Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle

23.10.2018 19:22:06 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle

Bezmála třicítka soutěžících, hvězdná porota, v níž zasedla Linda Finková, David Deyl, Michal Kindl, Jan Prchal a Pavel Žur, a publikem napěchované divadlo. Tak vypadal 9. ročník pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem, který se konal v Městském divadle Jablonec a nutno říct, že to byl ročník velmi povedený.

Skvělou atmosféru sobotního podvečera odstartovala hned úvodní scénka ředitele divadla Pavla Žura a moderátorky akce Lucie Peterkové. Na romantickou notu poté zabrnkal se svou písní David Deyl a poté se již na pódiu začali střídat zpěváčci a zpěváci.

Přestože byla úroveň účinkujících velmi vysoká, přítomné doslova uchvátila nevidomá Nicol Pešková, která si nakonec odnesla Cenu publika a získala i vítězství ve své kategorii. Sama jsem si při jejím zpěvu musela otírat oči a když jiná ´náctiletá´ soutěžící vyprávěla o přestávce svému dědečkovi, jak krásně Nicol zpívala, a že je jí jasné, že když někde Bůh vzal, přidal zase na hlase, zaleskly se mi oči znovu. A spolu se mnou pokyvovali všichni, kteří byli v tu chvíli ´v doslechu´.

Hvězdy nad Ještědem 2018 - vítězka Veronika Daniová z Jablonce Na adresu Nicol zavtipkovala i Linda Finková, která věděla, že jde o žačku její maminky, Lídy Nopové, jenž je učitelkou zpěvu. „Mamka mi říkala, ať ji sleduji pozorně, že je to její žačka. Na to jsem jí odvětila, že jí kdyžtak najdu někoho jiného. Když jsem ji teď slyšela, vím, že tak činit určitě nemusím," dodala se svým smyslem pro humor Linda, která jenom nevtipkovala a nerozhodovala, ale i zpívala. A když se obula do písně Stop, hned se nám chtělo vstát z křesel a začít tančit.

Lyrickou atmosféru vytvořil naopak Michal Kindl, když poprosil přítomné o zapnutí svítilen na mobilních telefonech, čímž společně dodali písni úchvatnou sváteční atmosféru. Svého taťku přišel podpořit i čtyřletý Jiřík Kindl, který se nebál, na pódiu se uklonil a s tátou zapěl.

Nicol Pešková nebyla jedinou z oceněných, vítězství ve své kategorii si odnesli i Sofie Krátká a Martin Probošt, Cenu kapely získala Adéla Krátká a absolutním vítězem se stala Veronika Daniová z Jablonce, která na pódium vešla v bílých teniskách a s písní Michaela Jacksona dostala diváky do kolen. Její nádherný hlas, dokonalý projev a jakási nehraná přímočarost a požitek z hudby samotné dával okamžitě tušit, že právě slyšíme vítězku devátého ročníku soutěže Hvězdy nad Ještědem, která vznikla ve spolupráci Petra Hostinského, jenž se svou kapelou soutěžící skvěle doprovázel, a ředitele Městského divadla v Jablonci Pavla Žura. Finančně projekt podpořil Liberecký kraj a Nadace Preciosa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Členové horské služby uctí na Sněžce tragicky zesnulé kolegy

Jako každý rok členové české a polské horské služby i její příznivci ve středu 16. ledna vystoupají na úbočí Sněžky. Zde si připomenou tragédii z roku 1975, při níž zahynuli dva členové HS Štefan Spusta a Jan Messner. Záchranáři z České republiky a Polska se sejdou v horské boudě Slezský dům a poté se vypraví na úbočí. Zde položí věnec ke křížku, který tragickou událost připomíná. Další informace

Správa KRNAP varuje před nebezpečím pohybu v horách

Vzhledem k vývoji počasí v posledních hodinách varuje Správa KRNAP před nebezpečím při pohybu po Krkonoších. Mokrý sníh na mnoha místech způsobil vrcholové zlomy stromů, na řadě míst jsou stromy polovyvrácené a nahrnuté. Nejvíce postižené jsou západní Krkonoše. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozdíl mezi přátelákem a mistrákem byl vidět
Vzniká nový katalog ubytování pro Jablonec a Jizerské hory
Kraj řeší stav budovy Střední školy řemesel a služeb v Jablonci
V maršovické roubence vystavují 52 betlémů
Děti ze sedmi jabloneckých ZŠ sbírají hlasy na podporu svých nápadů

Nejčtenější články

18.01.: Turnaj Smržovka cup 2019 si užilo 17 rodinných týmů
19.01.: První ročník NERROX cupu se v Tanvaldě povedl
19.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Úsporné sprchové hlavice EcoXygen, díky kterým ušetříte až 75% vody.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT