Jablonec čerpá z evropských peněz i díky IPRÚ

26.09.2019 10:58:31 | Autor: Jana Hajná | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec čerpá z evropských peněz i díky IPRÚ

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili zprávu manažerky Integrovaného plánu rozvoje území (IPRÚ) Liberec - Jablonec nad Nisou Barbory Steinzové o dosavadním průběhu čerpání dotačních titulů na jablonecké projekty. Dosud má Jablonec v rámci integrovaného plánu dokončených nebo aktuálně rozpracovaných šest projektů.

Asi nejrozsáhlejším projektem, který v nejbližších letech Jablonec čeká v rámci IPRÚ je terminál městské hromadné dopravy, parkovací dům a lávka spojující terminál s železniční zastávkou Jablonec nad Nisou Centrum. „V únoru jsme o projektech terminálu a prodloužení tramvajové trati jednali s Ministerstvem pro místní rozvoj a Ministerstvem dopravy. V srpnu jsme pak na Centru pro regionální rozvoj v Hradci Králové projednávali rozdělení stavebních objektů pro terminál a parkovací dům dle pravidel Výzvy IROP," říká vedoucí jabloneckého oddělení dotací Iveta Habadová a členka Řídicího výboru IPRÚ.

Dalším chystaným projektem jsou cyklopruhy Palackého ulici. „U něj se přepracovává projektová dokumentace, a to část od Horního náměstí po křižovatku ulic Palackého a Riegrova. Do konce tohoto roku budeme předkládat žádost o dotaci alespoň na druhou část, a to od bývalého Jablonexu po křižovatku Ostrý roh," doplňuje Habadová.

Ve stadiu příprav zadávací dokumentace pro vyhlášení veřejné soutěže je také Komunitní centrum Jablonec nad Nisou, tzv. Spolkový dům II.

Integrovaný plán rozvoje území Liberec - Jablonec nad Nisou je strategický dokument, jehož prostřednictvím má vymezené území aglomerace Liberec - Jablonec nad Nisou možnost čerpat v letech 2016-2023 z evropských fondů až 2,6 mld. Kč.

V současné době jsou v Jablonci rozpracované nebo dokončené tyto projekty:

• Modernizace ZŠ Liberecká a ZŠ Mozartova. V ZŠ Mozartova v roce 2018 vznikla nová učebna výpočetní techniky, chemie a venkovní učebna přírodopisu, tzv. geopark. Byl zde i vybudován výtah v prostorách geoparku, dotace EU + ČR se rovná 6 mil. Kč.
V ZŠ Liberecká byly modernizovány učebny fyziky, chemie, přírodopisu včetně kabinetů, dílen a vznikla nová učebna cizích jazyků, navíc škola je díky úpravám bezbariérová. Přidělená dotace z EU a ČR celkem činí 7,1 mil. Kč

• Modernizace ZŠ Pasířská - projekt, v jehož rámci byly modernizovány dvě odborné učebny chemie-matematiky a fyziky-matematiky, byl zde vybudován výtah a bezbariérové WC, je na něj přidělena dotace z EU a ČR celkem 3,1 mil. Kč.

• Modernizace ZŠ Kokonín - projekt se týká dvou budov školy, v budově v ulici Janáčkova vznikne venkovní učebna přírodních věd (realizace v roce 2020), budova v ulici Rychnovská č. 216, tzv. lístečková získá učebnu dílen, jazyků, šatny, venkovní učebnu pro školní pozemek (realizace od června 2019); přidělená dotace z EU + ČR je ve výši 20,6 mil. Kč.

• Navýšení kapacity MŠ Nová Pasířská - navýšení kapacity o 24 dětí, rekonstrukce zahrady a kanalizace, ukončení realizace v polovině října 2019, přidělená dotace 16,8 mil. Kč, práce probíhají, ale děti již nastoupily 2. září 2019.

• Centrum terénních a ambulantních služeb, tzv. Kruháč - rekonstrukce celého objektu je hotová. V centru je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi a pečovatelská služba. Objekt je díky výtahu bezbariérový, dotace EU a ČR činí 11 mil. Kč.

• Navýšení kapacity MŠ Arbesova - cílem projektu je navýšení kapacity školky o 44 dětí - vznik dvou nových tříd, realizuje se od července 2019, děti by měly nastoupit února 2020.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili dvě nové obřadnice

Jablonečtí radní na svém posledním zasedání schválili dvě nové obřadnice, a to Jitku Balákovou a Janu Pastuchovou. Obě nově jmenované obřadnice budou mít na starosti vítání občánků. Na rok 2020 bylo původně plánovaných jedenáct termínů vítání nových občánků. „Vzhledem k vyhlášenému nouzovému stavu v souvislosti s Covid-19 se jarní termíny musely rušit. Tím pádem se počet nových občánků, kteří by měli být na radnici slavnostně přivítaní, zvýšil. Proto nyní vyhlašujeme termíny nové," řekla Iva Bendová z kanceláře primátora s tím, že toto byl jeden z důvodů, proč bylo třeba zvýšit i počty obřadníků.

V Jablonci požehnají obnovený křížek v ulici Prosečská

Statutární město Jablonec nad Nisou zve na slavnostní požehnání obnoveného křížku v ulici Prosečská, které proběhne v pondělí 21. září v 16 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Povinné očkování psů je v Jablonci zdarma
Den otevřených dveří primátora Jablonce každou první středu v měsíci
Na trasách v okolí Harrachova uklízeli dobrovolníci odpadky
B tým Jablonce dovezl tři body z Bohemky
Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Nejčtenější články

21.09.: Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě
20.09.: Na Anenském náměstí objevili při rekonstrukci havarijní kanalizaci
19.09.: Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn