Jablonec je jednou ze dvou zastávek Cliffa Moora a jeho bandu v Česku

02.06.2015 18:14:34 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec je jednou ze dvou zastávek Cliffa Moora a jeho bandu v Česku

Na začátku června zve Město plné tónů posluchače na velký dechový orchestr i na rockovou kapelu z britských ostrovů, která přijede do Česka jen na dva koncerty. S hosty festivalu tak posluchači navštíví nejen pódium na Mírovém náměstí, ale opět zavítají do Klubu Na Rampě.

Pódium na Mírovém náměstí ožije opět ve středu 3. června, kde vystoupí Velký dechový orchestr ZUŠ z Police nad Metují. „Loni tu naši přátelé z Police nad Metují slavili velký úspěch, proto jsme je letos pozvali znovu," zve ředitel ZUŠ Jablonec nad Nisou Vít Rakušan na středeční odpoledne od 16 hodin na Mírové náměstí.

Program na pátek 5. června připravil zmíněný Klub Na Rampě. Představí se zde na jednom ze dvou českých koncertů Cliff Moore Band z Velké Británie. Od 21 hodin si tak přijdou na své vyznavači rocku, jazzu a blues. „Cliff Moore coby kytarista, zpěvák a skladatel působí na britské hudební scéně více než třicet let. Na veřejnosti se příliš neprezentuje a dává přednost práci ve studiu jako producent, zvukový inženýr a doprovodný hudebník," řekla dramaturgyně klubu Milena Bauerová o bratru legendárního Garyho Moora. Cliff Moore se svou kapelou přijede do ČR jen na dva koncerty, z nichž jeden je právě v Jablonci nad Nisou.

Cliff Moore se narodil v Belfastu jako prostřední z pěti dětí. Jedním z jeho bratrů je i legendární  Gary Moore. Od raného věku byl opojen světem rock´n´rollu. První kapelu založil ve svých čtrnácti letech, od té doby Cliff spolupracoval a hrál s fantastickými hudebníky z kapel, jakými jsou Iron Maiden, Whitesnake, Reef, UFO, Ozzy Blizzard of Oz a mnoha dalšími. Jeho hudba je ovlivněna zcela nepřeberným množstvím kapel a hudebníků od Joni Mitchell po Van Halen, od Stevie Wondera po Rush, od Mozarta až k Motörhead, od The Beatles po Red Hot Chilli Peppers.

Cliff Moore coby kytarista, zpěvák a skladatel působí na britské hudební scéně více než třicet let, vedle koncertů je vyhledáván pro studiové projekty jako producent, zvukový inženýr a hudebník. Hudební příznivci ho mohou slyšet ve dvou projektech - v Cliff Moore Bandu a  v instrumentální jazz-funkové kapele Saffron Monkey, s oběma soubory vydal několik zajímavých alb.

V České republice odehraje pouze  dva koncerty, poprvé se svým bandem. Ten tvoří jedni z nejlepších mladých britských muzikantů, na basu hraje Richie Blake a na bicí Danny Cox. Playlist budou tvořit vlastní písně a dále pak standardy a cover verze jeho oblíbenců včetně bratra Garyho.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnový program akcí v Klubu Na Rampě

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT