Jablonec daroval celkem milion třem moravským městům

19.09.2021 11:30:40 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec daroval celkem milion třem moravským městům

Jeden milion korun daruje Jablonec nad Nisou ze své pokladny třem moravským obcím postiženým červnovým tornádem. Finance směřují školským zařízením v Hodoníně, Hruškách a Moravské Nové Vsi, kde byla škola zvláště poničená, a proto Jablonec uspořádal v její prospěch také benefiční koncert a otevřel transparentní účet.

Výtěžek ze vstupného koncertu je 37 tisíc korun, na transparentní účtu byla k 16. září částka 233 500 korun. Přispívat na něj i jen drobnou částkou je možné do konce září.

„Bezprostředně po červnové ničivé události na jižní Moravě jsme si řekli, jakou možnost pomoci zvolíme. Rozhodli jsme se finančně pomoci konkrétní obci či zařízení, což se později ukázalo jako prozíravé," uvedl primátor Jablonce nad Nisou Jiří Čeřovský a dodal, že město navázalo kontakt s odděleními krizového řízení na Břeclavsku a Hodonínsku a požádalo o doporučení nejvhodnějších místo pomoci. „Tento postup jsme zvolili záměrně, aby se na některou z obcí či institucí nezapomnělo, protože nebyla tak mediálně preferovaná," vysvětlil primátor Čeřovský.

Výsledkem dalšího jednání byly tipy na pomoc konkrétním subjektům, které primátor Čeřovský a náměstek pro oblast humanitní David Mánek v srpnu navštívili. „Byli jsme připravení pomoci finančně okamžitě, ale bylo nám řečeno, že ideální by byl dar v době pozdější a konkrétně směřovaný," pokračoval Jiří Čeřovský, který se vydal do Hodonína a Hrušek. Náměstek Mánek navštívil Moravskou Novou Ves.

HODONÍN, Základní škola U Červených domků

Dar ve výši 400 tisíc korun je určený na obnovu vnitřního i venkovního vybavení školy a na práce nutné k zahájení standardní výuky.

HRUŠKY, mateřská škola a základní škola

O celkem 300 tisíc korun se podělí mateřská a základní škola. U té mateřské je třeba obnovit zcela zničené hřiště včetně hracích prvků. Také základní škola potřebuje obnovit venkovní sportoviště včetně sportovního mobiliáře a venkovní učebny.

Základní škola MORAVSKÁ NOVÁ VES

Také sem směřuje 300 tisíc z městské pokladny, a to na obnovu vnitřního vybavení školy (ICT technika, LCD dotykový panel do školní družiny, poničené sportovní vybavení pro tělesnou výchovu pro výuku uvnitř i venku.) „K tomuto peněžitému daru přibude ještě částka, kterou se díky dárcům podaří nashromáždit na transparentním sbírkovém účtu, jenž je otevřený do 30. září a k datu 16. září na něm bylo 233 500 Kč. Nezanedbatelný je také výtěžek ze vstupného na benefiční koncert pro Základní školu v Moravské Nové Vsi, který proběhl 10. září na letní scéně v areálu Eurocentra a diváci jeho prostřednictvím darovali zhruba 37 tisíc korun. Všem děkujeme," dodal náměstek Mánek.

Ke koncertu byl otevřený také transparentní účet, na který je možné přispívat do konce září: 123-3123220277/0100. Do konce září je také k vidění záznam z benefičního konceru Ondřeje Rumla a sboru Iuventus, Gaude!


Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečáci předvedli velké srdce, Moraváci za to děkují
Na benefičním koncertě vystoupí Ondřej Ruml a Iuventus, Gaude!
Mimořádná rada Libereckého kraje schválila 5 milionů pro jižní Moravu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči na Semilsku absolvovali cvičení zásahu u nehody se zraněnými

Dvě prověřovací cvičení zaměřená na zásah u dopravní nehody s velkým počtem zraněných osob absolvovali profesionální a dobrovolní hasiči na Semilsku. Zasahující jednotky měly za úkol po příjezdu na místo události zajištění autobusu, zabezpečení protipožárních opatření a za využití metody START (Snadná Terapie a Rychlé Třídění) vyřešit situaci, při které je na místě výrazně více zraněných osob než záchranářů. Další informace na Našem Pojizeří

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Klenoty kousek za hranicemi: ZOO, skvělé koupání i staleté památky
Aktuální opatření na linkách MHD od 1. listopadu
V jablonecké ulici Liberecká se srazilo osobní a nákladní auto
Seniorská Akademie zdraví má další absolventy
Za dívkou z hájovny a lukem z tisového dřeva na Dračí vrch

Nejčtenější články

18.10.: Odešel Jaroslav Dočkal…
18.10.: Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
20.10.: V jablonecké ulici Liberecká se srazilo osobní a nákladní auto

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn