I.A třída: Všichni zástupci Jablonecka bodovali

29.03.2019 17:18:56 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jenišovice,Pěnčín,Desná v Jizerských horách,Jablonecko

Druhým jarním kolem pokračovala krajská I.A třída, i když pro Pěnčín to byla jarní premiéra. Body vybojovala Desná, i když dvakrát prohrávala a venku rezerva Mšena, která přivezla body ze Semil.

Semily - Mšeno B 1:3 (1:2)

Po nedůrazu před brankou a standardce hostů v 15. minutě domácí prohrávali po gólu Krámského. Ve 23. minutě hráči Semil špatně vystoupili a nezachytili útočnou akci soupeře, kterou zakončoval Just - 0:2. Domácí se rozehráli, ovšem ve velké šanci netrefil Zelenka prázdnou branku. V poslední minutě první části byla právě po faulu na Zelenku nařízena penalta, kterou proměnil Chlupáč a snížil na 1:2.

Ve druhém poločase domácí zvýšili aktivitu a snažili se být aktivní zejména semilští útočníci Sůva s Adamcem. Hned dvakrát se zdálo, že došlo k faulu brankáře Mohra na Sůvu, ale rozhodčí pokutový kop nenařídil. V samotném závěru zkušení hosté využili domácí chybu a potvrdili svou výhru třetím gólem.

Fotbalová I.A třída, utkání SK Semily - Jiskra Mšeno B<br />Autor: Petr Ježek„Kluci měli velký respekt před soupeřem, ale sami víme, že se tady dá hrát s každým. Za stavu 1:2 se kluci snažili vyrovnat, ale bohužel nepřetavíme dobré nácviky akcí z tréninku do utkání. Podržel nás brankář Zamastil, dobře zahráli útočníci, přesto gratuluji zkušenějšímu soupeři k vítězství," dodal k utkání trenér Semil Jan Brett.

Branky: 45. Chlupáč z penalty - 11. Krámský, 23. a 90. Just. Rozhodčí: Lopuszynski - Brož, Plátková, ŽK: 1:0. Diváků: 52. Semily: Zamastil - Sůva, Chlupáč, M. Hradecký, Zelenka, Káňa, Lukeš, Podzimek, Adamec (87. Hruška), Vrchovský, Klíma. Mšeno B: Mohr - Škvr, Hnčíř, Pešat, Svoboda (66. Hýř) - Demín, Švorc (87. Novotný), Brož, Šich (63. Pařík) - Just, Krámský. Fotogalerie z utkání

Desná - Horní Branná 4:2 (0:1)

V úvodu utkání měli více ze hry domácí, v 7. minutě se k hlavičce po rohu Pfeifera dostal J. Kořínek, střelu však zastavilo břevno, ve 12. minutě centroval do vápna Pfeifer, do souboje s brankářem šel Veselouš, hlavičkoval však nad. O dvě minuty později se dostal ke střele Mladonický, mířil vedle.

V 15. minutě zahrozili hosté poprvé, po rozehraném trestném kopu hlavičkoval Pešina také těsně vedle spojnice tyče s břevnem. Ve 29. minutě se dostali hosté zadarmo do vedení, V. Kořínek na vlastním vápně ztratil nesmyslně balon a hosté potrestali jeho lehkovážnost dorážkou do prázdné branky zásluhou Kubelky 0:1. Domácí se snažili o rychlé vyrovnání, ale do poločasu se to nepodařilo, když se nedařilo proměnit šance: 31. minuta - na Štěpničkův centr si naskočil Pfeifer, trefil však jen břevno. V poslední minutě první půle se probil do vápna Štěpnička, podařilo se mu lobovat gólmana, balon minul těsně tyč.

Do druhé půle trenér Křemen přeskupil řady a domácí se nadechovali k náporu, ve 48. minutě se uvolnil po lajně Kopal, přihrávkou pod sebe našel V.Kořínka, který trefil tyč, dorážka J. Kořínka šla mimo tyče. O dvě minuty nato však opět zahrozili hosté, střelu z dálky vytěsnil Bača nad břevno. Skóre Desenští srovnali v 59. minutě - trestný kop z boku vápna rozehrál Pfeifer, k odraženému míči se dostal Karel a mířil přesně -  1:1. Domácí stále drželi balon a tlačili se za obratem skóre,bohužel v 65. minutě si tři hráči Desné dávali přednost, toho využil k průniku do vápna Kubelka a po jeho přihrávce dopravil míč do sítě Jón -  1:2. Domácí byli chvíli opařeni, ale stále věřili v obrat.

Hostům docházel dech a převaha domácích stále narůstala. V 67. minutě se uvolnil Kopal, narazil si se Štěpničkou, poté jeho střela těsně minulea vzdálenější tyč. O minutu později byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující hráč Strmeň a i tím se zvýšila převaha. Vyrovnání na 2:2 v 73. minutě, kdy si na balon po rozehraném trestném kopu Pfeiferem naskočil V. Kořínek a přesnou hlavou do vinglu nedal gólmanovi šanci. V 76. minutě šli lepší domácí konečně do vedení 3:2, na vápně kouzlili Pfeifer s V. Kořínkem, hosté jen přihlíželi jejich kombinaci, po které následovala přihrávka do vápna, kterou využil přesnou střelou na vzdálenější tyč svým dnešním druhým gólem Karel. O minutu později Desenští pečetili převahu, do vápna se probil Mejsnar, byl stažen obráncem, nařízenou penaltu Kořínek ranou k pravé tyči, i když ji hostující gólman tečoval - 4:2.

Branky: 58. a 75. Karel, 72. a 76. V. Kořínek - 28. Kubelka, 64. Jón Rozhodčí: Ďörď - Švec, Chládek, ŽK: 3:5, ČK: 0:1 (68. Strmeň). Diváků: 120. Desná: Mucska - Kovář 46. Karel), Kopal, Mladonický, Šindelář - Ježek, J. Kořínek (69. Mejsnar), Štěpnička, Pfeifer - V. Kořínek, Veselouš.

Jenišovice - Pěnčín 2:2 (0:1)

Okresní derby přineslo pochopitelně zajímavý souboj, který začali lépe hosté. Ve 13.minutě po rohovém kopu skóroval hostující Hlubuček. Domácí se snažili o vyrovnání, což se jim podařilo vyrovnat hned v prvních minutách druhého poločasu, když nařízenou penaltu proměnil Vavřich..Boj o okresní body se v dalším průběhu přiklonil k Jenišovickým, když je Hurt po hodině hry poslal do vedení. Ambiciózním hostům se však podařilo vzápětí vyrovnat na 2:2, když střílel Paldus. Do konce zápasu se oba soupeři snažili strnout vítězství na svou stranu, ale několik šancí zůstalo bet využití.

Branky: 49. Vavřich z penalty, 60. Hurt - 13. Hlubuček, 69. Paldus. Rozhodčí: Bahník. ŽK: 2:2. Diváků: 70. Jenišovice: Cejnar - Marek, Holeček (46.Žák), Kalousek, Fedorko - V. Hurt (81. Poláček), Resl, D.Hurt, Hradecký, Vavřich, Mar. Randák. Pěnčín: Pivrnec, P. Matějček, Heinrich, J. Matějček, Malý, Záveský, Pumrle, Paldus, Zapadlo, Hlubuček, I. Matějček.