I.B třída: Do čela tabulky vystoupala Bělá

12.05.2018 15:56:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

O víkendu bylo na programu regulérní 21. kolo I.B třídy východ, ale ve sváteční úterý navíc čtyři dohrávky 15. a 16. kola. Protože první Horní Branná ztratila remízou s Držkovem, tak ji bodově dohnal a o skóre předčil Jívan Bělá.

Lučany - Jilemnice 8:0 (5:0)

Domácí Lučany, které dlouho vedly i tabulku, si proti Jilemnici s chutí zastřílely a už do poločasu bylo o vítězi rozhodnuto. Hned pět gólů domácího týmu nastřílel Marek Purm.

Branky: 6., 14., 35., 45. a 74. Purm, 44. Pavelka, 49. Kohout, 83. Tichý. Rozhodčí: Hrbáček - Jákl, Pakula, ŽK: 0:0. Diváků: 82. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šimek, Jirousek, Figura (46. Hnik), Malý, Hradecký, Šnorbert, Jiřišta, Metelka (81. Bergemann), Tonar.

Smržovka - Železný Brod B 3:1 (2:0)

Před koncem prvního poločasu si domácí dvěma góly vypracovali náskok, který pak nepustili ani po snížení hostů na začátku druhé části.

Branky: 37. Štěpánek, 45. Jelínek, 67. Frydrych - 50. Kysela. Rozhodčí: Paulus - Nestler, Ježek, ŽK: 0:1. Diváků: 60.

Bělá - Košťálov/ Libštát B 5:2 (2:1)

V okresním derby blízkých mužstev byla dobrá atmosféra díky fandění 250 fanoušků. Diváci byli odměněni, když viděli celkem sedm gólů. Po prvním poločase to bylo jen o branku, ale na začátku druhé části se strhl brankostroj, který skóre navýšil až na 5:2 pro domácí. V závěru ještě domácí neproměnili pokutový kop. Zajímavostí bylo také to, že proti sobě nastoupili dva Miroslavové Kosinové - na domácí straně ten mladší a na druhé jeho otec.

Branky: 3. Jaroš, 28. Mach, 51. Pavlata, 52. a 56. Čokina - 25. Vloeberghs, 54. Zboroň. Rozhodčí: Dvořák - Ouředník, Diringer, ŽK: 1:0. Diváků: 250. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Zemánek, Huráň, Kosina (75. D. Hanč), Jaroš, Malý, Mach, Beran (80. M. Hanč), Čokina, Pavlata (67. Vaňous). Košťálov/ Libštát B: Vejnar (46. Šalda) - Fiedler, Lukeš, Kosina, Patka, Janata, Vloeberghs, Kovařík (60. Mečíř), Zboroň, Koldovský (36. Ludvík), T. Lukeš. Fotogalerie z utkání pod článkem

Plavy - Jablonec n. J. 2:1 (0:0)

V souboji sousedů ze středu tabulky byl první poločas vyrovnaný bez gólů. Ve druhé části se domácí dvakrát trefili a hosté už pouze snížili v poslední minutě gólem Šíra.

Branky: 60. Černý, 84. Rimský - 90. Šír. Rozhodčí: Linhart - Davignon, Klimpl, ŽK: 2:2. Diváků: 30. Jablonec n. J.: Vízek - Prokůpek, Šír, Havrda, Nechanský, J. Vrána, Špidlen, Trepera (46. Exner), Linek (75. Havlíček), Pěnička, P. Vrána.

Bozkov - Albrechtice 0:3 (0:2)

V sobotu se v Bozkově na Cihelném poli odehrálo utkání mezi čtvrtým a pátým týmem tabulky. Hosté přijeli v jedenácti lidech, ale to neměnilo nic na tom, že na domácí vlétli s velkou vervou. Už v první minutě se mohli radovat, když kapitán Bělohlávek šel sám na gólmana. Soudil se ho snažil zastavit rukama, ale on vystřelil a mířil přesně. Ve 3. minutě byl u vápna faulovaný Mazánek, ale Červený netrefil bránu z přímého kopu. A za dvě minuty po faulu na Havla u rohu vápna kopal přímák i Mazánek, ale těsně netrefil bránu. V 7. minutě po rohovém kopu chtěl hlavičkovat Soudil, ale nevyšlo mu to podle představ. Za sedm minut opět udeřil kapitán hostů a navýšil na 0:2. Už za minutu mohl snížit Havel, ale po přímém kopu hlavičkoval přímo na gólmana. V 18. minutě Maleček vybojoval míč u vápna, vystřelil, jenže jeho střela prošla vedle levé tyče. Za deset minut vystřelili i hosté nebezpečně vedle pravé tyče. Ve 34. minutě se postavil k přímáku hostů Sedlák Jakub, ale dal míči větší razanci, a ten prošel bez kontaktu do zámezí. Ke konci poločasu měli domácí dvě dobré akce. Nejprve ve 38. minutě Hykman vystřelil z otočky a musel zasahovat gólman, který vyrazil nebezpečný míč na roh. Stejnou šanci měl i Mazánek za dvě minuty, když z přímáku mířil do levé šibenice, ale skvěle chytající Žanta opět vyrazil míč na roh.

V 51. minutě Maleček zkusil vystřelit z dálky, ale gólmana nepřekvapil, ten si s jeho střelou poradil. Za čtyři minuty se zase ukázali hosté, když u vápna vystřelili, naštěstí jen vedle brány. V 59. minutě kopali hosté přímý kop, z kterého vybojovali rohový kop, ale ani ten jim užitek nepřinesl. V 67. minutě měli hosté velikou šanci, když jejich hráč opět běžel sám na bránu, ale nevyřešil situaci dobře a vystřelil vedle pravé tyče. V 76. minutě zahrávali i rohový kop, z něho ve vápně vystřelili, ale Kanaval míč vyrazil na další roh. Z něho už ale byli hosté úspěšní, když se trefil Pipek a bylo rozhodnuto. Domácí už chtěli jenom vstřelit čestný gól a výsledek trochu zkorigovat. Ale ani přímý kop Havla pět minut před koncem, ani Malečkova střela před vápnem, kterou gólman chytil, nepřinesli ovoce. A tak hosté zaslouženě vyhráli a oplatili bozkovským podzimní porážku v Albrechticích.

Branky: 1. a 14. Bělohlávek, 78. Pipek. Rozhodčí: Šůma - Kořínek, Balatka, ŽK: 1:1. Diváků: 108. Bozkov: Kanaval - Liďák, Soudil, Židlík, Maleček, Štěpánek (70. Koudelka), Mazánek, Kousal, Červený (46.Kubán), Hykman, Havel. Albrechtice: Žanta - Vávra, Štěpnička, M. Sedlák, Kulhánek, Koldovský, Pipek, Hradecký, Balog, Bělohlávek, J. Sedlák.

Roztoky - Harrachov 2:4 (0:3)

V utkání s Harrachovem jsme mohli jít do vedení již v 5. minutě. Trestný kop zahrával Mikolášek, míč poslal před branku M. Hornig a střela Tuláčka těsně minula Uhlířovu branku. Další velká příležitost přišla v 10. minutě. Kopáček unikl po levé straně, jeho střelu vyrazil Uhlíř před osamoceného Hnyka, jeho gólovou nedůraznou střelu obránci zblokovali. Ve 14. minutě vystřelil nebezpečně z 35 metrů Baytalon, Uhlíř míč dobrým zákrokem chytil. V 15. minutě se před domácí branku dostali hosté a z velmi přísné penalty šli Barbořákem do vedení. Ten samý hráč o pět minut později tvrdou střelou z vápna těsně minul levou tyč Davidovy branky. Ve 30. minutě postupoval zprava sám na branku Tuláček, Uhlíř míč vyrazil před branku, kde se ho díky malému důrazu ani nadvakrát nepodařilo dostat do branky. Ve 33. minutě hosté po pěkné akci trefili břevno. Ve 35. minutě šli hosté do brejku, O. David vyběhl na hranici vápna, a místo aby míč odkopl do autu, tak trefil dobíhajícího harrachovského Chlupa, od kterého se míč odrazil do branky, a bylo to 0:2. Snížit mohli Roztočtí ve 39. minutě. Centrovaným míčem našel Kopáček ve vápně Baytalona, který zakončoval pohotově, ale branku minul. Hosté však ukázali, že v tomto utkání mají neuvěřitelnou produktivitu. Ve 40. miutě vyrazil hlavičku zblízka O. David, ale v pravý čas byl u míče harrachovský Tuhela a zvýšil na 0:3.

Do druhého poločasu udělali domácí změny v sestavě a od začátku jsme Harrachov přitlačili k jejich brance. Ve 47. minutě centroval z pravé strany Kopáček, Kotyk prováhal střelu z voleje a bylo po šanci. Následně zahrávali několik rohových kopů, ale vždy kousek k dosažení branky chyběl. V 59. minutě vhodil dlouhý aut Kopáček, míč hlavou tečoval do branky Mikolášek, ale pozorný Uhlíř šanci zneškodnil. V 64. minutě se opět připomněli hosté, střelu Tuhely z vápna Grof vyrazil na roh. V 66. minutě centroval zleva Mikolášek, na míč si do vápna naběhl Baytalon, po střele míč skončil vysoko nad brankou. V 70. minutě se hosté ve druhé m poločase dostali podruhé před domácí branku, centr z levé strany dorážel Bergmann u pravé tyče a zvýšil na 0:4. Pak přišel domácí závěrečný nápor. V 72. minutě si odražený míč našel Baytalon, jeho střelu po zemi k tyči hostující Uhlíř chytil. V 75. minutě se pískala penalta i před brankou Harrachova a O. David snížil na 1:4. Další dvě nebezpečné situace Uhlíř s pomocí obránců vyřešil. V 81. minutě po Kopáčkově autu trefil O. David břevno, odražený míč Ginzl přiklepl Tuláčkovi, který ho levou nohou propálil do sítě a stav byl 2:4. Na rozdíl jedné branky mohli jít domácí v 83. minutě. Po faulu na Mikoláška kopal O. David druhou penaltu, míč však poslal nad branku. V závěrečných minutách už s výsledkem nedokázali domácí udělat nic, a tak si Harrachov odvezl tři body.

Branky: 75. O. David z penalty, 81. Tuláček - 16. Barbořák z penalty, 35. Chlup, 42. Tuhela, 68. Bergmann. Rozhodčí: Klement - Nagy, Novák, ŽK: 1:1. Diváků: 150. Roztoky: O. David (46. Grof) - Mečíř, Mikolášek, Hujer - Hnyk, Baytalon, Maťátko, M. Hornig, Kopáček (68. Ginzl) - Tuláček, Kupkár (46. O. David).

Horní Branná - Držkov 1:1 (1:1)

Jediné nedělní utkání 21. kola bylo klíčové v boji o čelo tabulky, protože konečná remíza umožnila Bělé dohnat bodově Horní Brannou. Domácí vedli po gólu kapitána Tomáše Jóna z 8. minuty, ale hosté srovnali ve 27. minutě Kotyzou.

Branky: 8. Jón - 27. Kotyza. Rozhodčí: Špáta, Rympler, Kovář, ŽK: 1:3. Diváků: 70. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, D. Paulů, Pešina, Jindřišek (72. Hochbergr), Beneš, Vašek, Kubelka, Fiedler (46. Šimek), Jón, Kobrle.

Utkání I.B třídy východ Jívan Bělá - FK Košťálov/ Libštát B Dohrávky (úterý 8. 5.):

Roztoky - Lučany 2:3 (2:2)

Branky: 14. a 27. Jak. Nýdrle - 21. a 79. Purm, 36. Pavelka. Rozhodčí: Urbánek - Dytrt, Špidlen, ŽK: 2:1. Diváků: 120.

Albrechtice - Jablonec n. J. 3:0 (1:0)

Branky: 25. a 66. Pipek (druhá z penalty), 83. Bělohlávek. Rozhodčí: Rympler - Šubrt, Zboroň, ŽK: 1:1. Diváků: 102.

Bělá - Plavy 8:0 (3:0)

Branky: 4., 50. a 66.  Pavlata, 11. Huráň, 17. Tauchman, 69. a 83. Mach, 73. Malý. Rozhodčí: Šmíd - Hnětynka, Dvořák, ŽK: 0:0. Diváků: 220.

Smržovka - Bozkov 3:0 (0:0)

Branky: 53., 56. a 68. Jelínek. Rozhodčí: Mizera - Mařatka, Klement, ŽK: 1:1. Diváků: 80.