I.B třída: Lučany doma podlehly vedoucí Bělé

13.04.2019 13:29:07 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Rychnov u Jablonce nad Nisou,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Albrechtice v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Železný Brod,Harrachov,Liberecký kraj

Ve třetím jarním kole I.B třídy východ Lučany prohrály 2:3 s vedoucí Bělou. Dále Rychnov porazil Harrachov, Plavy nečekaně vyhrály ve Velkých Hamrech, Držkov ve Smržovce a Albrechtice doma porazily Železný Brod B.

Lučany n. N. - Bělá 2:3 (0:1)

Ve 4. minutě střílel vedle Otmar. O minutu později zase zahrozilo před brankou Bělé. Tvrdou střelu domácích ale Michal Jakubičko vytáhl na roh. Další náš útok založil Votoček a Otmar střelou líznul břevno. Poté měl dvě tutovky na noze Mach. Ve 13. a 24. minutě tváří v tvář gólmanovi neuspěl. Ve 35. minutě se do balónu položil Votoček a volejem trefil gólmana. Nakonec se hosté ještě v prvním poločas

Do druhé půle vlétli domácí jako vyměnění a začali mít navrch. V 56. minutě mohli po chybě bělské obrany vyrovnat, ale při hostech stálo ještě štěstí. V 63. minutě zahrávali domácí trestný kop a Dítě hlavou vyrovnal na 1:1. V 74. minutě utekl domácí obraně Mach a střelou poslal Bělou zase do vedení 1:2. Poté začal boj o každý centimetr, o každý balón a hra se přelévala z jedné strany na druhou. V 80. minutě po malém zaváhání jinak výborného Jakubička domácí opět vyrovnali na 2:2. Když už vše nasvědčovalo tomu, že se soupeři rozejdou smírně, zahrávala Bělá trestný kop. Na ten si naběhl Pavlata a v 88. minutě zařídil výhru Bělé.

Branky: 63. Dítě, 80. Brož - 45. Motejlek z penalty, 74. Mach, 87. Pavlata. Rozhodčí: Švajdler - Pánek, Nestler, ŽK: 3:1. Diváků: 159. Bělá: Jakubičko - Rypl, Zemánek (52. Jaroš), Čokina, Kosina, Beran, Motejlek, Otmar, mach, Pavlata, Votoček.

Rychnov - Harrachov 8:1 (4:0)

Rychnov v domácím utkání potvrdil formu i druhé místo v tabulce jasným vítězstvím i osmi vstřelenými góly.

Branky: 9. Havlíček, 27. vlastní (Bergmann), 35. a 58. Feri, 40. a 56. Janků, 67. a 69. Dupač - 72. Chlup. Rozhodčí: Marek - Nešněra, Dvořák, ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Velké Hamry B - Plavy 0:2 (0:0)

Na jablonecké derby a souboj týmů z čela tabulky se přišly na stadion ve Velkých hamrech podívat dvě stovky fanoušků. Ve druhém poločase rozhodli dvěma góly Plného a Tomana o své výhře hostující Plavy.

Branky: 53. Plný, 73. Toman. Rozhodčí: Šmíd - Mizera, Albl, ŽK: 1:2. Diváků: 200.

Albrechtice - Železný Brod B 4:2 (2:0)

Na umělé trávě v Desné získaly cennou výhru Albrechtice a posunuly se tím ze spodku tabulky výš.

Branky: 6. Sedlák, 26. a 67. Pipek, 77. Sedlák - 50. Kysela z penalty, 57. Vozka. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Šubrt, ŽK: 2:0. Diváků: 80.

Smržovka - Držkov 2:6 (1:4)

V utkání hraném na UMT Mozartova v Jablonci i přes úvodní gól Smržovky nakonec vládli zápasu už po prvním poločase Držkovští.

Branky: 2. Kobr, 79. Mlynář - 11. Zajíc, 31. a 73. Belšan, 33. Kotyza, 41. Breda, 87. Vrabec. Rozhodčí: Blaschke - Lopuszynski, Jirák, ŽK: 1:0. Diváků: 50.

Přepeře B - Roztoky 8:0 (4:0)

V utkání jasně dominovali domácí, čtyřmi góly se na výhře podílel Martin Ježek, který je vširším kádru divizního áčka Přepeř.

Branky: 29., 38., 82. a 85. Ježek, 2., 30. a 76. P. Novotný, 69. Mich. Sedláček. Rozhodčí: Lopuszynski - Čurda, Vrtal, ŽK: 0:2. Diváků: 50. Přepeře B: Majer - Císař (85. Baudys), Horáček (67. Trč), Rakouš, Horák, Cimbál, Mich. Sedláček, P. Novotný, Bína, Vébr (85. Kvapil), Ježek. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, Mikolášek, Hujer - Jína, Kopáček (77. Kupkár), Jar. Nýdrle, Kotyk, Maťátko (70. V. Hornig) - Hnyk, O. David.

Jablonec n. J. - Bozkov 2:2 (1:0)

V pojizerském derby domácí Jabloneček dlouho vedl, ale v závěru hosté vyrovnali, tři minuty před koncem šli do vedení opět domácí, ale v poslední minutě našel Bozkov odpověď a zápas skončil zaslouženou remízou.

Branky: 13. Holman, 87. Vrána - 72. Červený, 90. Šimek z penalty. Rozhodčí: Paulus - Hrbáček, Matys, ŽK: 1:2. Diváků: 142. Jablonec: Vízek - Vrána, Havrda, Hrbek, Zahradník (86. Prokůpek), Štěpánek, Neumann (53. Špidlen), Linek (78. Cirok), Mikšíček (78. Tryzna) Pičman, Holman. Bozkov: Balatka -  Liďák, Soudil, Kobrle, Maleček, Židlík (39. Jech), Mazánek, Šimek, Štěpánek, Červený, Havel.