I letos překročí počet narozených dětí v jablonecké nemocnici tisícovku

11.10.2018 10:05:07 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

I letos překročí počet narozených dětí v jablonecké nemocnici tisícovku

Již od roku 2007 se v jablonecké porodnici narodí přes tisíc dětí ročně. Rekordu dosáhla porodnost v roce 2016, kdy zde přišlo na svět 1 580 miminek. Je zřejmé, že i letošní rok tisícovku překoná. V letošním roce zatím přišlo na svět 520 kluků, 498 holek a 9 dvojčat.

„Ke konci srpna se u nás narodilo 1 018 dětí, což je o 8 více, než za stejné období loňského roku," vyčíslila vrchní sestra pediatrického oddělení Jana Jírů.

Jabloneckou porodnici, která se do současného areálu přestěhovala z Turnovské ulice v roce 2002, vyhledá ročně průměrně kolem 40 % maminek s bydlištěm mimo okres Jablonec nad Nisou.

Těšíme se na miminko

Tradiční akce pro budoucí rodiče se koná v úterý 23. 10. 2018 od 15 hodin v kapli jablonecké nemocnice. „Dozvíte se vše o kojení a celkové péči o dítě, o správném tělesném vývoji a jeho dalším rozvíjení," sděluje vrchní sestra dětského oddělení Jana Jírů.

S výrobky, které pomáhají v péči o miminko, přijdou seznámit zástupci firem. V úvodu akce vystoupí dětský pěvecký sbor Skřivánek, na závěr čeká návštěvníky „tombola". Vstup na akci je volný a potrvá zhruba do 17.30.

Podrobný program je zveřejněn na webových stránkách nemocnice. „Tuto akci pořádá dvakrát ročně již přes patnáct let pediatrie za spolupráce s rehabilitací a fyzikální medicíny i gynekologicko-porodnickým oddělením," doplnila informace tisková mluvčí Petra Hybnerová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stavba pavilonu intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici je prioritou
Jablonecká nemocnice pořádala Den otevřených dveří
Stavba pavilonu intenzivní medicíny v jablonecké nemocnici začala

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Poradíme Vám, jak ušetřit za vytápění i energie, jak využívat solární energii a úsporné zdroje světla a vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT