I letos překročí počet narozených dětí v jablonecké nemocnici tisícovku

11.10.2018 10:05:07 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

I letos překročí počet narozených dětí v jablonecké nemocnici tisícovku

Již od roku 2007 se v jablonecké porodnici narodí přes tisíc dětí ročně. Rekordu dosáhla porodnost v roce 2016, kdy zde přišlo na svět 1 580 miminek. Je zřejmé, že i letošní rok tisícovku překoná. V letošním roce zatím přišlo na svět 520 kluků, 498 holek a 9 dvojčat.

„Ke konci srpna se u nás narodilo 1 018 dětí, což je o 8 více, než za stejné období loňského roku," vyčíslila vrchní sestra pediatrického oddělení Jana Jírů.

Jabloneckou porodnici, která se do současného areálu přestěhovala z Turnovské ulice v roce 2002, vyhledá ročně průměrně kolem 40 % maminek s bydlištěm mimo okres Jablonec nad Nisou.

Těšíme se na miminko

Tradiční akce pro budoucí rodiče se koná v úterý 23. 10. 2018 od 15 hodin v kapli jablonecké nemocnice. „Dozvíte se vše o kojení a celkové péči o dítě, o správném tělesném vývoji a jeho dalším rozvíjení," sděluje vrchní sestra dětského oddělení Jana Jírů.

S výrobky, které pomáhají v péči o miminko, přijdou seznámit zástupci firem. V úvodu akce vystoupí dětský pěvecký sbor Skřivánek, na závěr čeká návštěvníky „tombola". Vstup na akci je volný a potrvá zhruba do 17.30.

Podrobný program je zveřejněn na webových stránkách nemocnice. „Tuto akci pořádá dvakrát ročně již přes patnáct let pediatrie za spolupráce s rehabilitací a fyzikální medicíny i gynekologicko-porodnickým oddělením," doplnila informace tisková mluvčí Petra Hybnerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stavba pavilonu intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici je prioritou
Jablonecká nemocnice pořádala Den otevřených dveří
Stavba pavilonu intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici začala

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude posedmnácté odpovídat online

Ve středu 26. června od 21 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje již posedmnácté položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve středu 26. června ve 21 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již posedmnácté. Tentokrát proběhne z jabloneckého Tajvanu.

Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici

Do závěrečné fáze vstupují práce na přípravě nové stálé expozice Muzea Českého ráje v Turnově. Ponese název Z Českého ráje na vrcholy světa a bude se zabývat historií horolezectví - právě to má totiž v okolí Turnovska mnohaletou tradici. Expozice uvítá první návštěvníky 7. září tohoto roku. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zemřel Josef Boček, dlouholetý sbormistr SPS Janáček a pedagog
Pozvánka na Pelechovské hry
Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
Liberečtí hasiči nejlepší ve čtyřčlenném raftu na divoké vodě
Český oddílový rekord juniorek LIAZU

Nejčtenější články

23.06.: Prasoloppet 2019 objektivem Jany Veselé
21.06.: Letní kino v Jablonci zahajuje sezonu
21.06.: V Bělé po duelu se Smržovkou převzali pohár pro Mistra I.B třídy!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn