Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle

23.10.2018 19:22:06 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hvězdy nad Ještědem zazářily podeváté v divadle

Bezmála třicítka soutěžících, hvězdná porota, v níž zasedla Linda Finková, David Deyl, Michal Kindl, Jan Prchal a Pavel Žur, a publikem napěchované divadlo. Tak vypadal 9. ročník pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem, který se konal v Městském divadle Jablonec a nutno říct, že to byl ročník velmi povedený.

Skvělou atmosféru sobotního podvečera odstartovala hned úvodní scénka ředitele divadla Pavla Žura a moderátorky akce Lucie Peterkové. Na romantickou notu poté zabrnkal se svou písní David Deyl a poté se již na pódiu začali střídat zpěváčci a zpěváci.

Přestože byla úroveň účinkujících velmi vysoká, přítomné doslova uchvátila nevidomá Nicol Pešková, která si nakonec odnesla Cenu publika a získala i vítězství ve své kategorii. Sama jsem si při jejím zpěvu musela otírat oči a když jiná ´náctiletá´ soutěžící vyprávěla o přestávce svému dědečkovi, jak krásně Nicol zpívala, a že je jí jasné, že když někde Bůh vzal, přidal zase na hlase, zaleskly se mi oči znovu. A spolu se mnou pokyvovali všichni, kteří byli v tu chvíli ´v doslechu´.

Hvězdy nad Ještědem 2018 - vítězka Veronika Daniová z Jablonce Na adresu Nicol zavtipkovala i Linda Finková, která věděla, že jde o žačku její maminky, Lídy Nopové, jenž je učitelkou zpěvu. „Mamka mi říkala, ať ji sleduji pozorně, že je to její žačka. Na to jsem jí odvětila, že jí kdyžtak najdu někoho jiného. Když jsem ji teď slyšela, vím, že tak činit určitě nemusím," dodala se svým smyslem pro humor Linda, která jenom nevtipkovala a nerozhodovala, ale i zpívala. A když se obula do písně Stop, hned se nám chtělo vstát z křesel a začít tančit.

Lyrickou atmosféru vytvořil naopak Michal Kindl, když poprosil přítomné o zapnutí svítilen na mobilních telefonech, čímž společně dodali písni úchvatnou sváteční atmosféru. Svého taťku přišel podpořit i čtyřletý Jiřík Kindl, který se nebál, na pódiu se uklonil a s tátou zapěl.

Nicol Pešková nebyla jedinou z oceněných, vítězství ve své kategorii si odnesli i Sofie Krátká a Martin Probošt, Cenu kapely získala Adéla Krátká a absolutním vítězem se stala Veronika Daniová z Jablonce, která na pódium vešla v bílých teniskách a s písní Michaela Jacksona dostala diváky do kolen. Její nádherný hlas, dokonalý projev a jakási nehraná přímočarost a požitek z hudby samotné dával okamžitě tušit, že právě slyšíme vítězku devátého ročníku soutěže Hvězdy nad Ještědem, která vznikla ve spolupráci Petra Hostinského, jenž se svou kapelou soutěžící skvěle doprovázel, a ředitele Městského divadla v Jablonci Pavla Žura. Finančně projekt podpořil Liberecký kraj a Nadace Preciosa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec v říjnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Velikonoční prodej výrobků pacientů v jablonecké nemocnici

Ve středu 17. dubna od 11 hodin zve personál z oddělení Centra doléčování a rehabilitace na prodej výrobků od pacientů tohoto oddělení. „Výrobky tvořili pacienti z Jablonce i z našeho detašovaného pracoviště v Tanvaldu a lidé, kteří si je zakoupí, tím přispějí na nákup materiálu pro další aktivity," zve na akci Tereza Niederlová, která prodejní akci se svými kolegyněmi na oddělení CEDR připravuje. „Jedná se již o čtvrtý ročník této akce, podobné organizujeme také v době vánoc," doplnila Petra Hybnerová, tisková mluvčí nemocnice. Akce s velikonoční tématikou se v nemocnici koná vedle lékárny v prostorách před kaplí a potrvá zhruba do 13 hodin.

Jablonecká Rampa přivítá Marco Mendozu a Doctora Victora

Marco Mendoza, americký hardrockový hudebník (Whitesnake, Thin Lizzy, Ted Nugent, The Dead Daisies), se při svém evropském turné zastaví i v České republice, kde odehraje pět koncertů. Jednou ze zastávek je i jablonecký Klub Na Rampě v sobotu 20. dubna. Marco je neuvěřitelný šoumen, který je stejně doma na obrovském stadionu, jako v malém klubu. Dokáže pokrýt jakýkoliv hudební styl od jazzu, Fussion, world music, latino groove až po hard rock. Kromě toho je skvělým zpěvákem, který napsal a vydal uznávaná sólová alba. Za bicí soupravou se opět představí skvělý Kyle Hughes, člen skupiny kytaristy Bumblefoota (Guns n Roses). Celou tour s Marco Mendozou absolvuje kapela Doctor Victor, která se v roce 2012 umístila na druhém místě v celosvětové soutěži kapel GBOB, v roce 2016 předskakovala australským velikánům AC/DC na jejich megakoncertu v pražských Letňanech. Kompletní dubnový program klubu na Rampě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mšeno nad Nisou má nový osadní výbor
Krajská přehlídka dětských pěveckých sborů letos podevatenácté
Kraj znovu ocení mistry tradičních řemesel
Odborná konference Dny IZS 2019 probíhá v Jablonečku
Restaurováním projdou sbírkové předměty Oblastní galerie Liberec

Nejčtenější články

16.04.: Při požáru domu na Smržovce hasiči zachraňovali muže po žebříku
15.04.: Z hořícího bytu v Jablonci zachránili hasiči kočku a králíka
15.04.: Policisté zajistili v Jablonci nepovolené preparáty živočichů i drogy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT