Jablonec hledá novou firmu k nakládání s odpadem

11.08.2020 11:03:02 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec hledá novou firmu k nakládání s odpadem

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlásilo výběrové řízení na nového dodavatele svozu komunálního odpadu. Lhůta k podávání nabídek končí 29. září 2020. Zastaralou smlouvu se společností Severočeské komunální služby, s.r.o. (SKS), která dosud odpad pro město svážela, Jablonec vypověděl po 25 letech.

Hlavním důvodem byla nová legislativa o veřejných zakázkách, vyžadující takto významné ekonomické činnosti obcí a měst soutěžit ve výběrovém řízení, a zároveň i nový zákon o odpadovém hospodářství, mající platit od začátku příštího roku.

O vypovězení dlouholeté smlouvy s SKS, s.r.o., rozhodli jablonečtí radní loni v prosinci. Smlouvu uzavřenou v roce 1995 s roční výpovědní lhůtou město vypovědělo na konci minulého roku. „Hlavním důvodem k výpovědi byl fakt, že smlouva s SKS, s.r.o., z roku 1995 s mnoha dodatky byla překonaná, a že od roku 2021 by měla začít platit nová legislativa o odpadovém hospodářství, která přinese množství změn. S novým dodavatelem vzešlým ze soutěže se od 1. ledna 2021 změní také systém plateb za komunální odpad v Jablonci nad Nisou," konstatoval ekonomický náměstek Milan Kouřil.

Předmětem veřejné zakázky bude zejména zajištění sběru, svozu, využití či odstranění směsného komunálního odpadu a jeho využitelných (papír, plasty, nápojové kartony, sklo, kovy) či nebezpečných složek, objemného odpadu, biologicky rozložitelného komunálního odpadu, jedlých olejů a tuků i zajištění dalších souvisejících činností.

Zadávací řízení Jablonec zahájil ve čtvrtek 6. srpna. „Od pondělí 10. srpna je soutěž zveřejněná ve Věstníku veřejných zakázek a nabídky je možné podávat v elektronické podobě prostřednictvím Národního elektronického nástroje do 29. září 2020 do 10 hodin," řekla Soňa Černá z oddělení právního a veřejných zakázek jabloneckého magistrátu.

Zadávacímu řízení předcházelo vyhlášení předběžných tržních konzultací k plánované veřejné zakázce Nakládání s komunálními odpady ve městě Jablonec nad Nisou, kam se zájemci mohli hlásit do konce května. „K vyhlášení předběžných tržních konzultací jsme přistoupili proto, aby nová veřejná zakázka byla už z pohledu zadávací dokumentace vypracovaná s maximální důsledností a efektivitou," uvedl náměstek Kouřil s tím, že k předběžným tržním konzultacím byly vyzvány všechny významné regionální svozové společnosti.

Od roku 2021 by měla začít platit nová legislativa o odpadovém hospodářství. Ta přinese množství změn, kromě jiného také zvýšení poplatku za ukládání směsného komunálního odpadu a pro obce možnost více motivovat občany ke třídění. S novým dodavatelem vzešlým ze soutěže se pak od 1. 1. 2021 pro jablonecké občany změní také systém plateb za komunální odpad.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec vyhlásil předběžné tržní konzultace k zakázce na odpady

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman ocenil za společenskou odpovědnost čtyři organizace
Pavla Kumstátová doběhla v Třinci pro zlatou medaili
Stále stejné: záloha ani dopředu, ani dozadu
Princové jsou na draka, zato jablonecké divadlo žije
Ohlédnutí za letní turistickou sezonou v Krkonoších

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
21.09.: VIDEO: Běh Přes desenské kopce 2020
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn