníky městských úřadů, podnikatele ale i veřejnost jsou díky výzkumu k dispozici výsledky, které zahrnují všechny důležité informace a statistická data ze sledované oblasti. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí Hlavního města Praha. Vyhlašovatelem výzkumu je týdeník Ekonom, partnerem společnost Eurovia CS.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prostějov celkovým vítězem Město pro byznys 2018, Jablonec jedenáctý
V Libereckém kraji jsou nejlepší podmínky pro podnikatele v Jablonci
Ostrava je Městem pro byznys 2017, Jablonec čtvrtý
Městem pro byznys Libereckého kraje 2017 se stal Jablonec nad Nisou
V Libereckém kraji jsou nejlepší podmínky pro podnikatele v Jablonci!
Železný Brod obhájil titul Město pro byznys Libereckého kraje

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Milion z Jablonce na dopravní obslužnost v kraji

Zastupitelé odsouhlasili Smlouvu o spolupráci při zajištění dopravní obslužnosti Libereckého kraje na období 2020-2023. Jablonec se tímto zavazuje zaplatit na zajištění dopravní obslužnosti v kraji částku jeden milion korun ročně. „Výše této částky je stanovená dohodou smluvních stran pro daný kalendářní rok jako konečná. Kraj stanoví rozsah dopravní obslužnosti a zajišťuje přepravu cestujících veřejnou drážní osobní dopravou i veřejnou linkovou dopravou a jejich propojením," připomněl primátor Jiří Čeřovský.

Kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trestňák, penalta a body byly fuč
SDH Pěnčín/ Bratříkov má nový zásahový automobil
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Putování po stopách Skřítka Střípka přináší v roce 2020 několik novinek
Literární večer v jablonecké galerii věnují románu Projekt Gilgameš

Nejčtenější články

23.01.: Hejtman Libereckého kraje navštívil Desnou
23.01.: Třídenní fotbalová show proběhla v jablonecké hale
23.01.: Pralyžaři podesáté míří na zásadské závody postaru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn