Hudební festival Jablonecké tóny startuje 28. května

15.05.2019 08:00:34 | Autor: Adéla Říhová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hudební festival Jablonecké tóny startuje 28. května

Více než čtyři desítky koncertů, pestrá žánrová skladba, různá místa v Jablonci nad Nisou, od 28. května do 13. září 2019. To jsou základní charakteristiky hudebního festivalu v ulicích města, který organizuje statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s Eurocentrem Jablonec nad Nisou, Jabloneckým kulturním a informačním centrem a Základní uměleckou školou Jablonec nad Nisou. Zahajovací koncert festivalu v podání souboru čtyř violoncellistů Prague Cello Quartet se uskuteční 28. května od 19.00 na letní scéně Eurocentra.

„Festival Jablonecké tóny volně navazuje na projekty Město plné tónů a Rok české hudby. Podařilo se nám ho ještě víc otevřít lidem. V praxi to znamená, že téměř všechny akce budou volně přístupné," říká náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek, který převzal nad festivalem záštitu. Aktuálně je v přípravě 42 akcí, které se budou konat převážně na Mírovém náměstí a letní scéně Eurocentra. Koncerty se rovněž připravují v jabloneckých kostelech, na molu na přehradě nebo například na náměstí Dr. Farského.

Více informací o festivalu je aktuálně k dispozici na Facebooku www.facebook.com/jablonecketony. V přípravě jsou webové stránky www.jablonecketony.cz. Program průběžně aktualizujeme. Partnerem projektu je společnost KBS Security s.r.o.

Prague Cello Quartet (PCQ) je jedinečný český soubor čtyř violoncellistů, kteří publiku nabízí koncertní show složenou nejen ze známých skladeb klasických mistrů, ale také z populárních filmových melodií nebo jazzových, popových či rockových hitů. To vše v originální úpravě pro čtyři violoncellisty a jejich nástroje. Soubor vznikl v roce 2006 a v současném složení hraje od roku 2012. Členové PCQ, absolventi pražské Hudební akademie, Jan Zvěřina, Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč mají za sebou řadu individuálních úspěchů i účasti na prestižních domácích i zahraničních festivalech. V rámci PCQ vystupují nejen na českých pódiích - v roce 2016 absolvovali turné po Japonsku, v roce 2017 vyrazili do Číny a Jižní Koreje. PCQ má na svém kontě celkem tři alba: No.1 (2011), Top Secret (2013) a Happy (2018). Více informací o PCQ najdete na webových stránkách www.pcq.cz.

Jablonecké tóny - program 2019

28. 5. 13:00
KLAVÍR POD ŠIRÝM NEBEM

Vystoupí klavíristé, sólisté a hudební formace Základní umělecké školy.

28. 5. 19:00
PRAGUE CELLO QUARTET

Zahajovací koncert festivalu Jablonecké tóny 2019 na letní scéně Eurocentra. Jedinečný český soubor čtyř violoncellistů publiku nabídne Jablonci koncertní show složenou nejen ze známých skladeb klasických mistrů, ale také z populárních filmových melodií nebo jazzových, popových či rockových hitů. To vše v originální úpravě pro čtyři violoncella.

30. 5. 20:00
HOLKY ELKY

Divadelní hru Radmily Adamové hrají studenti LDO ZUŠ Jablonec n. N.

31. 5. 10:00
ZUŠ DĚTEM

Komponovaný program Základní umělecké školy Jablonec nad Nisou pro děti z mateřských škol.

31. 5. 12:00
SHOW ZUŠ

Vystoupení sólistů, hudebních souborů a tanečního oboru Základní umělecké školy Jablonec nad Nisou.

31. 5. 17:00
PHOENIX MUSICAE

Oratorium Mesiáš a další díla hudebního génia G. F. Händela. Účinkuje dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! a Krása Quartet.

5. 6. 16:00
VELKÝ DECHOVÝ ORCHESTR A TANEČNÍ OBOR ZUŠ

Vystoupení žákovského orchestru proložené tanečními choreografiemi tanečního oboru ZUŠ.

19. 6. 16:00
JUNIOR BATTERY A LENKA NOVOTNÁ

Vystoupení bubenické skupiny ZUŠ ve spojení s hlasem zpěvačky Lenky Novotné.

26. 6. 16:00
IUVENTUS, GAUDE! A JAZZTET

Vystoupení dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! a úspěšného souboru JAZZTET.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecký festival Město plné tónů se letos změní

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pokračuje výstava fotografií v jablonecké nemocnici

V jablonecké nemocnici na chodbě za bistrem pokračuje výstava fotografií Jaroslavy Fojtíkové, která ve dvou blocích, s názvem Orchideje naší přírody a I u nás máme stepi, představuje svá oblíbená místa České republiky. „Ráda bych vám svými snímky zprostředkovala malou procházku po stepních lokalitách u nás. Z nepřeberného množství druhů rostlin jsem vybrala pár zástupců, typických pro tato místa v průběhu jedné vegetační sezony. Alespoň několik záběrů jsem musela věnovat i zástupcům říše živočišné, bez které by malý exkurz do našich stepních lokalit nebyl myslitelný," uvedla autorka výstavy.

Liberecký kraj finančně podpoří Paměť národa

Celkem 200 tisíc korun poskytne Liberecký kraj společnosti Post Bellum na projekt Paměť národa, který pomůže rozšířit příběhy pamětníků z regionu. Organizaci se podařilo vytvořit nejrozsáhlejší veřejně přístupnou pamětnickou databázi v Evropě a v současné době obsahuje bezmála 5 tisíc svědectví. Kraj dá 200 tisíc korun na projekt Vyhledejme a představme pamětníky 20. století Libereckého kraje. Ucelený obrazový dokument, který by představil příběhy lidí, jež byli přímými účastníky významných historických událostí, zatím v Libereckém kraji chybí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hladiny řek stouply i v Libereckém kraji, nejvíce zlobila Smědá
Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019
Derby v Liberci pro jablonecké házenkáře

Nejčtenější články

22.05.: ZŠ Pasířská Jablonec shání finance na účast v celostátním finále štafet
22.05.: Obrazem: In line závody v rámci seriálu PBT 2019 v Tanvaldě
23.05.: KAM ZA SPORTEM: 24. 5. – 26. 5. 2019

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Ebony Porn European Porn