I.B třída: Na východě rozhodne sobota, západ má lídra Jenišovice

14.06.2018 17:07:43 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

O vítězi fotbalové I.B třídy východ rozhodne až sobotní souboj Jívan Bělá - Horní Branná, když Branná má o tři body více, ale hraje se v Bělé. Na západě o první místo Jenišovice přijít již nemohou.

Skupina východ:

Albrechtice - Železný Brod B 1:3 (0:2)

Mužstvo domácích nastoupilo ke svému poslednímu domácímu zápasu s odhodláním aspoň tentokrát se odvděčit fanouškům za celou sezonu domácí výhrou. Hostující Železný Brod, který před tímto zápasem byl na posledním místě, se pro tento velmi důležitý zápas pojistil s několika posilami z A mužstva. Utkání se většinou hrálo za mírného deště, což také ovlivnilo domácí návštěvu. Hosté byli od začátku aktivnější a též si vytvářeli i brankové šance. Ve 12. minutě po chybě obrany šli hosté do vedení brankou Havrdy. Ve 26. minutě po dlouhém autu zvýšil Šefr na 2:0 pro hosty. Ve druhé půli měli domácí dvě velké příležitosti vyrovnat, kdy během pěti minut nastřelili Bělohlávek a Sedlák tyče! V 81. minutě po skrumáži před brankou Albrechtic hostující Havrda navýšil skóre na 3:0.V samém závěru kopali domácí trestný kop, který před brankářem tečoval Honzák a upravil konečný výsledek zápasu na 3:1 pro hosty.

Branky: 90. Honzák - 12. a 81.Havrda, 26. Šefr. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (45. Picek). Diváků:80. Albrechtice: Žanta - Honzák, Koldovský, Zelinka, Hradecký - Štěpnička, Pipek (26.Bělina), Šíma (76.Vávra), Svoboda - Bělohlávek, M. Sedlák. Železný Brod B: Drobný - Kotlár, Vozka, Burkoň, Makula (78. Šťastný) - Picek, Havrda, Hloušek, Šefr (59. Olyanin) - Maryško, Musílek.

Harrachov - Smržovka 4:2 (2:0)

Harrachovští „lyžaři" opět dokázali svoji bojovnost a v úvodu II. poločasu již vedli 4:0. Pak sice vzápětí inkasovali a ani jim druhá branka 15. minut před koncem jim nevadila - vítězství si pohlídali. Postoupili tak na pěkné 4. místo v soutěži.

Branky: 14. a 52. Tuhela, 30. David, 46. Halama - 53. a 75. Jelínek. Rozhodčí: Kovář, ŽK: 0:0. Diváků: 30. Harrachov: Uhlíř - Kroupa (46. Tuhela), Barbořák, Vodseďálek, Bergmann (18. Horáček) - Medal, Kyncl, Veselý, David - P. Halama (68. Chlup), L. Halama. Smržovka: Čermák - Beránek (70. Červenka), Sucharda, Vokuš, Frydrych - Jelínek, Hnídek, Nič, Klaus - Pěnička (8. Suchý), Štěpánek.

Horní Branná - Plavy 3:0 (1:0)

Domácí Branná není zejména na svém hřišti plavským oblíbeným soupeřem. Letos hraje výborně a patří jí po zásluze vedení v soutěži. Samotný zápas hosté ale začali dobře a drželi domácí na uzdě. A Plavy opravdu měly několik dobrých šancí k otevření skóre. Žádná se ovšem neujala, a když se neprosazovali ani domácí, tak jim soupeř hrubkou na polovině hřiště sám daroval branku do šatny na 1:0.

Ve druhém poločase nezachytili hosté dobrý start domácích a inkasovali dvě branky po pěkných akcích do 62. minuty. Potom byla k vidění zase poměrně slušná hra. „A pokud hrajeme po zemi a nezbavujeme se zbrkle míče, dá se hrát s každým. Další naše šance a pološance nedotahujeme mnohdy ani k zakončení a ohrožení branky. Bez vstřeleného gólu tak nemůžeme pomýšlet na body," zdůraznil Ondra Votoček, hráč Plavů

Branky: 44.a 56. Kubelka, 62. Vašek. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 3:1. Diváků: 100. Plavy: Nežádal - Plný, Jelínek (57. Černý), Votoček, Svačina - Jón, Lédl, Šimerda, Pekař - Sitarčík (57. Matoušek ), Gallyas.

Držkov - Lučany 5:2 (2:1)

Lučany bývaly aspirantem na postup, ale vysoká porážka v minulém kole v derby doma s Albrechticemi a porážka v Držkově jim šance na postup asi vzala. Deset branek ve vlastní síti za dva zápasy je až příliš a nelze vše svádět na neúčast Ondry Berndta na stoperu. V Držkově vyhrála větší zkušenost hráčů v dresu domácích a ti nejzkušenější střílí i góly, což je pro tým v této soutěži to nejdůležitější.

Branky: 13.a 46. Kotyza, 40. Breda, 60. Vrabec, 70. Vaníček - 37. Svozil, 75. Šť. Sobotík. Rozhodčí: Kvítek. ŽK: 2:1. Diváků: 40. Držkov: Balatka - Zajíc, Holeček, Vágner, Batěk - Och, Breda, Just (46. Skalický), Vrabec - Vaníček, Kotyza. Lučany: Ši. Sobotík - Patočka (62. Adamec), Šť. Sobotík, Horký, Svozil - Nesvadba, Dítě, Purm, Kohout - Bukvic, Němec.

Další výsledky:

Jilemnice - Bozkov 3:2 (1:0)
Roztoky - Bělá 3:4 (2:3)
Jablonec n. J. - Košťálov/ Libštát B 6:0 (6:0)